Organizatorzy Red Bull Air Race Word Series ogłosili terminarz tegorocznych zawodów. Wśród wybranych miast po raz pierwszy pojawiły się Detroit i Sztokholm.

Najbliższe nam geograficznie zawody odbędą się – jak rok temu – w Budapeszcie, nad Dunajem / Zdjęcie: RBAR

Najsłynniejsze, niebywale widowiskowe rajdy lotnicze oglądało w zeszłym roku 4 mln widzów. Sto razy więcej zgromadziło się przed telewizorami. Nic dziwnego, że o organizowanie zawodów ubiegają się dziesiątki miast. Jak co roku zaszczyt ten przypada tylko 10 z nich.

Pierwsze, dwudniowe zawody zostaną tradycyjnie rozegrane w Abu Zabi, a dniach 10-11 kwietnia. Później lotnicy przeniosą się do USA: ponownie do San Diego (3-4 maja) i premierowo do Detroit (31 maja – 1 czerwca). Później nastąpią wyścigi w Europie. Po raz pierwszy w Sztokholmie (5-6 lipca), a później w doświadczonych już miastach: Rotterdamie (19-20 czerwca), Londynie (2-3 sierpnia), Budapeszcie (19-20 sierpnia) i Porto (6-7 września). Występy na Starym Kontynencie zakończą się w Hiszpanii, 27-28 września. Ostatnie zawody sezonu odbędą się w australijskim Perth (1-2 listopada).

Po ubiegłym sezonie z zawodów wycofali się Holender Frank Versteegh i Niemiec Klaus Schrodt, którzy nie osiągnęli sukcesów, zajmując odpowiednio 11. i 13., ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zamiast nich do rywalizacji zakwalifikował się Glen Dell z RPA.

Sezon 2007 wygrał Amerykanin Mike Mangold, drugi był Brytyjczyk Paul Bonhomme, trzeci – Węgier Peter Besenyei.

Zdecydowana większość pilotów lata na amerykańskich Zivko Edge 540.
http://www.altair.h2.pl