LOGO - lokalne, aeroklubowe lotnisko położone w Alpach Austriackich. Dla samolotów o niskich osiągach dolot i wylot możliwy praktycznie tylko od północnego wschodu - w sam raz, jak ktoś chce tam dolecieć z Polski. Pas asfaltowy, krótki ale za to równy. Na miejscu hotel, restauracja, siłownia, no i góra Grimming o wysokości prawie 8000 stóp, zaczynająca się zaraz za północną granicą lotniska. Jak to komuś nie wystarcza, to jeszcze można sobie na miejscu polatać szybowcem . Lądowanie kosztuje 15 euro, ale za to parking jest za darmo przez pierwsze 3 albo 4 dni. E-mailowo można kontaktować się bez problemu po niemiecku i po angielsku, na miejscu jednak trzeba się deutschem wykazać.

Lądowanie było względnie proste (chociaż i tak musiałem sobie zanotować uwagę: poprawić budowę kręgu). Po wykonaniu pełnego, prawego kręgu do pasa 22, musiałem poprawiać esowaniem, a i tak przyziemiłem gdzieś dopiero w 1/3 pasa jak nie dalej. Potem spędziliśmy 2 dni na poszukiwaniu jedzenia i chodzeniu po górach, a na czwarty dzień wylecieliśmy w stronę Wenecji. Dwa razy. Za pierwszym razem próbowałem się przebić directem w kierunku granicy z Włochami, ale po tym jak mi zamknęło wariometr w duszeniu zawróciłem do lądowania. Za drugim podejściem poleciałem przez Graz i Ljubljanę (naokoło gór) i było już znośnie.Generalnie lotnisko i lokalizacja super, tylko najlepiej mieć dobry samolot, super pogodę i co najmniej jakiekolwiek doświadczenie w lataniu samolotem po górach.

Na facebooku na grupie AWIATORZY ktoś kiedyś umieszczał informację o możliwym locie do Zell am See, które jest zaraz za Niederoblarn na którym lądowałem. Niestety nie wiem czy ta wyprawa doszła do skutku, ale jakby kogoś doszły słuchy o lotach tego kolegi, to chętnie się dowiem jak poszło.

Szerzej o moim tripie w linkach poniżej. Ostatnia część (ta najbardziej hollywoodzka) jest o wylocie:

https://letsvfreuropepl.wordpress.co...wa-przez-alpy/
https://letsvfreuropepl.wordpress.co...zez-alpy-cz-2/
https://letsvfreuropepl.wordpress.co...zez-alpy-cz-3/