Członkowie Aeroklubu Stalowowolskiego oraz Automobilklubu Stalowa Wola zapraszają, miłośników ciężarówek, motolotni, samolotów oraz wszystkiego co jeździ i lata na doroczny 17 Stalowowolski Zlot Amatorskich Konstrukcji Lotniczych, IV Ogólnopolski Zlot Zodiaków oraz Spotkanie Truckerów.

W lotniczej części imprezy przewidziano m.in. konkurencję techniczną dla konstruktorów, zawody w celności lądowania dla motolotni i samolotów, prezentacja sprzętu lotniczego na ziemi i w powietrzu, lotnicze dyskusje i wymianę doświadczeń przy ognisku i muzyce. Muzyczną gwiazdą zlotu będzie zespół Country – Energize.

Dla uczestników zlotu przygotowano nagrody:
- nagroda dla załogi, która w locie do Turbii pokona najdłuższą trasę,
- nagroda dla nowo-zbudowanego, najmłodszego Zodiaca
- nagrody dla kobiet-pilotów biorących udział w zlocie

Co roku głównym punktem każdego zlotu jest ocena konstrukcji wykonanych przez amatorów. Zwycięzcami XVI edycji byli Cezary Datulski i Andrzej Ruszczak za wózki do wiatrakowców. Nagroda Grand Prix przypadła Bogdanowi Wozowiczowi za adaptację silnika Suzuki Swift do samolotu. Najstarszym uczestnikiem zlotu był Jan Gutowski ze Starej Wsi koło Rzeszowa, a najmłodszym Jarosław Ruszczak z Olsztyna.

Organizatorzy zapewniają pomoc logistyczną w zakupie paliwa i organizacji noclegów. Wcześniejsze zgłoszenia nie są wymagane. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: (015) 844 01 18, 695 160 841.
Źródło: 17 Zlot w Turbii - Lotnicza Polska -

Plakat imprezy: