Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2013

  Domyślnie PPL-egzamin w ULCu


  Polecamy

  Złożylem papiery o egzamin w 2010r i nie przystąpiłem do egzaminów ani razu, rozumiem iż jeśli pin i hasło działają oraz napisane mam w profilu możliwość zdawania egzaminu wszystko jest ok i moge podchodzić? Prosiłbym o potwierdzenie, lub nie.
  Chcialem także się dowiedzieć czy są szanse na egzaminy w weekendy gdyż w tygodniu pracuję, a cieżko mi się zwolnić z pracy.
  Jak Wy sobie z tym radzicie?
  Pozdrawiam

 2. #2

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie

  Termin zdania egzaminów nie liczy się od daty złożenia papierów, lecz od daty przystapienia do pierwszego z egzaminów. Wszystko powinno być więc w porządku O ile dobrze pamiętam LKE jest czynne tylko od poniedziałku do piątku (mogę się mylić), więc chyba po prostu trzeba jakoś poprosić o urlop i wtedy to zdać.

 3. #3

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Nie ma możliwości zdawania w weekendy. Na zdanie wszystkich przedmiotów z PPL wystarczą maksymalnie dwa dni, więc myślę, że nie powinno być Ci żal brania urlopu, żeby to załatwić. Co do zdawania po takim czasie od złożenia dokumentów - ostatnio miałem podobną wątpliwość i kontaktowałem się telefonicznie z tą panią:

  Szef Egzaminatorów Teoretycznych Komisji Egzaminacyjnej
  Anna Matusiak
  tel: +48 22 520-74-30
  e-mail: amatusiak@ulc.gov.pl

  Odpowiedzi nie uzyskałem od razu, ale po tygodniu oczekiwania zadzwoniła do mnie i wyczerpująco wyjaśniła moją sprawę.

 4. #4

  Dołączył
  Sep 2007
  Mieszka w
  EPKM

  Domyślnie

  Hej. Mam pytanie. 4 lata temu zdawalem egzamin teoretyczny do licencji PPL(A). Niestety podjęte przez podjęte studia zawaliłem teorie(podchodziłem 2 razy) i nie podchodziłem do praktyki. Czy będę musiał wszystkie papiery od nowa wyslac do ULC u od nowa za wszystko płacić? Ile godzin musze zrobić praktycznego nalotu aby się wznowić?
 5. #5

  Dołączył
  Sep 2007
  Mieszka w
  EPKM

  Domyślnie

  Craviec a co Ci dokładnia Pani powiedziała ?

 6. #6

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie


  Polecamy

  Nie będę Ci pisał co dokładnie mi powiedziała, bo moje pytanie dotyczyło innej licencji i wynikało z tego, że wdrażane są nowe przepisy i chciałem się zorientować jak prawo zapatruje się na moją sytuację. W przypadku PPL może to wyglądać inaczej, więc lepiej, żebyś dowiadywał się we własnym zakresie.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •