Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
Like Tree2Likes
 • 2 Post By frik

Wątek: Piknik lotniczy Płock 2015

 1. #1
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie Piknik lotniczy Płock 2015


  Polecamy

  j.w

  Na sierpień, a nie, jak wcześniej w czerwcu, Płock planuje piknik lotniczy. O tym, kto będzie organizatorem imprezy zdecydować ma ogłoszony właśnie przetarg. Z przygotowania pokazów lotniczych wycofał się Aeroklub Ziemi Mazowieckiej, dotychczasowy organizator. VII Płocki Piknik Lotniczy, jako impreza dwudniowa, planowany jest w dniach 29 - 30 sierpnia. Przetarg na jego organizację ma zostać rozstrzygnięty na początku lutego.

  Organizowane dotychczas w Płocku pokazy lotnicze były jedną z największych tego typu imprez. Przeloty i akrobacje samolotów nad Wisłą, które widzowie mogli obserwować na wysokości oczu - z wysokiej na 50 metrów skarpy - wyróżniały piknik wśród podobnych pokazów w Polsce i w Europie.

  Jak poinformowała w środę PAP Monika Maron-Kozicińska z biura prasowego płockiego Urzędu Miasta, przetarg na organizację w 2015 r. pikniku lotniczego ogłoszono, ponieważ samorząd nie otrzymał oferty Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. „To aeroklub był dotychczas głównym organizatorem pikniku i pokazów lotniczych w Płocku. W przypadku tegorocznej imprezy nie przedstawił nam jednak takiej oferty” - podkreśliła Maron-Kozicińska.

  Jan Chrobociński, dyrektor Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej wyjaśnił, że na organizację pikniku nie zdecydowano się tam z powodów logistycznych i finansowych. „Nie jesteśmy w stanie ogarnąć tego logistycznie. Żeby to robić, trzeba by zatrudnić ludzi, a do tego potrzebne są środki finansowe. Przy takich imprezach trzeba dużo wcześniej zabiegać o sponsorów. Firmy planują budżety z końcem roku, a miasto wydziela środki dopiero po uchwaleniu budżetu, czyli na początku roku. To się absolutnie nie zazębia. Ciężko jest w ten sposób działać” – oświadczył.

  Chrobociński zapewnił jednocześnie, że aeroklub udostępni teren płockiego lotniska wybranemu w przetargu organizatorowi płockiego pikniku lotniczego.

  Jak powiedziała Maron-Kozicińska, płocki Urząd Miasta chce, by tegoroczne pokazy lotnicze odbyły się tradycyjne w rejonie nadwiślańskiej skarpy, a pozostała część imprezy także na lotnisku. Zapewniła, iż samorząd ma zarezerwowane środki na ten cel. Maron-Kozicińska zaznaczyła, że przesunięcie terminu organizacji pikniku lotniczego z czerwca, jak to było dotychczas, na sierpień, wynika z trwających wciąż prac modernizacyjnych na koronie nadwiślańskiej skarpy. Roboty, które rozpoczęły się w 2014 r., obejmują m.in. przebudowę alejek spacerowych. „Inwestycja ma trwać do końca czerwca. Ale żeby nie ryzykować, ustalono datę sierpniową, która w niczym nie ujmuje piknikowi” – dodała.

  Maron-Kozicińska zastrzegła, że ostatecznie o kształcie i programie imprezy decydować będzie wybrany w przetargu organizator. „Tak naprawdę, to jak będzie wyglądała impreza zależy od oferentów. Wymagania podstawowe zostały opisane w przetargu” – podkreśliła. Przyznała, że w zamierzeniu Urzędu Miasta, piknik lotniczy ma być stałym wydarzeniem w kalendarium płockich imprez, choć być może organizowanym co dwa lata.

  W 2014 r. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej odwołał mający się wtedy odbyć 21 i 22 czerwca VII Płocki Piknik Lotniczy. Powodem był rozpoczęty remont nadwiślańskiej skarpy, melioracja lotniska i brak odpowiedzi wojska w sprawie udziału w pokazach.

  Rok wcześniej pokazy lotnicze obejrzało tam kilkadziesiąt tysięcy widzów. Atrakcją były powietrzne parady szturmowo-bombowego samolotu Su-22 i czterosilnikowego transportowca wojskowego Hercules C-130. W 2012 r. piknik został odwołany na miesiąc przed terminem z uwagi na wycofanie się jednego z kluczowych sponsorów i sytuację w zakresie ubezpieczenia pokazów.

  Z kolei w 2011 r., w czasie V Płockiego Pikniku Lotniczego, doszło do wypadku samolotu akrobacyjnego, pilotowanego przez kpt. Marka Szufę. Maszyna rozbiła się na Wiśle. Kpt. Szufa zginął na miejscu. W 2011 r. prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące wypadku ustalając, że bezpośrednią jego przyczyną był błąd pilota. Nie stwierdzono błędów przy organizacji i zabezpieczeniu lotów.

  PAP
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 2. #2
  Awatar W_Z_T_

  Dołączył
  Apr 2013
  Moje lotnicze foto pstryki:
  http://kcfoto.pl/

 3. #3

  Dołączył
  Jul 2014
  Mieszka w
  Sopot

  Domyślnie

  Czegoś nie rozumiem. Przecież taka impreza to świetna promocja miasta i zarobek dla nich. Ja raczej tak sam z siebie nie przyjadę do Płocka. Ale już na piknik lotniczy to bardzo chętnie.
  Mój skromny blog o pomorskich militariach i nie tylko
  http://odwaszegofotokorespondenta.blogspot.com

  Portal historyczny
  http://wiekdwudziesty.pl

 4. #4
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Michał Szafran Zobacz posta
  Czegoś nie rozumiem. Przecież taka impreza to świetna promocja miasta i zarobek dla nich. Ja raczej tak sam z siebie nie przyjadę do Płocka. Ale już na piknik lotniczy to bardzo chętnie.
  Co poradzisz, Ty to wiesz, ja to wiem i oni to wiedzą ;-)
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 5. #5
  Awatar Darecki

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  Płock

  Domyślnie

  Poprzednio i teraz chodziło o pieniądze a w zasadzie ich brak. To już raczej definitywny koniec płockiego pikniku.

 6. #6
  Moderator
  Awatar MaciekK84

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Szkoda, nie załapałem się nigdy na tę imprezę. A powyższa uwaga była trafna - bo była piękna promocja dla miasta, bo poza takimi imprezami raczej nie chyba ma tam wielu atrakcji, które ściągną tabuny turystów? Ale to nie pierwsza taka sytuacja, kilka lat temu odbywał się tam festiwal rockowy Płock Cover Festival, ściągano na niego zagraniczne gwiazdy, a dla nich przyjeżdżały tam tysiące ludzi zostawiając w mieście i okolicach niemało kasy (zakupy, gastronomia, paliwo, noclegi itp.). Sam byłem na ostatniej edycji i potem zaczęło coś złego się dziać. Najpierw obcięli kasę, więc organizator zaproponował formułę z niedrogimi biletami, która o dziwo została powszechnie zaaprobowana przez potencjalną publiczność. Wydawało się, że kryzys zażegnano i nagle ciach, odwołane raz na zawsze i basta. Przeszkadzały komuś te imprezy, czy co?
  Pozdrawiam!
  Maciek


 7. #7

  Dołączył
  Sep 2011

  Domyślnie

  W Płocku zdaje się że jest jeszcze kabareton, jakaś europejska impreza techno z bitami i basami oraz inny tematyczny festiwal muzyczny. Dadzą radę z promocją miasta. Petrochemii też nie trzeba jakoś specjalnie reklamować w lotnictwie
  A rzecz rozchodzi się oczywiście o pieniądze ale to jest tylko pochodna sposobu w jaki piknik miał być organizowany. Taniej było gdy organizował to aeroklub a nie firma zewnętrzna. A aeroklub nie ma już takiej szeroko rozumianej mocy przerobowej żeby samemu podjąć się organizacji. To naprawdę wielka robota organizacyjna nawet w przypadku lokalnych pikników lotniczych. Do tej pory oni to robili z coraz słabszym z roku na rok skutkiem. ULC starał się jak mógł ale chyba nie pomagał zbytnio. Gdyby dali radę kasa by się znalazła. W każdym razie miasto było zainteresowane imprezą.
  Ja tu widzę jedynie czynniki obiektywne bez niczyjej złej woli.

 8. #8
  Awatar Kazor

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez DrtSpike Zobacz posta
  jakaś europejska impreza techno z bitami i basami
  No, postawiono na kunszt i sztukę ludzkiej aktywności

 9. #9
  Awatar pawi81

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPPL

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez DrtSpike Zobacz posta
  Gdyby dali radę kasa by się znalazła. W każdym razie miasto było zainteresowane imprezą.
  Pozostaje mi się tu tylko uśmiechnąć :-) Szeroko.
  Pozdrawiam, PAWi / www.lubiepodroze.eu - blog o podróżach i turystyce

 10. #10
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Kazor Zobacz posta
  Cytat Zamieszczone przez DrtSpike Zobacz posta
  jakaś europejska impreza techno z bitami i basami
  No, postawiono na kunszt i sztukę ludzkiej aktywności
  Skandal, robią nie to co mi się podoba, tylko innym.
  Audioriver (domyślam się, że o to chodzi), jest akurat naprawdę niezłym festiwalem muzyki elektronicznej i do tego znanym także poza Polską. Jeśli ktoś sprowadza całą elektronikę do "techno z bitem i basem", to nie ma o czym gadać , równie dobrze można zrównać Dżem, Metallicę, Behemotha i Linkin Park, że to te "metalowe szarpidruty" .
  Miłosz and pawi81 like this.
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 11. #11
  Awatar Sawi

  Dołączył
  Feb 2011
  Mieszka w
  LCJ/CPH

  Domyślnie

  Jest jeszcze "Mercedesem po Wiśle" i jest to naprawdę impreze przyciągająca pieniądze, choć może na taką nie wygląda.

 12. #12
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  A i sam w sobie Płock jednak jest atrakcyjny turystycznie, przynajmniej dla Mazowsza. Może nie na tygodniowy urlop, ale wyskoczyć na weekend z Warszawy już z chęcią.

  A takie imprezy jak piknik przyciągają osoby, które tak po prostu by się nie wybrały tam. Lipa, też nie udało mi się zaliczyć nigdy, a kadry ze Wzgórzem Tumskim w tle niepowtarzalne...
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 13. #13
  Awatar Radek Zlin

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie


  Polecamy

  Płocki Piknik Lotniczy organizowany co dwa lata? Na przemian z Air Show w Radomiu.
  Wyborcza.pl


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •