Strona 1 z 12 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 238

Wątek: Góraszka 2008

 1. #1
  Awatar wally

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  kraków/tarnów

  Domyślnie Góraszka 2008


  Polecamy

  Wprawdzie sam (już tradycyjnie ) nie wybieram się do Góraszki, jednakże szykuje się niezła gratka dla miłośników Warbirdów. Supermarine Spitfire, członek eskadry Battle of Britain Memorial Flight, ma zawitać na niebo nad Góraszką: http://www.piknik-goraszka.pl/page.p...2&subpage_id=0

  Oby nie skończyło się jak z F86 Sabre w Radomiu...
  Look into my eyes, you will see who I am
  My name is Lucifer, please take my hand 2. #2
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  I to nie byle jaki tylko w malowaniu Jana Zumbacha!
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 3. #3
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Jest już więcej informacji na temat tegorocznego pikniku, zapowiada się naprawdę ciekawie, będzie Spitfire w powietrzu, OV-10 Bronco, Catalina i Dakota (mióóóóód!!!).

  http://www.piknik-goraszka.pl/page.p...2&subpage_id=2
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 4. #4
  Awatar Krasin

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Dęblin

  Domyślnie

  tja.... ciekawe ile z tego przyleci

 5. #5
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Do czego pijesz? W zeszłym roku z zapowiadanych nie było Vampire'a tylko. Spit będzie raczej na pewno, już w zeszłym roku po rekonstrukcji tego samolotu jako maszyny Jana Zumbacha BBMF zapowiadało że chciałoby nim przylecieć do Polski i zrobić sesję zdjęciową Spita razem z MiGami (tradycja kościuszkowców).
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 6. #6
  Awatar Krasin

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Dęblin

  Domyślnie

  no troche więcej było rozczarowań. nie było MiGa-29 w pokazie dynamicznym, reprezentantów Marynarki Wojennej: wielozadaniowych PZL M-28 Bryza i Kaman 2H-2G, Mi-8 oraz W-3WA Sokół – desant, Mitchel zamiast Invadera. dodatkowo jak sam napisałeś po zeszłorocznej Góraszce:
  Tak poza tym to tegoroczna Góraszka baardzo przeciętna, nie ma Mi-24, Mustang późno przyleciał, nie było Spitfire'a z Krakowa, nie było zapowiedzianych na stronie FOXa z Makulą za sterami, Agusty Grand, Pilatusa P-3, Jungmanna.

 7. #7
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Mitchell zamiast Invadera to moim zdaniem o wiele lepszy deal . Fakt, jednak coś w tym jest że o złuch rzeczach się szybko zapomina a stara się pamiętać o tych dobrych . Chociaż z tego co wymieniałem to Pilatus i Jungmann to nic specjalnego jak dla mnie, Agusta fajna, ale szału nie ma, żal naprawdę że nie było p. Makuli. A MiGa to raczej nie miało być? Podobnie MW? Natomiast teraz są zapowiedziane dwie maszyny które niesamowicie ubóstwiam czyli Catalina i Dakota. Poza tym w tym sezonie to może być niestety największa impreza lotnicza w Polsce (zależy co w Krakowie będzie na pikniku).
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 8. #8
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  GÓRASZKA - PIKNIK NA SKRZYDŁACH
  Już po raz trzynasty miłośnicy awiacji spotkają się na lotnisku w podwarszawskiej Góraszce, aby zobaczyć na żywo galerię maszyn powietrznych z różnych stron świata. Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Góraszce jest jedną z największych imprez tego typu w Polsce. Kameralne, trawiaste lotnisko, jak mówią o nim zagraniczni dziennikarze, przez szereg lat gościło niezliczoną ilość statków powietrznych, zarówno zabytków historii awiacji, jak i współczesnych konstrukcji lotniczych.

  KACZOR DONALD NA LOTNISKU W GÓRASZCE!

  Tegoroczna edycja pokazów została zaplanowana na dni 7-8 czerwca i już teraz zapowiada się niezwykle interesująco. Bez wątpienia gwoździem programu będzie legendarny myśliwiec Supermarine Spitfire, jedna z najsłynniejszych konstrukcji lotniczych II wojny światowej, która przyleci do Góraszki z Wielkiej Brytanii. Warto wspomnieć o charakterystycznym malowaniu tej maszyny, ściśle związanym z historią lotnictwa polskiego, a konkretnie z asem myśliwskim Janem Zumbachem, dowódcą słynnego 303 Dywizjonu im. Tadeusza Kościuszki. Na jego cześć burta samolotu została w ubiegłym roku ozdobiona rysunkiem Kaczora Donalda, który służył pilotowi zarówno jako pseudonim, jak i prywatne godło. Naniesiono także Odznakę Kościuszkowską oraz imponującą liczbę zestrzeleń. W takim malowaniu Spitfire po raz pierwszy przyleci do Polski właśnie na pokazy w Góraszce. Myśliwiec będzie w towarzystwie najpopularniejszego transportowca świata samolotu Douglas C-47 Dakota. Jest to wersja wojskowa samolotu DC-3, skonstruowanego na potrzeby lotnictwa cywilnego. Słusznie określana symbolem zwycięstwa aliantów nad III Rzeszą Dakota zapisała się także w historii powojennej, jako bohater legendarnego mostu powietrznego nad oblężonym przez Sowietów Berlinem Zachodnim. Przyleci w malowaniu Eskadry „Pegasus”, która pod koniec II wojny światowej walczyła na Bliskim Wschodzie oraz w rejonie Morza Śródziemnego.

  LOTNICZE DEBIUTY

  W tym roku Piknik w Góraszce będzie także okazją do debiutów na polskim niebie. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje się m.in. lekki samolot szturmowy i obserwacyjny North American Rockwell OV-10 Bronco, wchodzący w skład kolekcji zabytkowych samolotów prywatnego Muzeum Lotnictwa Bojowego w Montelimare. Ta maszyna wyróżnia się charakterystycznym układem dwubelkowym oraz umieszczonym w tylnej części kadłuba przeszklonym stanowiskiem obserwacyjnym. Samoloty tego typu brały udział w misjach rozpoznawczych w trakcie wojny w Wietnamie, służąc także jako eskorta śmigłowców i wspierając żołnierzy na polu walki. Kolejną niespodzianką, przygotowaną dla góraszkowych widzów, będzie przylot amerykańskiej konstrukcji lotniczej Consolidated PBY Catalina. Pokaźnych rozmiarów łódź patrolowa, a jednocześnie samolot-amfibia, przystosowany do startu i lądowania na wodzie do tej pory można było zobaczyć tylko poza granicami Polski. Przyleci do Góraszki prosto z bazy w Duxford w Anglii.

  Wiele z prezentowanych dotychczas na pokazach maszyn cieszy się mianem unikatów na skalę światową. Warto wspomnieć chociażby o replice samolotu pionierskiego Bleriot XI z początków XX wieku, którego przelot uświadomił góraszkowej publiczności, jak wyglądały początki lotnictwa na świecie. Piknik często daje też niepowtarzalną okazję do zobaczenia po raz pierwszy na polskim niebie latających antyków II wojny światowej, takich jak słynny samolot pasażerski, zwany pieszczotliwie przez pilotów „Ciotka Ju”, czy legendarny bombowiec amerykański B-25 Mitchell, który w ubiegłym roku wykazał się zadziwiającą, jak na tak potężną maszynę, manewrowością. Trudno w to uwierzyć, ale małe lotnisko w Góraszce gościło także swego czasu jeden z największych helikopterów na świecie, wielozadaniowy ciężki śmigłowiec CH-47 Chinook. To tylko kilka nazw, wszystkich nie sposób wymienić. Najwierniejsi piknikowi widzowie na pytanie o najbardziej widowiskowe atrakcje na pewno wspomną kilka słów o pokazowym balecie śmigłowców Mi-24. A może w ich pamięci mocniejszy ślad pozostawią brawurowe, niewiarygodne, a czasem nawet szalone popisy akrobacji samolotowej w wykonaniu powietrznych asów? Jedno jest pewne – w Góraszce każdy amator nie tylko lotnictwa, ale przede wszystkim żywej historii, znajdzie dla siebie coś ciekawego.

  Wiele ciekawych konstrukcji lotniczych przewinie się przez piknikowe niebo specjalnie dla wszystkich, spragnionych warkotu silników i lśniących w słońcu śmigieł. Nie zabraknie spektakularnych pokazów akrobacji zespołowej i solowej, prezentacji zabytków i nowoczesnych osiągnięć lotniczych oraz mnóstwa atrakcji dla każdego, nie tylko na niebie, ale także na ziemi. Zapraszamy!

  North American Rockwell OV-10B Bronco
  Consolidated PBY Catalina
  Douglas C-47 Dakota
  Supermarine Spitfire MK Vb
  Wejdź i obejrzyj te fantastyczne samoloty!!!


  Więcej szczegółów na temat XIII Międzynarodowego Pikniku Lotniczego znajdziecie na

 9. #9

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Pokaz OV-10 z Montelimar jest naprawdę super, do tego ta muzyka... Dla tych co nie widzieli, jazda obowiązkowa.

 10. #10
  Awatar elcin

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Wrocław/EPWR

  Domyślnie

  Hmm no to z tym Spitfirem narobiliscie mi apetytu zaraz przedstawie pomysl rodzinie (tylko dlaczego to jest tak daleko??) Może będzie międzylądowanie u Nas jak w zeszłym roku B-25 (wtedy to mnie w szkole długo nie zobaczą ;-) )

 11. #11
  Awatar dj dragon

  Dołączył
  Mar 2008
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  no trzeba się wybrać :P
  Goha

  Miłośnik z przypadku, pasjonat z wyboru.

 12. #12
  Awatar Maciey

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  SŁUPSK (EPSK)

  Domyślnie

  Mam pytanko, podczas poprzednich imprez w Góraszce organizowane były loty widokowe, na jakich typach lub typie samolotu?

 13. #13
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Na Wilgach i Antkach.
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 14. #14
  Awatar Loth

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Łowicz/Warszawa

  Domyślnie

  A ile trwał i kosztował taki lot widokowy?

 15. #15
  Awatar Lukasz Kaluski

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  a kolo 20 min i koszt ok. 130zł jak pamietam
  Pozdrawiam
  Łukasz Kałuski

  UL621, UN191, UM985, Skrót LDZ-RUDKA, UT711, UP851, UN744

 16. #16

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  Ja leciałem antkiem. Był to jeden krąg za 70 zł.

 17. #17
  Awatar Maciey

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  SŁUPSK (EPSK)

  Domyślnie

  Nigdy nie leciałem ale sobie myślę co to za frajda lecieć full zapakowanym antkiem i patrzeć przez te małe szybki? Niech odpowie ktoś kto leciał

 18. #18
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Maciey
  Nigdy nie leciałem ale sobie myślę co to za frajda lecieć full zapakowanym antkiem i patrzeć przez te małe szybki? Niech odpowie ktoś kto leciał
  Pewna frajda to zawsze jest, ale moim zdaniem niewspółmierna do ceny. Leciałem w Mińsku dwa lata temu. W Góraszce często loty widokowe są dłuższe, jak nad lotniskiem jest jakiś pokaz.

  Swoją drogą na stronie pikniku więcej info jest o maszynach które będą, na razie dopisali standardy nasze: Piper Cub, Bies, Bucker Jungmann, Tigermoth.
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 19. #19
  Awatar dj dragon

  Dołączył
  Mar 2008
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Maciey
  Nigdy nie leciałem ale sobie myślę co to za frajda lecieć full zapakowanym antkiem i patrzeć przez te małe szybki? Niech odpowie ktoś kto leciał
  leciałam Antkiem ze trzy lata temu, świetna sprawa!! tylko że najpierw trzeba się było wystać po bilety kilka godzin, później nie dać się wypchnąć z kolejki do wejścia na pokład.
  Goha

  Miłośnik z przypadku, pasjonat z wyboru.

 20. #20
  Awatar ader

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie


  Polecamy

  Czy ktoś może kupował bilety na Góraszke ulgowe? Na stronie ticketonline nie ma ulgowych i w punktach w Łodzi też nie. Jak się ma sprawa w innych miastach? Dzwoniłem do organizatora już, powiedzieli, że się tym zajmą. Zresztą w Łodzi znalazłem tylko w jednym miejscu bilety, a reszta wymienionych punktów sprzedaży nie ma pojęcia o pikniku.

Strona 1 z 12 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •