Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar Martinshmit

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Mazury

  Thumbs up Polski mini-odrzutowiec Flaris Lar 1


  Polecamy

  Wątek poświecony Flaris Lar 1

  Trochę o Flaris Lar 1:
  Flaris Lar 1 to niewielki odrzutowiec polskiej konstrukcji, który ma zrewolucjonizować rynek. Samolot tworzony jest przez firmę Metal Master spod Jeleniej Góry i ma być przede wszystkim tani, dzięki czemu na prywatne latanie będą mogli sobie pozwolić nie tylko najwięksi bogacze, ale też inżynierowie czy lekarze.
  W niektórych zawodach dość częsta jest sytuacja, w której trzeba w krótkim czasie odwiedzić kilka miast kontynentu. Rozmowy z partnerami biznesowymi czy klientami stały się nie tylko domeną milionerów, ale również kierowników biur projektowych, głównych inżynierów czy lekarzy. Każdy z nich z pewności doceniłby wygodę posiadania prywatnego samolotu, który pozwala szybko i wygodnie przemieszczać się między poszczególnymi lokacjami. Niestety taka maszyna to w tej chwili luksus, na który mogą sobie pozwolić jedynie najbogatsi. Sylwia i Rafał Ładzińscy - właściciele firmy Metal Master - chcą to zmienić i pokazali na paryskich targach Flaris Lar 1. Samolot błyskawicznie podbił serca odwiedzających.
  Metal Master na co dzień zajmuje się produkcją linii technologicznych, ale właściciele chcieli zdywersyfikować swój biznes i stawiają na branżę lotniczą. Flaris Lar 1 może latać z prędkością 700 km/h na pułapie do 14 km. Zasięg polskiego odrzutowca to 2500 km. Największe wrażenie robią jednak nie same parametry, a cena przelotu, która wynosi zaledwie 1 zł za 1 km. Przelot z Warszawy do oddalonego o 340 km Wrocławia potrwa 25 min i będzie kosztował 340 zł. Flaris Lar 1 może zabrać na pokład 5 osób. Samolot, w którym próżno szukać barku na drogie alkohole, czy małej sali kinowej, przystosowany jest do przechowywania w garażu. Gdy trzeba gdzieś polecieć, wystarczy zawieźć maszynę na przyczepce na lotnisko, rozłożyć skrzydła i można startować. Polski Flaris Lar 1 przystosowany jest do startu z lotnisk trawiastych. Producent przyrównuje go do posiadania łodzi żaglowej albo drugiego samochodu. Flaris Lar 1 powstaje przy współpracy z Instytutem Lotnictwa, Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych, Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską oraz Wojskową Akademią Techniczną. W konstrukcji samolotu wykorzystano technologie stosowany m.in. przy produkcji tak znanych maszyn jak Airbus A380 czy Boeing Dreamliner. Maszyna spełnia wysokie wymogi bezpieczeństwa, a do latania wystarczy turystyczna licencja pilota. Flaris Lar 1 będzie kosztował ok. 5 mln zł.

  Strona producenta: Lekki samolot z napę™dem odrzutowym | Flaris

 2. #2
  Awatar Rocko Silento

  Dołączył
  Jan 2012
  Mieszka w
  Between EPMI & EPSC


LinkBacks (?)

 1. 21-08-2013, 12:39
 2. 21-08-2013, 12:11
 3. 21-08-2013, 12:08

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •