W dniu 01 czerwca 2011 r.

Dowódca 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego

płk dypl. pil. Sławomir Żakowski

zaprasza na uroczystą zbiórkę z okazji:

Święta 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego;
Dni Otwartych Koszar z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Bramy lotniska w Powidzu otwarte będą od godziny 10.00 – 14.00.

W programie przewiduje się:

- od godziny 10.00 dostępna będzie dla zwiedzających wystawa statyczna samolotów i śmigłowców: C-130 Hercules, Casa C 295M, M-28 Bryza, An 28, An 2, Mi 17, Mi 8, W 3 Sokół i Mi 2.

Będzie można także zobaczyć sprzęt lotniskowy będącego na wyposażeniu naszych jednostek - nierzadko unikatowy i wysoko specjalistyczny.

- o godz. 11.00 uroczysta zbiórka pododdziałów Dowództwa i jednostek podległych 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego z okazji Święta Jednostki, po czym odbędzie się pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz Orkiestry Wojskowej z Bytomia;

- pokaz desantu.

Oprócz wystawy w trakcie trwania imprezy udostępnione będą stoiska na których będzie można zobaczyć i dotknąć najróżniejszy sprzęt wojskowy: broni strzeleckiej, moździerz, wyposażenie indywidualne żołnierza. Swoje modele prezentować będą modelarze z Witkowa.

Do udziału w w/w uroczystości zaproszone zostały władze administracyjne i samorządowe ziemi gnieźnieńskiej, konińskiej, witkowskiej, powidzkiej i słupeckiej.

Na Dzień Otwartych Koszar zapraszamy zarówno grupy zorganizowane jak i osoby prywatne. Organizatorzy przewidzieli możliwość parkowania samochodu na terenie lotniska.
Serwis WWW 3.Skrzydła Lotnictwa Transportowego