Forum »   Powstanie CPL - Centralny Port Lotniczy        Połączenia »   Ryanair ogłosił loty na Ukrainę   

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
Like Tree4Likes
 • 3 Post By Gregor
 • 1 Post By ruphee

Wątek: XIII Małopolski Piknik Lotniczy 24-25 czerwca 2017 r.

 1. #1
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie XIII Małopolski Piknik Lotniczy 24-25 czerwca 2017 r.


  Polecamy

  j.w

  Muzeum Lotnictwa Polskiego poinformowało o terminie kolejnej, XIII edycji Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Wydarzenie to tradycyjnie będzie miało miejsce w ostatni weekend czerwca, w dniach 24-25 czerwca 2017 r. Pasjonaci lotnictwa powinni zapisać ten termin w swoich kalendarzach.

  Rokrocznie nasze pokazy gromadzą szerokie rzesze miłośników lotnictwa. Nie chcemy ich zawieść również w tym roku, dlatego też obecnie przygotowujemy program a w nim: akrobacje lotnicze, ciekawe historyczne samoloty, rekonstrukcje historyczne oraz liczne atrakcje naziemne dla całej rodziny – zapowiadają organizatorzy Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

  Muzeum Lotnictwa Polskiego
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 2. #2
  Awatar pelew

  Dołączył
  Apr 2011
  Mieszka w
  EPKK

  Domyślnie

  miejmy nadzieje że do niego dojdzie,patrząc co dzieje się koło pasa( budowa estakady do nowej galerii)

 3. #3

  Dołączył
  Apr 2015

  Domyślnie

  Mówiąc szczerze, to już wolałbym żeby imprezę przenieść do Pobiednik bo na Czyżynach z roku na rok coraz wyżej muszą latać.

 4. #4
  Awatar Radek Zlin

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Jest szansa na pokaz sprowadzonego kilka dni temu do Polski BO-105, być może wspólnie z Łukaszem Czepielą na Edgu-540T.

 5. #5
  Awatar ruphee

  Dołączył
  Apr 2010

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez regnar3712 Zobacz posta
  Mówiąc szczerze, to już wolałbym żeby imprezę przenieść do Pobiednik bo na Czyżynach z roku na rok coraz wyżej muszą latać.
  Cały smaczek pikniku polega na tym , że jest w mieście i przy Muzeum Lotnictwa.

  W zeszłym roku strefa dla publiczności była chyba najdalej odsunięta - jeśli porownać z poprzednimi edycjami.
  Program kto będzie dostępny był dopiero w dzień pokazów
  Najbardziej jednak smuci coraz gęstsza zabudowa okolicy pasa. Zastanawiam się ile pikników w tym tempie zabudowywania jeszcze będzie.
  MrPilot1658 likes this.

 6. #6

  Dołączył
  Apr 2015

  Domyślnie

  Smaczek czy nie, ale prawda jest taka że z edycji na edycje coraz słabiej to wygląda. Lataja coraz wyżej, publika coraz dalej, w kolo pełno drzew, tak ze zdjęcia czasami ciężko zrobić. Na górce tez ładnie już pozarastało wszystko. I mimo naprawdę szczerego sentymentu do Czyżyn (bo to był mój pierwszy piknik lotniczy w rozumieniu ze pierwszy z pierwszych jakiś parę lat temu) to jednak ograniczenia sprawiają ze robi się coraz mniej atrakcyjny. No może marudzę, może na Pobiednikach ULC tez wyznaczyłby jakiś absurdalnie wysoki próg pokazów (jak w Nowym Targu - czemu? Nie wiem). Ale ludzie chcą np oglądać kosiaki w wykonaniu np Kairysa a on chce tak latać i co? i dupa bo nie może. Oczywiście świetnie rozumiem dlaczego nie może na Czyżynach tego robić, no ale właśnie - ograniczenia terenu trochę dają w kość i pilotom i publiczności i spotterom - jedynie Janusze kiełbasy i lanego piwa będą zachwyceni. Wiec może trzeba by podjąć w końcu ta decyzje i przenieść gdzieś MPL, choć osobiście wątpię ze muzeum na to się zgodzi. Przeniesienie pikniku po za teren miasta chyba jednak byłoby po prostu nieopłacalne.

 7. #7

  Dołączył
  May 2012
  Mieszka w
  Wadowice

  Domyślnie

  Jeżeli tak się ciasno robi na Czyżynach to może czas przeniesienia pikniku nad Wisłę na wysokości Wawelu ,już kiedyś taki pomysł był chyba ,zrobić na próbę raz piknik w tym miejscu i zobaczyć czy odniesie to dobry skutek ,same pikniki na Czyżynach z perspektywy widza są coraz mniej efektowne ,po pierwszy wysokość pokazu ,po drugie odsunięcie publiki od pasa co zabiło cały urok tego pikniku ,ULC zrobiła te niezrozumiałe przepisy po wypadku samolotu nie biorącego udziału w pokazie.

 8. #8

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPNT/EPRZ

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez regnar3712 Zobacz posta
  może na Pobiednikach ULC tez wyznaczyłby jakiś absurdalnie wysoki próg pokazów (jak w Nowym Targu - czemu? Nie wiem)
  Gwoli ścisłości, skoro się o naszą imprezę zahaczyło, ULC wcale nie ,,wyznaczył nam na pikniku w NT jakiegoś absurdalnie wysokiego progu pokazów" - on nam odmówił wyznaczenia progu specjalnie dla imprezy, tym samym dowalając nam standardowy Tak drodzy Państwo, 300m wysokości minimalnej wyprowadzenia z figury to standardowa, wyjściowa dla każdej imprezy lotniczej wysokość pokazowa w Polsce dla pokazów cywilnych i, jeśli dobrze pamiętam, ogólnie akrobacji. Jak się ma dobre chody w ULC (my najwidoczniej nie mamy) to można ją w czasie pokazów za odpowiednim pozwoleniem ULC obniżyć do 150m, poniżej tej wysokości pokazowej teoretycznie zejść się już nijak nie da. W rzeczywistości da się - np. w Płocku swego czasu ULC pozwolił zejść do 60m - zapewne na podstawie jakiegoś innego pozwolenia (wykraczającego poza standardowe pozwolenia dotyczące pokazów lotniczych).
  Cytat Zamieszczone przez Papa Kilo Zobacz posta
  ULC zrobiła te niezrozumiałe przepisy po wypadku samolotu nie biorącego udziału w pokazie
  W takim miejscu, obok dwóch ruchliwych dróg i bez przestrzeni w którą można uciekać samolotem w razie problemów, pokazy w ogóle się nie powinny odbywać bo grozą niezłą sieczką przy wypadku samolotu biorącego udział w pokazie (całe szczęście że SP-ZAP takim nie była i że rozwaliła się poza obiema drogami) i żadne przesuwanie osi nic tu nie zmieni P.S. Nie, nie bronię obecnych regulacji ULC-u względem MPL-u, bo są w.g. mnie chore i dają fałszywe poczucie bezpieczeństwa w miejscu gdzie tegoż bezpieczeństwa po prostu nie ma
  [*]C-295M ,,019"[*] ppłk rez. mgr inż. pil. Lech Marchelewski, inż. pil. Piotr Banachowicz[*]C-172 ,,SP-ZAP"[*]płk pil. Alaksandr Marficki, płk pil. Alaksandr Żuraulewicz[*]Tu-154M ,,101"[*]mgr inż. pil. Stanisław Jurewicz[*]mgr inż. pil. Tadeusz Świst[*]

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •