Muzeum i Biblioteka Prezydencka im. John F. Kennedy uruchomiło interaktywną stronę internetową wechoosethemoon.org, dzięki której internauci mogą prześledzić cały przebieg misji Apollo 11 wraz lądowaniem na księżycu.

Jak powiedział Tom Putnam, dyrektor muzeum i biblioteki, strona umożliwia wszystkim chętnym pośrednie uczestniczenie w misji, która była jednym z najważniejszych osiągnięć ludzkości.

Internauci mają dostęp do archiwalnych zdjęć, nagrań audio oraz wideo, które ukazyją się na stronie w chronologicznej kolejności odpowiadającej faktycznemu przebiegowi misji. Wszystkie materiały są opatrzone dokładnymi komentarzami.

Misja Apollo 11 była pierwszą w historii, podczas której człowiekowi udało się postawić nogę na innej planecie. W skład załogi weszli Neil Amstrong, Buzz Aldrin oraz Michael Collins. Statek kosmiczny z astronautami wystartował 16 lipca 1969 i dotarł na księżyc po czterech dniach lotu.

Wszyscy zainteresowani mogą zarejestrować się na stronie wechoosethemoon.org - http://wechoosethemoon.org/. Dzięki temu będą na bieżąco informowani o kolejnych aktualizacjach serwisu.
źródło