Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie Zamieszkamy na Księżycu


  Polecamy

  W 2020 roku człowiek powinien osiedlić się na Księżycu, a pięć lat później na Marsie. Takie wizje snuje znany astrofizyk Stephen Hawking, który wezwał do rozpoczęcia nowej ery podboju wszechświata. Bo kolonizacja kosmosu jest niezbędna, żeby człowiek mógł przetrwać, jeśli życie na Ziemi będzie już niemożliwe.

  Brytyjski naukowiec nie ma wątpliwości - trzeba przyspieszyć prace nad kolonizacją kosmosu. "NASA planuje zbudowanie bazy na Księżycu w 2030 roku, ale powinna zrobić to 10 lat wcześniej. Bo Księżyc jest łatwy do zdobycia, a może być dobrym miejscem do dalszego podboju Kosmosu. Dzięki temu już w 2025 roku będzie możliwe posłanie człowieka na Marsa" - mówił Hawking.

  Hawking przyznał, że wysyłanie w kosmos robotów jest łatwiejsze i tańsze. Ale to właśnie loty człowieka w przestrzeń międzygwiezdną rozbudzają naszą wyobraźnię.

  Według niego, ludzkość powinna nadal inwestować w rozwój kosmicznych technologii. Hawking przewiduje, że za kilkaset lat będzie możliwa podróż człowieka poza układ słoneczny. A to dzięki temu, że powstanie nowy rodzaj napędu rakietowego.

  Brytyjski astrofizyk uważa, że gdzieś w kosmosie istnieje życie, ale prawdopodobnie tylko w formach prymitywnych. "Bo inteligentne życie jest we wszechświecie ogromną rzadkością, nawet na Ziemi musi się ono dopiero narodzić" - żartował naukowiec.

  Stephen Hawking przemawiał na Uniwersytecie Waszyngtona w stolicy USA z okazji 50. rocznicy powstania amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.

  Dziennik.pl
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 2. #2
  Awatar Sansei6

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  Siedlce

  Domyślnie


  Polecamy

  No wszystko fajnie, ale kto wyłoży na to kaskę?
  Fanatyczny Fan Formuły 1

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •