Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Mar 2014

  Domyślnie Informacje dotyczące lotnisk i przelotów


  Polecamy

  Witam
  Zastanawiam się nad stworzeniem strony/aplikacji która dostarczałaby informacji dotyczących lotnisk w Polsce i Europie, wyszukiwała najbliższe lotniska danej miejscowości czy planowała trasę przelotu, dodatkowo można byłoby sprawdzić pogodę w okolicy. Zastanawiam się czy jest zapotrzebowanie na tego typu usługę bo przecież jest np. AIS? Czy są jakieś dane, informacje trudno dostępne bądź nieczytelne?
  Dziękuję za pomoc!

 2. #2
  Awatar matiX

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Myślisz nad czymś takim jak ——ć—— goVFR - airtime matters ĆΡ czy lecimy.org, czy też masz coś innego w zamyśle?

 3. #3
  Awatar kobuch

  Dołączył
  Dec 2010
  Mieszka w
  Isle of Man

  Domyślnie

  albo zrób na Polskę coś na wzór tego, genialna sprawa National Flight Planning Map | NOTAM Info

 4. #4

  Dołączył
  Mar 2014

  Domyślnie

  Dziękuję za odpowiedź nie mogłem nic takiego znaleźć oprócz Jeppesena, teraz widzę że jest tego trochę Wydaje mi się że jedyny komercyjny sens stworzenia takiej strony czy aplikacji musiałby objąć całą Europę a może świat

 5. #5
  Awatar matiX

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie


  Polecamy

  Nie do końca się zgodzę. Ogarnięcie choćby Europy kojarzy mi się ze sztabem ludzi pracujących nad takim projektem. Lepiej skupić się w tym wypadku na Polsce z wielu powodów, ale fakt, trzeba sobie zadać pytanie czy to nie jest marnowanie czasu i sił. Być może masz jakiś pomysł usprawnienia, którego brakuje w tamtych aplikacjach, ale jedyną drogą na przetestowanie jest stworzenie aplikacji i oddanie pod ocenę użytkownikom.
  Mi osobiście te(goVFR, lecimy) aplikacje nie przypadły do gustu. Owszem używam ich, ale bardzo sporadycznie i tylko w celu szybkiej konfrontacji nowego pomysłu na trasę, a zasięgu samolotu.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •