W związku z planowaną przeprowadzką poszukuję, w Gdańsku lub okolicach, do wynajęcia samolot klasy SEP(L) lub MEP(L) minimum 4-miejscowy, przeznaczony do wykonywania lotow VFR i IFR w dzien i w nocy po kraju, a także innych państwach Europy. Samolot winien być certyfikowany wg przepisow FAR23 lub CS-23 oraz zarejestrowany w Polsce lub innym kraju EASA lub kraju trzecim jesli możliwe jest jego pilotowanie z licencją wydaną przez Panstwo członkowskie JAA lub EASA.

Ważne aby samolot posiadał nawigację obszarową z aktualnymi danymi nawigacyjnymi, transponder z mode S (preferencja) i autopilot. Ponadto zasięg minimum 600NM z rezerwą na 45 minut lotu oraz minimum 200kg załadunku przy zatankowaniu do pełna. Ważne tez aby sumy gwarancyjne ubezpieczenia spełniały wymogi państw zachodnich np. Niemiec.

Dodatkowymi atutami będą:
-stormscope
-mozliwosc wykonywania operacji na pasie trawiastym o długości 650m na wysokosci gestosciowej 3000ft przy załadunku 180kg i zapasie paliwa na 400NM z normal cruising speed
-glass cockpit

W zakresie ceny biorę pod uwagę koszt mili morskiej tj. stosunek prędkości przelotowej do ceny za godzinę, a nie samą godzinę, gdyż zalezy mi bardziej na efektywnym przemieszczaniu się niż wpisywaniu nalotu do książki.

Informacje lub oferty proszę wysyłać na priv lub jordan@skyisthelimit.aero .