Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  May 2013

  Domyślnie PPL - Dolny Śląsk


  Polecamy

  Witam serdecznie!

  Postaram się krótko, zwięźle i na temat.
  Zamierzam zrobić licencje PPL i jestem z okolic Wrocławia, a zatem również szukam czegoś w tej okolicy. Oczywiście samodzielnie wyszukałem kilka ofert na internecie, natomiast tutaj chciałbym zapytać, gdzie polecacie się szkolić, gdzie się szkoliliście i jakie macie wspomnienia? O koszty nie pytam, bo jest to raczej ok. 25.000 złotych.
  I pytanie - czy uda się zrobić PPL-kę w czasie od czerwca do września (włącznie).

  Pozdrawiam

 2. #2

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  EPPO

  Domyślnie


  Polecamy

  W czasie 4 m-cy jesli masz czas i odłożone pieniądze to zrobisz bez problemu. Szkolenie teoretyczne najlepiej indywidualnie ok. miesiąc, pozniej egzaminy teoretyczne w ULC (Sesja w lipcu, gdyż w sierpniu nie ma, a we wrześniu możesz nie zdąrzyć z egzaminem praktycznym), do egzaminu praktycznego podejdziesz pod koniec sierpnia i pod koniec września odbierasz druk licencji.
  Ja pierwszy lot odbyłem na początku maja, a w połowie sierpnia zdawałem egzamin, przy czym wówczas konieczne było skierowanie na egzamin z ULC.

  Niestety w wyborze ośrodka Ci nie pomogę, osobiście nie znam tych okolic. Możesz spróbować w Lubiniu w Aeroklubie Zagłębia Miedziowego lub w Lesznie, ale obie opcje wiążą się z dojazdami, straconych czasem i kosztami tych dojazdów, więc lepiej znaleźć coś na miejscu, a wiem, ze jest kilka ośrodków. Chyba nawet jakis lata z lotniska Wrocław Strachowice, co jest lepszym rozwiążaniem niz dojazd do Szyman czy Mirosławic (mam na myśli czas).
  Pozdrawiam,
  Jordan
  https://skyisthelimit.aero

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •