Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
Like Tree10Likes
 • 9 Post By pablo2208
 • 1 Post By alien

Wątek: Antwerpen - Kortijk - czyli szybkie przebazowanie naszego PC12

 1. #1
  Awatar pablo2208

  Dołączył
  Sep 2007

  Domyślnie Antwerpen - Kortijk - czyli szybkie przebazowanie naszego PC12


  Polecamy

  Hejo,

  Siedzę w biurze(EBAW) przeglądam sobie planowanie i widzę, że jutro nasz PC12 śmiga z Kortrijk do Innsbruck'u / Innsbruck'a? Chyba obie formy są poprawne .

  Dostrzegam, że pogoda nie rozpieszcza dziś w nocy w Belgii a przebazowanie naszego PC12 jest zaplanowane godzinę przed lotem z klientem do Austrii(06:45LT), więc wykonuje kilka telefonów i proponuje przebazowanie dziś do EBKT, co by jutro nie było żadnych problemów . Wszystkie strony ochoczo się zgadzają, więc po 15 minutach schodzę do hangaru i proszę kolegę z Groundops o wypchnięcie wspólnie Pilatusa, następnie przygotowuje dokumenty na lot:  Czekając na Glenna(pilota z którym lecę) podziwiam nowego ptaka(Hawker 4000) w firmie, który odlatuje przed nami:


  Finalnie pojawia się Glenn, dokumenty ogarnięte i odpalamy furę! Nie będzie to najprzyjemniejszy lot, straszna pogoda po drodze...ale absolutnie nas to nie zraża i po sprawdzeniu wszystkiego zaczynamy kołowanie do pasa 29 w Antwerpii.
  Line up, jeszcze raz sprawdzamy czy wszystko jest ok. Gotów? Jak najbardziej tak  Take off roll idzie normalnie i odrywamy się z pasa 29 po chwili podziwiając widoki pięknej Antwerpii po prawej stronię:
  Po chwili pogoda daje o sobie znać, i zaczyna naprawdę porządnie telepać. Już wiemy, że nie polecimy po trasie - chmury wyskakują z gatunku tych naprawdę robiących wrażenie więc prosimy Brukselę o mały re-routing. Nie jesteśmy w tych prośbach absolutnie sami, kontrola ma kupę roboty i reaguje dopiero za 2 albo 3 razem na naszą prośbę, więc zaczynamy omijanie:

  Po minięciu Gent pogoda jakby trochę sie uspokaja i jest czas na pamiątkową fotkę


  Zaczynamy zniżanie, będziemy robić podejście RNAV do pasa 24 w EBKT. Kontaktujemy Kortrijk Radio, zgłaszamy minięcie MAK i dostajemy po paru chwilach dostajemy zgodę na lądowanie.

  Final RWY 24 EBKTsorry za palec w kadrze)  Siadamy miękko, prosimy kołowanie do naszego hangaru gdzie czeka nasz kolega Briek i pakujemy się do garażu

  Po wszystkim wsiadamy do firmowego samochodu i wracamy do EBAW. Na drodze dopiero widzimy jak pogoda daję się we znaki, potworna ulewa i burza - chyba łatwiej było w powietrzu

  Krótki strzał 20 minut lotu - wysokość 6000 stóp, trochę przygód pogodowych


  Pozdrawiam serdecznie,
  Paweł
  Pozdrawiam Pablo 2. #2
  Awatar alien

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  3M

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez pablo2208 Zobacz posta
  ... jutro nasz PC12 śmiga z Kortrijk do Innsbruck'u / Innsbruck'a? Chyba obie formy są poprawne .
  Na pewno niepoprawny jest apostrof w zapisie obu form.
  Apostrof stosuje się, kiedy pisownia wyrazu w mianowniku kończy się czymś, czego nie słychać w wymowie (przynajmniej w przypadkach zależnych).
  Przykłady: film z udziałem Anthony'ego Hopkinsa i Jacka White'a; utwory Antona Weberna i Claude'a Debussy'ego.
  jordanj likes this.
  For every solution there is a problem.

 3. #3
  Awatar pablo2208

  Dołączył
  Sep 2007

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez alien Zobacz posta
  Na pewno niepoprawny jest apostrof w zapisie obu form.
  Apostrof stosuje się, kiedy pisownia wyrazu w mianowniku kończy się czymś, czego nie słychać w wymowie (przynajmniej w przypadkach zależnych).
  Przykłady: film z udziałem Anthony'ego Hopkinsa i Jacka White'a; utwory Antona Weberna i Claude'a Debussy'ego.

  Dzieki! ��
  Pozdrawiam PabloUprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •