Strona 11 z 26 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 21 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 501
Like Tree199Likes

Wątek: Radom Air Show 2013

 1. #201

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  WAW/RDO

  Domyślnie


  Polecamy

  Oficjele z facebook'owego fanpage'a Air Show również potwierdzają, żę Radom nadal aktualny. Chyba można skończyć spekulacje na ten temat
  Orlik_47 likes this.
  Waiting for AIR SHOW
   

 2. #202
  Moderator
  Awatar Pletwa

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EGTO

  Domyślnie

  Oj tam, oj tam. FB nie jest autorytetem w jakichkolwiek sprawach. Dopóki nie będzie czarno na białym, że AS2013 odbędą się w Radomiu, jest pole do spekulacji.
  Pozdrawiam

  Płetwa

  2xCanon Eos 40D+EF-S 17-85 IS USM+EF-S 18-135 IS+EF 70-300 IS USM+Samyang Fish-eye 8mm F3.5+2 stałki M42
  Berkut 10x50
  AR-109
   

 3. #203

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Szkoda, ze nawet moderator zapomina o utworzonym przez siebie temacie na wszystkie spekulacje...
  Air Show Radom 2013- plotki, życzenia i rozmówki.

  Proponuje, aby tam przenieść wszystkie nic nie wnoszące posty, a w tym temacie zostawić tylko potwierdzone informacje.
  "Jeśli latanie byłoby językiem, szybownictwo byłoby poezją"
   

 4. #204
  Awatar seba2120

  Dołączył
  Aug 2010
  Mieszka w
  EPRA
  TPL Giant 20x80 BaK-4
   

 5. #205
  Awatar cwieq32

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Radom EPRA

  Domyślnie

  http://www.sp.mil.pl/pl/component/content/article/1946 Porozumienie podpisane

  Porozumienie w sprawie wspólnej organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Air Show 2013 w Radomiu podpisane!
  W Dowództwie Sił Powietrznych kilkunastostronicowy dokument sygnowali 10 grudnia 20122 roku dowódca Sił Powietrznych generał broni pilot Lech Majewski, prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, prezes Aeroklubu Polskiego Włodzimierz Skalik, prezes Portu Lotniczego Radom Tomasz Siwak oraz prezes Wojskowego Stowarzyszenia Społ-Kult SWAT Ryszard Pietrzak.

  Generał Majewski podziękował gościom za podjęcie decyzji. Przyznał, że w DSP przygotowywaliśmy się do tego od kilku miesięcy, dzięki czemu mamy już pewne dokumenty oraz biuro organizacyjne. Teraz zacznie się wdrażanie ustaleń poczynionych przez współorganizatorów. Dowódca Sił Powietrznych potwierdził, że wystosował zaproszenia do udziału w pokazach do dowódców 29 sił powietrznych i otrzymał potwierdzenia, iż do Radomia przylecą zespoły akrobacyjne brytyjski (Red Arrows) i francuski (Patrouille de France) oraz amerykański bombowiec B-52. Generał Majewski spodziewa się jeszcze kilku innych zespołów pokazowych, w tym rewizyty grupy reprezentującej Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej. Generał przypomniał, że pokazy odbędą się w 95 rocznicę utworzenia polskiego lotnictwa wojskowego oraz w 50 rocznicę przyjęcia do eksploatacji samolotów szkolno-bojowych TS-11 Iskra. Prezydent Andrzej Kosztowniak powiedział, że liczy na to, że trzynaste pokazy Air Show organizowane w 2013 roku będą bezpieczne. „Jestem pewien, że wszyscy dołożymy starań, aby się udały, żeby były niepowtarzalne”, zapewnił. Dodał, że cieszy się, iż jako fan lotnictwa zobaczy legendarny bombowiec B-52. „To jeden z wielu powodów, by przybyć na przyszłoroczne pokazy”. Generał Majewski zapowiedział, że Air Show 2013 będzie towarzyszyła wystawa statyczna nie tylko samolotów i śmigłowców, ale także sprzętu Wojsk Radiotechnicznych i Wojsk Obrony Przeciwlotniczej, aby publiczność mogła zobaczyć również inną, ważną część Sił Powietrznych. Prezes powstającego na terenie 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego Portu Lotniczego Radom SA Tomasz Siwak zapewnił, że przygotowania do uruchomienia komercyjnej działalności operacyjnej na lotnisku nie zaszkodzą pokazom. „Mogą się nawet im przysłużyć, ze względu na lepsze przygotowanie infrastruktury, lotniskowych służb ratowniczych i kontroli lotów. Podczas Air Show żadne prace budowlane na drodze startowej, drogach kołowania i płaszczyznach nie będą prowadzone”, obiecał. Po podpisaniu pięciu jednakowo brzmiących egzemplarzy porozumienia sygnatariusze wzięli udział w briefingu prasowym w Sali Tradycji DSP.
  Ostatnio edytowane przez Drzemi ; 10-12-2012 o 14:23 Powód: § 1.8
   

 6. #206

  Dołączył
  Sep 2011

  Domyślnie

  Wydłuża się lista krajów, których siły powietrzne chcą zaprezentować się na Air Show na radomskim Sadkowie. W piątek udział w imprezie potwierdzili attaché lotniczy z siedmiu państw.  - Zamierzamy efektownie zaprezentować się na pokazach w Radomiu, w akrobacjach w powietrzu i na wystawie statycznej - zapowiedział Witalij Sanczenko, attaché lotniczy Ukrainy, podczas spotkania w Dowództwie Sił Powietrznych.

  Na siedem miesięcy przed pokazami DSP spotkało się z przedstawicielami wojskowego korpusu dyplomatycznego państw, których siły powietrzne zostały zaproszone do udziału w Air Show 2013.

  - Mamy dobre doświadczenia z Air Show 2011 i chcemy, aby tegoroczna edycja była jeszcze atrakcyjniejsza - mówił podczas spotkania generał Lech Majewski, dowódca Sił Powietrznych RP. - Liczymy, że lotnisko Radom-Sadków 24-25 sierpnia odwiedzi nawet 200 tys. osób.

  Generał przypomniał, że w 2012 roku samoloty i śmigłowce Sił Powietrznych RP uczestniczyły w pokazach w 14 państwach. W tym roku liczba pokazów zagranicznych z udziałem Polaków będzie podobna.

  - Kierując nasze statki powietrzne za granicę na takie przedsięwzięcia, liczymy na państwa wzajemność i skierowanie statków powietrznych na nasz Air Show - mówił do dyplomatów Majewski.

  Okazało się, że możemy liczyć na rewanż. Oprócz Ukraińców udział w pokazach zadeklarowali przedstawiciele sześciu państw.

  Attaché lotniczy USA pułkownik Matthew Willis zapowiedział, że Air Show 2013 będzie jedną z ostatnich okazji do zobaczenia w Europie szturmowców A-10, bo planowane jest już wycofanie eksploatującej je eskadry z kontynentu. Poinformował, że na dobrej drodze jest planowanie przelotu nad Radomiem bombowca strategicznego B-52.

  Podpułkownik Jirzi Pudil, attaché wojskowy Republiki Czeskiej, zapowiedział przysłanie do Radomia z pokazem dynamicznym samolotów L-159 i JAS-39 Gripen oraz na wystawę statyczną śmigłowca Mi-171. Pułkownik Szabolcs Szilagyi, attaché obrony Republiki Węgierskiej, również zapowiedział przysłanie na pokaz dynamiczny myśliwca JAS-39 Gripen.

  Deklaracje pewnego udziału w pokazach złożyli też dyplomaci reprezentujący Republikę Turecką, Francję i Izrael. Pozostali attaché obiecali przedstawić stanowisko reprezentowanych przez nich sił powietrznych w ciągu dwóch miesięcy.

  Ukraińcy, Amerykanie i Czesi przylecą na Air Show 2013
   

 7. #207
  Awatar Tomaszi

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  Łódz

  Domyślnie

  Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do Amerykanów...i to tylko dlatego że oprócz statyki dla A-10_tek ,Globmastera i ew.Herca które jakoś tak bywały na airszołach nic w pokazie Nie Ma !!! A...bym zapomniał...raz chyba był F-15 w pokazie dynamicznym i..i..nic ponad to ! Nie licząc roku 2002-go. Jako osoba lubiąca pokazy...na odchodne mogliby raz pokazać tą A-10_tkę w dynamice.
  Ostatnio edytowane przez Tomaszi ; 28-01-2013 o 16:07 Powód: dopisek
   

 8. #208
  KZ
  KZ jest nieaktywny
  Awatar KZ

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Ambush Country

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Tomaszi Zobacz posta
  Osobiście jestem sceptycznie nastawiony do Amerykanów...i to tylko dlatego że oprócz statyki dla A-10_tek ,Globmastera i ew.Herca które jakoś tak bywały na airszołach nic w pokazie Nie Ma !!! A...bym zapomniał...raz chyba był F-15 w pokazie dynamicznym i..i..nic ponad to ! Nie licząc roku 2002-go. Jako osoba lubiąca pokazy...na odchodne mogliby raz pokazać tą A-10_tkę w dynamice.
  Ale czaisz ze nie ma A-10ki w dynamice, tak samo jak nie ma Strike Eagle czy Vipera ? Jako osoba lubiaca pokazy powinienes sie orientowac ze wszystkie single ship demos USAF poza Raptorem przestaly istniec.
  KZ
   

 9. #209
  Awatar Tomaszi

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  Łódz

  Domyślnie

  wiem i dlatego ubolewam nad Nimi. bo nic nie pokazują tylko stoją Niech będzie "only" ten B-52.
   

 10. #210

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Wadowice
   

 11. #211
  Awatar MichalWroc

  Dołączył
  Dec 2008
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Dowództwa Wojsk Lądowych, zapowiedział, że „lądowcy" przyślą na AIR SHOW-2013 do demonstracji dynamicznej [...] W-3 Sokół, a na wystawę statyczną W-3PL „Głuszec"
  Mi to już wystarczy + Anakonda (byle nie n/b 0815)
   

 12. #212
  Awatar Radek Zlin

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  „Organizacja AIR SHOW-2013 będzie wymagała wiele pracy. Ale jest to zadanie o tyle łatwiejsze, że mamy już wieloletnie doświadczenia z pokazami w Radomiu i zdecydowana większość osób, które były zaangażowane w ich przeprowadzenie, zajmie się tym w tym roku.

  Wierzę, że pozwoli nam to przeprowadzić tegoroczną edycję imprezy na poziomie nie gorszym niż AIR SHOW-2011", ocenił generał brygady Jerzy Fryczyński, szef Sztabu Dowództwa Sił Powietrznych, na spotkaniu z przedstawicielami służb, które zapewnią bezpieczeństwo uczestnikom i widzom AIR SHOW-2013.


  Na ważne spotkanie do DSP przybyli 30 stycznia przedstawiciele 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego, radomskiej Straży Miejskiej, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej oraz komend policji: Głównej, Wojewódzkiej i Miejskiej, a ponadto Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej. Grono funkcjonariuszy i żołnierzy rozmawiało o sprawnej organizacji imprezy masowej, jaką będzie zgodnie z obowiązującym prawem AIR SHOW-2013. Była mowa o podziale odpowiedzialności oraz możliwościach zarządzania ruchem ludzi i pojazdów, zapewnienia parkingów, gotowości służby zdrowia do niesienia ewentualnej pomocy, zdolnościach wojskowych i miejskich strażaków, wystawieniu ruchomych patroli policji i żandarmerii, potrzebach materiałowych. Generał Fryczyński poprosił przybyłych, aby instytucje które reprezentują uwzględniły AIR SHOW-2013 w planach urlopowych pracowników, funkcjonariuszy i żołnierzy, tak by od 19 do 27 sierpnia wszystkie siły i środki, wytypowane do zapewnienia bezpieczeństwa imprezy, były dostępne.

  Pułkownik Janusz Chwiejczak, dyrektor Biura Organizacyjnego AIR SHOW, zauważył, że nie ma w Polsce większej (od naszych pokazów) imprezy, w której współdziałają ze sobą służby bezpieczeństwa i porządkowe. „Faktycznie praktykujemy przy tej okazji zarządzanie kryzysowe wojska i instytucji układu pozamilitarnego". Pułkownik poinformował przybyłych funkcjonariuszy i żołnierzy, że szefem zespołu bezpieczeństwa pokazów w powietrzu będzie generał brygady pilot Tomasz Drewniak (nowy szef Wojsk Lotniczych DSP, wcześniej trzykrotnie zastępca szefa tego zespołu), zaś zespołem bezpieczeństwa naziemnego pokieruje pułkownik Krzysztof Baranowski (zastępca dowódcy 42 BLSz), który tą funkcję sprawował w kilku poprzednich edycjach AIR SHOW. Pułkownik Chwiejczak zapowiedział, że na czas pokazów (24-25 sierpnia) na lotnisku Sadków zorganizowane zostanie namiotowa izba dziecka oraz polowe ambulatorium.
  http://airshow.sp.mil.pl/pl/witamy/2...ie-na-air-show
   

 13. #213

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  Radom
   

 14. #214

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  WAW/RDO

  Domyślnie

  wally and fulcrum like this.
  Waiting for AIR SHOW
   

 15. #215

  Dołączył
  Sep 2011
  Mieszka w
  PUŁAWY

  Domyślnie ...

  No jak dla mnie wiadomość mega. SOLOTURK miazga
   

 16. #216
  Awatar Radek Zlin

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Tabela z potwierdzonymi uczestnikami Air Show - 2013 w Radomiu:
  Radom International Airshow 2013
   

 17. #217

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Wadowice

  Domyślnie

  Skorą będzie Solo Turk to raczej nie będzie Solo z Grecji na F-16 .
   

 18. #218
  Awatar Radek Zlin

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Papa Kilo Zobacz posta
  Skorą będzie Solo Turk to raczej nie będzie Solo z Grecji na F-16 .
  Czemu?
   

 19. #219
  Awatar Evil-Matt

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  EPDE

  Domyślnie

  Bo mogli by chłopaki prawdziwego dogfighta urządzić.
  fulcrum and zicherka like this.
  Si vis pacem, para bellum
   

 20. #220
  Awatar piotrek37

  Dołączył
  Jul 2009
  Mieszka w
  Radom

  Domyślnie


  Polecamy

  Panowie nie zaśmiecajmy głównego wątku!!!!
   

Strona 11 z 26 PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 21 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 13-02-2015, 09:18
 2. 27-08-2013, 06:22
 3. 26-08-2013, 06:55
 4. 25-08-2013, 15:38
 5. 25-08-2013, 12:10
 6. 25-08-2013, 11:25
 7. 24-08-2013, 20:42
 8. 23-08-2013, 14:13
 9. 22-08-2013, 10:25
 10. 25-07-2013, 20:43
 11. 04-07-2013, 10:33
 12. 23-05-2013, 09:11
 13. 22-04-2013, 10:57
 14. 20-04-2013, 17:32
 15. 20-04-2013, 17:26
 16. 10-01-2013, 10:53
 17. 22-12-2012, 16:51
 18. 04-12-2012, 10:37
 19. 09-11-2012, 13:46
 20. 28-10-2012, 11:28
 21. 19-10-2012, 09:53
 22. 09-10-2012, 15:09
 23. 24-09-2012, 11:54
 24. 10-09-2012, 21:05
 25. 04-09-2012, 12:54
 26. 27-08-2012, 12:37
 27. 23-08-2012, 07:55
 28. 16-08-2012, 12:17
 29. 27-07-2012, 22:39
 30. 26-07-2012, 14:08
 31. 25-06-2012, 20:27
 32. 25-06-2012, 18:15

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •