Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Jan 2016

  Domyślnie DOKUMENTACJA W AEROKLUBIE


  Polecamy

  Witam,
  jak wygląda dokumentacja prowadzona w aeroklubie podczas szybowcowego szkolenia podstawowego? Co się zapisuje, nalot?
  Zakończenie takiego szkolenia też jest jakoś dokumentowane? Gdybym chciał przenosić papiery do innego aeroklubu czyli zrobić pół szkolenia tu, a pół tam, to oni to jakoś uwzględnią czy w ogóle nie jest to zapisywane?

 2. #2
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez żoli Zobacz posta
  jak wygląda dokumentacja prowadzona w aeroklubie podczas szybowcowego szkolenia podstawowego? Co się zapisuje, nalot?
  Masz książkę szkolenia (na całe szkolenie do licencji, nie tylko podstawówkę), wpisuje się każdy lot - kolejny numer, data, miejsce lotu, czas startu, lądowania, czas lotu, czy solo czy z instruktorem, rodzaj startu, typ szybowca, zadanie, ćwiczenie. Oprócz tego w książce masz wpisane uwagi instruktora do każdego lotu, info o przeprowadzonych szkoleniach przed danym ćwiczeniem, wpisy instruktora o dopuszczeniu do egzaminu, lotów samodzielnych itp, szybowce które masz wylaszowane.
  Cytat Zamieszczone przez żoli Zobacz posta
  Zakończenie takiego szkolenia też jest jakoś dokumentowane?
  Papieru o zakończeniu podstawówki samej nie dostałem, był odpowiedni wpis w książce szkolenia.
  Cytat Zamieszczone przez żoli Zobacz posta
  Gdybym chciał przenosić papiery do innego aeroklubu czyli zrobić pół szkolenia tu, a pół tam, to oni to jakoś uwzględnią czy w ogóle nie jest to zapisywane?
  O to najlepiej zapytać szefa wyszkolenia w klubie gdzie chcesz się przenieść. Książka szkolenia na pewno będzie pomocna . Pewnie by trzeba było zrobić loty weryfikacyjne i na ich podstawie byłby opracowany indywidualny program szkolenia (ja tak miałem jak wróciłem do podstawówki po paroletniej przerwie).
  Ostatnio edytowane przez frik ; 02-08-2016 o 14:31
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 3. #3

  Dołączył
  Jan 2016

  Domyślnie

  Tą książkę szkolenia mogę sobie w każdej chwili zabrać z aeroklubu? Mają oni jakąś kopię czy jedynie ten oryginał i kiedy ją zabiorę to praktycznie nie znają przebiegu szkolenia? Tak jakbym tam w ogóle nie latał?

  To wszystko działa w połączeniu z chronometrażem?
  Co jeśli danego dnia ktoś przykładowo nie prowadził chronometrażu i nie wpisał lotów do mojej książki szkolenia, to tak jakby tego nie było?

 4. #4
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  To może się różnić w zależności od klubu, w AW to uczeń spisywał z chronometrażu sobie loty, instruktor się podpisywał pod uwagami. Raczej nie ma opcji żeby chronometraż nie był prowadzony, bo jak potem z PDT szybowca? Inna bajka to błędy jakie się zdarzają w nim, ale to raczej nazwiska i zadania się mieszają, nie godziny . Z tym że książki faktycznie u nas są w teczce szefa wyszkolenia sekcji (później, jak zaczynałem każdy sam dbał o swoją, pewnie za często ginęły ) tak podstawówka, jak treningówka.
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 5. #5

  Dołączył
  Jan 2016

  Domyślnie


  Polecamy

  No u nas często bywało, że ktoś komuś nie zapisał lotu ;-) i potem gdzieś komuś brakowało godzin czy lotów właśnie, albo nie miał wpisanych samodzielnych po podstawówce i potem jak przyjeżdżał po sezonie kontynuować szkolenie do licencji, to miał lekki suprise, bo okazywało się, że ktoś nie udokumentował tego, że skończył podstawówkę.
  W sumie trochę głupie, ale teraz wiem, że trzeba sobie samemu tego pilnować,
  Ale tak jak mówię, jeśli zabieram tą książkę z aeroklubu, to w zasadzie nie mają już informacji o moim nalocie, przebiegu szkolenia itd.? Pytam, bo chcę zmienić aeroklub, a z tego swojego jestem niespecjalnie zadowolony.

  Aha, jeszcze jedno, te chronometraże jak długo są przechowywane gdyby ktoś tam nie pospisywał moich lotów i chciałbym sobie to posprawdzać?

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •