Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  sk
  sk jest nieaktywny

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie Śmigłowce na mistrzostwach w Turynie


  Polecamy

  Na Igrzyskach Lotniczych w Turynie rozgrywane są m.in. konkurencje śmigłowcowe. W czołówce Rosjanie na Mi-2.

  Dobra pogoda i słaby wiatr umożliwiły bezproblemowe rozegranie zawodów. Wczorajsze kwalifikacje wygrały ekipy rosyjskie latające na śmigłowcach Mi-2. Pierwszą pozycję zajmowali Viktor Korotaev i Nikolai Burov, drugie miejsce we wtorkowych kwalifikacjach zajęła natomiast damska załoga Lyudmila Kosenkova i Elena Prokofyewna. Trzecią lokatę zajęła drużyna austriacka na śmigłowcu Alouette III.

  Dzisiejsze konkurencje tylko nieznacznie przemieszały czołówkę drużyn śmigłowcowych. Na pierwszym miejscu utrzymali się Rosjanie Korotaev/Burov, którzy po raz kolejny dali popis znakomitych umiejętności pilotażowych. Niemal bezbłędny przelot zakończyli natychmiastowym odłożeniem wiadra z wodą na platformie. Publiczność nagrodziła ich za to gromkimi brawami.

  Na drugie miejsce niespodziewanie "wskoczyła" drużyna z Rosji latająca na zawodach śmigłowcem Robinson R-44. Trzecia lokata ku zaskoczeniu wszystkich przypadła Włochom, latającym z numerem startowym 9 na małym śmigłowcu Kompress CH7. Wczorajsi wiceliderzy – damska drużyna Kosenkova/Prokofyewna z Mi-2 – przez błąd w trakcie przelatywania przez bramkę stracili dużo czasu i ostatecznie spadli na 4 miejsce.

  Kolejne pozycje zajęły drużyny Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Do półfinału awansowała zatem pierwsza czwórka, w skład której weszły 3 drużyny z Rosji, a stawkę uzupełnił włoski CH7. Półfinałowe loty organizatorzy zaplanowali na sobotę. Rozpoczęcie półfinału o godzinie 11:15.

  WAG 2009: Ćwierćfinały śmigłowcowe - Lotnicza Polska -
  sk

 2. #2
  sk
  sk jest nieaktywny

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie


  Polecamy

  Dzsiaj o godzinie jedenastej piętnaście piloci śmigłowców wystartowali w dwóch ostatnich zadaniach Igrzysk – slalomie równoległym oraz wyścigu równoległym. W finale wystąpiły trzy załogi z Rosji oraz jedna z Włoch. (...)
  Ostatecznie zwyciężyła załoga Nikolai Burov oraz Viktor Korotaev (nr startowy 5; Mi-2). Drugie miejsce zajęli także Rosjanie: Elena Zhuperina, Georgy Arbuzov (nr startowy 4; R-44). Na trzecim miejscu uplasowali się Włosi: Pierluigi Barbero i Luigi Marocco (nr startowy 9; CH-7).
  źródło: WAG 2009: Rosjanie rozgromili rywali - Lotnicza Polska -
  sk

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •