Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar Air Q

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  ...

  Domyślnie Kosmonauta.net - serwis astronautyczny


  Polecamy

  Od kilku lat można zauważyć w polskim zakątku internetu rosnące zainteresowanie misjami kosmicznymi. Niestety, wciąż brak dobrych i wiarygodnych źródeł informacji. W zasadzie jedynie znana nam wszystkim strona 'Lotów Kosmicznych' (astro.zeto.czest.pl) działa od lat i umieszcza informacje na bardzo wysokim poziomie. Jednocześnie ogólnodostępne media, takie jak radio, prasa czy telewizja przekazują bardzo mało informacji ze świata astronautyki. Co gorsza, bardzo często sporo w takich informacjach błędów, uproszczeń i nieprawidłowych pojęć.

  Dlatego, wraz z kilkoma maniakami lotów kosmicznych (którzy są aktywni już kilka dobrych lat w 'temacie') wspólnie postanowiliśmy założyć stronę-portal. Żeby było weselej, kilku z nas maczało palce w pracach nad projektami poniekąd kosmicznymi. Inni są przedstawicielami odradzającego się Polskiego Towarzystwa Astronautycznego. Wszystkich nas łączy nas wspólna pasja - Wszechświat - o którym chcielibyśmy w zorganizowany sposób informować wszystkich zainteresowanych.

  Adres - http://www.kosmonauta.net

  Na tej stronie chcielibyśmy zamieszczać aktualności oraz historycznie ważne wiadomości ze świata astronautyki. Co więc się znajdzie na stronie? Ano, znajdą się informacje o:

  - lotach załogowych,
  - bezzałogowych lotach do celów w naszym Układzie Słonecznym,
  - planach i pracach agencji kosmicznych z różnych krajów,
  - startach rakiet, w tym suborbitalnych i komercyjnych,
  - badaniach kosmosu i misjach astrofizycznych,
  - zlotach i konferencjach,
  - oraz innych informacjach z 'branży'.

  Deklarujemy współpracę z każdym, kto prowadzi swą własną stronę internetową związaną z eksploracją kosmosu. Naszym zdaniem wciąż mała polska społeczność entuzjastów astronautyki nie powinna być rozbita na małe obozy i nie wiedzieć o sobie nawzajem - a znać się, spotykać, prezentować swą opinię a także (tu z ukłonami dla tych zainteresowanych, na i po kierunkach inżynieryjnych) uczestniczyć w projektach!

  Zapraszamy i polecamy się na przyszłość!

 2. #2
  Awatar Air Q

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  ...

  Domyślnie


  Polecamy

  No i minął już roczek od powstania tego serwisu

  Rok temu, siódmego stycznia, pojawił się pierwszy regularny artykuł na łamach serwisu kosmonauta.net. Dziękujemy Wam wszystkim za odwiedzanie, czytanie oraz poprawianie! Wszystkim autorom Kosmonauty dziękujemy zaś za pierwsze 12 miesięcy wspólnych prac....
  Więcej tutaj: Kosmonauta ma roczek!

LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •