Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
 1. #1
  Moderator
  Awatar FlyWRO

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie I Dolnośląski Festiwal Tajemnic - Zamek Książ - 16-18.08.2013.


  Polecamy

  Repliki samolotów na Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic

  Świebodzickie lądowisko ponownie będzie gościć repliki starych samolotów. W dniach 16-18 sierpnia odbędzie się impreza pod nazwą Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książęcym.

  Piknik to jedno z najciekawszych wydarzeń historycznych w tym sezonie skierowana dla wszystkich miłośników lotnictwa.

  18 sierpnia zaplanowano pokaz akrobacji replik samolotów z czasów I wojny światowej w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Czech "Kindernay`s Flying Circus". Latający Cyrk Martina Kindernaya to jeden z najlepszych zawodowych zespołów organizujących spektakle i pokazy lotnicze, które są ozdobą wielu festynów lotniczych w Europie i na świecie. Widowiska z udziałem Kindernay`s Flying Circus to nie tylko rozrywka, ale również doskonała okazja do poznania samolotów i techniki lotniczej z okresu początków lotnictwa.

  Na lądowisko przylecą także samoloty Sopwitch CAMEL oraz Fokker EIII. Wszystkie statki powietrzne będą stacjonować w Świebodzicach.


  Oprócz pokazów lotniczych, festiwal połączy cykl prelekcji, pokazów filmów, wystawy (m.in. przenosimy do Książa niedostępne na co dzień eksponatów z Muzeum Medycyny Sądowej), oraz wiele innych atrakcji, jak inscenizacja zajęcia zamku przez nazistów i zdobycia zamku przez wojska alianckie, pokazy akrobacji samolotowych, nocne zwiedzanie zamku z duchami itp.

  Scenerią dla tych wszystkich niezwykłych wydarzeń zostanie Zamek Książ w Wałbrzychu, obiekt, który turystom kojarzy się przede wszystkim z zaginionymi w wojennych zawieruchach skarbami Dolnego Śląska.

  „Dolnośląski Festiwal Tajemnic” jest projektem autorskim Joanny Lamparskiej, dziennikarki i podróżniczki, autorki wielu książek o tajemnicach Dolnego Śląska, od kilkunastu już lat promującej region dolnośląski poprzez jego tajemniczość. „Dolnośląski Festiwal Tajemnic” ma szanse stać się drugim, po „Festiwalu Kwiatów” największym wydarzeniem kulturalnym w zamku Książ.
  Źródło: Repliki samolotĂłw na Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic - Lotnicza Polska -
  Ostatnio edytowane przez FlyWRO ; 16-08-2013 o 19:08
  Pozdrawiam, Piotr

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •