Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Fajerwerki

 1. #1

  Dołączył
  Apr 2009

  Domyślnie Fajerwerki


  Polecamy

  Zastanawiałem się ostatnio nad tym temat, przychodzi nowy rok (jak co roku ), na niebie szaleją fajerwerki. Natomiast jak wygląda sytuacja w GA w tym czasie, mając kaprys lotów nocnych w sylwestra jak zadbac o nasze bezpieczeństwo. Czy mogę odszukac gdzie informacje na ten temat ? Równie ciekawym tematem jest fakt zabezpieczania obszaru wokół lotnisko kontrolowanych, czy jest moze opuplikowany gdzies dokument mówiący o obszarze który dzieli nas od lotniska kontrolowanego a mozliwoscia odpalania fajerwerków ?


  Dzięki za rzetelne informacje

 2. #2
  Awatar kobuch

  Dołączył
  Dec 2010
  Mieszka w
  Isle of Man

  Domyślnie

  ja bardzo lubię oglądać fajerwerki z góry, w UK już jest raczej po wszystkim bo tutaj strzela się w listopadzie w trakcie "bonfire night" a na sylwestra raczej nie.

  ogólnie to nawet obserując to na 1500 ft te wszystkie efekty są dużo pod tobą, trudno mi ocenić jak bardzo, ale spokojnie, nie zestrzelą

 3. #3
  Awatar Flycat

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  bloku

  Domyślnie

  Problematyką tą zajmuje się Zespół ds. planowania ćwiczeń lotniczych wchodzący w skład Ośrodka Planowania Strategicznego PAŻP (czyli poziom ASM 1). Każdy kto chce zorganizować pokazy sztucznych ogni, ale nie tylko bo dotyczy to również m.in. puszczania lampionów czy balonów, jest zobowiązany na 10 dni przed planowanym działaniem wypełnić stosowny formularz i wysłać do rzeczonego zespołu. Wynika to bezpośrednio z postanowień konwencji chicagowskiej i funkcjonującego na jej podstawie prawa polskiego. Następnie podejmowana jest stosowna decyzja. Zgoda może zostać wydana, nie wydana lub wydana warunkowo tzn. działać można dopiero po konsultacji z organem ATS. Szczegółowe informacje na temat sztucznych ogni zdaje się publikowane są w formie NOTAM, ale...

  W kwestii pokazów sylwestrowych NIE MA OBOWIĄZKU ich zgłaszania! Moim zdaniem ma to duży sens, bo sztuczne ognie są puszczane w zasadzie wszędzie tej nocy i wie o tym każdy. Obowiązek zgłaszania równoznaczny byłby w tym konkretnym przypadku z napłynięciem do PAŻP kilkunasty tysięcy zgłoszeń. Jest publikowane tylko ogólne ostrzeżenie.

  Polecam kontakt z tym zespołem, najlepiej zapytać u źródła.

 4. #4

  Dołączył
  Apr 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zamykam wątek

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •