Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar andrewm12

  Dołączył
  Apr 2010

  Domyślnie Przyspieszenie na wyciągarce


  Polecamy

  Siema, zbliża się sezon, więc zaczynam coraz więcej myśleć o lataniu :P
  W poprzednim roku skończyłem podstawówkę i zacząłem termikę na puchaczu. Na początku szkolenia podczas przyspieszania szybowca (od 0 do 100km/h w 2-3sekundy) miałem strasznie nie przyjemne uczucie w żołądku. Trudno to opisać, ale strasznie się spinałem i w brzuchu czułem jakby flaki mi się cofały do tyłu
  Jakoś to przetrwałem i później było tylko lepiej. Jednak po przerwach w lataniu (tydzień) to uczucie wracało.
  Miał ktoś coś takiego? Teraz miałem pół roku przerwy, a niedługo zaczyna się latanie i jestem ciekaw czy znowu będę musiał przez to przechodzić. Dodam jeszcze, że moment wyczepienia, korki, przeciągnięcia, pętle, szybkie wywroty nie robiły na mnie aż tak wielkiego wrażenia jak właśnie start. Wiem że większość z moich kolegów miała problemy przy wyczepieniu, a u mnie na odwrót.

 2. #2
  Awatar Flycat

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  bloku

  Domyślnie

  Przyznam, że nie doświadczyłem. Przyspieszenie o którym mowa działa na linii plecy - klatka piersiowa i jest najlepiej znoszone przez człowieka ze wszystkich działających na niego przyspieszeń. Może trochę za dużo jesz przed lotem, albo przesadnie mocno dociskasz pasy?
  Podstawą przy wielu dolegliwościach jest po prostu nie myślenie o nich. Staraj się skupiać na elementach startu i nie spinać się (jak to nazwałeś), a całkiem możliwe, że nawet nie odczujesz tego o czym piszesz (podobnie jest w przypadku choroby powietrznej). Jeśli na kilka dni/tygodni przed pierwszym lotem już układasz sobie taki scenariusz i codziennie go powtarzasz, takie nastawienie spotęguję tylko Twoje dolegliwości, gdy przyjdzie co do czego. Na pewno nie pomoże.
  Z kolei to, że większość kolegów miała problem w trakcie wyczepienia to akurat normalne, tak przynajmniej podpowiada fizjologia.

 3. #3
  PiotrekR
  Goście

  Domyślnie


  Polecamy

  Ja tak miałem, przeszło po 2 dniach podstawówki i nie wróciło.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •