Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Dołączył
  Oct 2013

  Domyślnie Egzamin praktyczny.


  Polecamy

  Cześć. Jak wygląda egzamin praktyczny? Tzn. jeżeli mam możliwość startu za samolotem i zarówno za wyciągarką, jaką opcję wybrać. Ile on musi trwać minimalnie i na co mam się przygotować.

 2. #2
  Awatar Liveed

  Dołączył
  Sep 2010
  Mieszka w
  EPWA/WAW

  Domyślnie

  Jeżeli chcesz mieć wpisane do licencji oba typy startu to musisz wykonać na egzaminie lot za windą i za samolotem. Przygotuj się na pewno na wyprowadzanie z korkociagów. Reszta głównie zależy od egzaminatora.

 3. #3

  Dołączył
  Jan 2010

  Domyślnie

  przy PL(G) były po 2 loty na każdy rodzaj startu wpisywany do licencji.

 4. #4

  Dołączył
  Feb 2014

  Domyślnie


  Polecamy

  Nie musisz koniecznie robić obydwu startów. Możesz np. zdać egzamin tylko za samolotem albo wyciągarką - będziesz to miał w licencji, a drugie uprawnienie może Ci wpisać do książki lotów Twoja organizacja szkoleniowa. Musisz być przygotowany, że egzaminator sprawdzi Cię ze wszystkich elementów wg formularza protokołu: http://www.ulc.gov.pl/_download/pers...ybowcowego.pdf W moim wypadku (wrzesień 2013 do SPL za samolotem) było to wyprowadzanie z najdziwaczniejszych położeń na holu, głębokie zakręty, przeciągnięcia (musiałem w tym zasygnalizować moment lotu z prędkością minimalną), korkociągi, ślizgi, prawidłowy krąg i oczywiście lądowania. Do tego było kilka pytań w rodzaju: jakie są sygnały samolot-szybowiec podczas lotu na holu.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •