Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar pasazernagape

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  SZZ/EPSC

  Domyślnie Lotnisko w Darłówku


  Polecamy

  Napisałem podobny post w podforum dotyczącym lotnisk wojskowych ale co jak co, w dziale GA o takiej informacji trzeba napisać. Może czasy, opisywane na forum, gdy po starych pasach startowych grasowały koparki by pozyskać beton na budowę drogi dla wójta odejdą do historii.

  Radni chcą lotniska
  Wojskowe lotnisko w Darłówku, nadmorskiej części Darłowa, będzie dostępne dla samolotów cywilnych. Na ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej radni wyrazili zgodę na przejęcie od wojska części nieruchomości pod lotnisko cywilne.

  Wcześniej na to, by samorząd był współużytkownikiem lotniska w Darłówku Zachodnim, zgodziła się już Rada Ministrów. To nie będzie typowe lotnisko z regularnymi lotami, a lądowisko dla małych, przede wszystkim prywatnych samolotów. Uchwała upoważniła burmistrza do złożenia wniosku do Ministerstwa Infrastruktury o przejęcie – w drodze użyczenia – na co najmniej 30 lat, części nieruchomości położonej na lotnisku wojskowym. Chodzi o asfaltobetonowy pas startowy o długości 600 metrów i szerokości 30 m.
  – Wniosek w tej sprawie zostanie złożony w najbliższych dniach, ponieważ ostateczny termin mija 12 stycznia – mówi Tomasz Bobin, pełnomocnik burmistrza Darłow ds. infrastruktury. – Ministerstwo ma dwa miesiące na podjęcie decyzji, która – jeśli będzie pozytywna – umożliwi lądowanie w Darłowie samolotów sportowo-turystycznych i taksówek powietrznych.
  Źródło:

  24Kurier.pl


  Pozdrawiam

 2. #2
  Awatar Maciey

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  SŁUPSK (EPSK)

  Domyślnie

  O które lotnisko chodzi?

 3. #3
  Awatar Maciey

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  SŁUPSK (EPSK)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •