Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
Like Tree1Likes
 • 1 Post By uKL

Wątek: Handling na EPRZ

 1. #1
  uKL
  uKL jest nieaktywny

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  Warszawa/Lublin

  Domyślnie Handling na EPRZ


  Polecamy

  Witajcie,

  orientowałem się dzisiaj jakie są koszta lądowania na EPRZ przy użyciu C152. Trochę mnie to zaskoczyło, że lądowanie kosztuje 50zł a do tego handling 130zł. Nie powiem, jest to koszt w ogóle nie sprzyjający lotom GA. Czy zakładając lądowanie bez opuszczania lotniska jest możliwość ominięcia opłaty za handling? Nie zamierzam wychodzić ani tankować.

 2. #2

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  To zależy od lotniska. Na niektórych jeśli tylko lądujesz i nawet tankujesz, ale nie opuszczasz płyty nie jest pobierana opłata za handling. Na innych, aby zapłacić za lądowanie będziesz musiał udać się do terminala czyli de facto skorzystać z handlingu. proponuje telefon do firmy handlingowej na EPRZ. na stronie dlapilota.pl znajdziesz namiary na agentów handlingowych z lotnisk komunikacyjnych w Pl. Czasami można zapłacić za lądowanie przed przylotem za pomocą przelewu, wtedy odpada konieczność udania się do terminala. EPRZ to jedno z bardziej przyjaznych GA lotnisk w Pl, wiec myślę, że telefon i dogadanie się przed przylotem załatwi sprawę.

 3. #3
  PiotrekR
  Goście

  Domyślnie

  Gdy zdarzało mi się tam latać to handling nie był obowiązkowy. Nawet na briefing chodziłem piechotą po płycie. Nie wiem jak jest teraz.

 4. #4
  uKL
  uKL jest nieaktywny

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  Warszawa/Lublin

  Domyślnie

  Z kontaktu zarówno z portem jak i WAS wynika, że handling jest obligatoryjny. W praktyce okaże się w piątek

 5. #5
  Awatar vincentdelabeas

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPRZ

  Domyślnie

  Jeżeli to lot szkolny to za lądowanie masz zniżki i wyjdzie Ci wtedy ok.18PLN za lądowanie. W locie szkolnym nie ma wymogu handlingu. A 130 PLN to tak BTW chyba za WAS. Na lotnisku jest też CEAS (tudzież teraz firma portowa) i opłata jest dużo niższa - chyba 52PLN.

  Opłaty handlingowe General Aviation w Polsce - aktualizacja

 6. #6
  uKL
  uKL jest nieaktywny

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  Warszawa/Lublin

  Domyślnie

  Dzięki, że przypomniałeś mi o tym temacie. Handlingu nie było, po płycie poruszałem się sam. Polecam lotnisko, bardzo przyjemnie
  STYRO likes this.

 7. #7
  Awatar Turbopropeller

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  RZE

  Domyślnie


  Polecamy

  Kilka lat minęło, jesteśmy w środku pandemii, która miała wygasać pół roku temu. Lotnictwo w rozsypce, każdy jakoś stara się "przezimować". Odświeżając wątek chciałbym podjąć temat opłat portowych, głównie obsługi naziemnej.
  Czy ceny usług w RZE są do zniesienia czy niesprzyjające?
  Który z regionalnych portów krajowych ma akceptowalne stawki i jakiego rzędu są to kwoty? Może da się zebrać trochę cen do porównania.
  Jakie usługi dla GA są przez Was najbardziej oczekiwane w portach?

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •