Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie Kamery sportowe w kokpicie.


  Polecamy

  Czy ktoś z zebranych na tym forum wie, jak wyglądają ew. przepisy EASA/ULC odnośnie kamer w stylu GoPro w kokpicie? Jest to coraz bardziej popularne ale jak jest z przepisami? Myślałem o montażu kamerki za plecami tak, by nie przeszkadzała w locie a też w razie osczepienia się przyssawki Kamera po prostu spadła do części bagażowej.

 2. #2

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie

  Nie sądzę żeby były jakieś zakazy w tym zakresie. Kamera to nie jest wyprowadzenie samolotu które musi być certyfikowane. Wskazuje na to również fakt ilu pilotów w liniach nagrywa takie filmiki w przypadku których możliwa jest jednoznaczna identyfikacja delikwenta.

 3. #3

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie

  Nie ma przeciwwskazań, będzie dobry materiał dla Komisji. ;p

 4. #4

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie


  Polecamy

  Szukając w anglojęzycznych źródłach niestety natrafiam jedynie na płacz i lament odnośnie "arsecoveringu" UK CAA, które stwierdziło że w każdym non-EASA samolocie, na którym chce się zamontować kamerkę zarówno na wewnątrz jak i zewnątrz, miejsce i sposób montażu musi być najpierw... Zatwierdzony przez licencjonowanego mechanika... I chcą to przeforsować do przepisów EASA. Dlatego pytam . A to, że jest dużo zdjęć, no cóż... W samych Stanach zidentyfikowano kilka tysięcy przypadków robienia zdjęć (manualnego) podczas sterylnego kokpitu, więc...

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •