Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
Like Tree1Likes
 • 1 Post By jasiek

Wątek: Nowotarski Piknik Lotniczy 2014 [16-17.08]

 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPNT/EPRZ

  Domyślnie Nowotarski Piknik Lotniczy 2014 [16-17.08]


  Polecamy

  Tak dopiero teraz zauważyłem że nikt jeszcze tematu nie otworzył.

  Aktualnie w programie:

  -Royal Jordanian Falcons
  -Grupa Akrobacyjna Żelazny
  -Retro Sky Team
  -Dusan Samko
  -Boeing Stearman (A75N1)
  -Zlin Z-37 Ćmelak

  Ciekawostka: Prawdopodobnie piknik na EPNT będzie jedną z ostatnich okazji do zobaczenia Dusana Samko na żółtym Pitts-ie - niedawno na jednym z lotniczych serwisów ogłoszeniowych pojawiła się oferta sprzedaży OM-PIT.
  pol574 likes this.
  [*]C-295M ,,019"[*] ppłk rez. mgr inż. pil. Lech Marchelewski, inż. pil. Piotr Banachowicz[*]C-172 ,,SP-ZAP"[*]płk pil. Alaksandr Marficki, płk pil. Alaksandr Żuraulewicz[*]Tu-154M ,,101"[*]mgr inż. pil. Stanisław Jurewicz[*]mgr inż. pil. Tadeusz Świst[*]

 2. #2
  Awatar wally

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  kraków/tarnów

  Domyślnie

  Jak wygląda kwestia lokalizacyjna pikniku? Czy, podobnie jak w Czyżynach bądź Radomiu, jest opcja zajęcia "nieoficjalnego" stanowiska gdzieś w szczerym polu celem obejrzenia lotów z innej perspektywy (z bliższa)?
  Look into my eyes, you will see who I am
  My name is Lucifer, please take my hand 3. #3

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPNT/EPRZ

  Domyślnie

  Jeśli chodzi o oglądanie ,,z bliższa" - nie ma. EPNT to dość duże lotnisko, jakiekolwiek miejscówki poza jego terenem znajdują się dalej od osi pokazu niż strefa dla publiczności.
  Jeśli chodzi o oglądanie z innej perspektywy - można się ustawić na drodze na przedłużeniu pasa w kierunku miasta (przedłużenie 27 lub podejście 09), aczkolwiek jedyny plus tego miejsca to fakt iż, jak to na przedłużeniu pasa, większość samolotów podczas startu/lądowania przelatuje ci nad głową. Poza tym j.w. - dalej niż strefa publiki i widać stamtąd mniej niż z tejże.

  Poniżej mapka jak to (z grubsza) wyglądało w zeszłym roku, w tym myślę że będzie podobnie (acz pewności nie mam, nie jestem w ścisłym gronie organizacyjnym planującym imprezę i nie wiem w tej chwili jak to będzie wyglądać).