Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  May 2014
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie terminy szkolenia (PPL teoria)


  Polecamy

  witajcie!
  Mam taki problem: zaświadczenie ze szkolenia teoretycznego mam z 11-01-2014, rozpocząłem późną jesienią szkolenie praktyczne (początki), w ULCu niestety zostawiłem sobie 2 egzaminy teoretyczne zamiast zdać wszystkie za jednym razem. Chciałem obecnie dokończyć teraz te 2 egzaminy teoretyczne jeszcze w grudniu w ULC i... widzę, że następna sesja jest od 12 stycznia. Czy rzeczywiście tak jak słyszałem wcześniej muszę zdać egzaminy w ULC w ciągu roku od zaświadczenia o szkoleniu teoretycznym? Jakieś sugestie?
  dzięki
  Tomek

 2. #2

  Dołączył
  Mar 2011
  Mieszka w
  Łódź/Chełm

  Domyślnie

  Od daty na zaświadczeniu masz rok na zaczęcie zdawania teorii w ULC, gdy zdasz pierwszy egzamin teoretyczny rusza 18 miesięcy na zdanie wszystkich.

 3. #3

  Dołączył
  May 2014
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  ok dzięki! Chciałbym sprawdzić sobie to konkretnie: czy ktoś może podrzucić podstawę prawną?

 4. #4

  Dołączył
  Mar 2011
  Mieszka w
  Łódź/Chełm

  Domyślnie


  Informujemy, że zgodnie z PartFCL.025 b) egzaminy na licencje pilota zawodowego CPL (A)/(As)/(H), pilota liniowego ATPL (A)/(H), pilota w załodze wieloosobowej MPL, pilota turystycznego PPL(A)/(As)/(H), pilota szybowcowego SPL, pilota balonowego BPL, pilota rekreacyjnego LAPL (A)/(H)/(S)/(B) i uprawnienie IR (A)/(As)/(H) kandydat zobowiązany jest zdać w 6 sesjach w terminie 18 miesięcy. W tym czasie, do każdego z przedmiotów kandydat może podejść maksymalnie 4 razy.

  Egzaminy teoretyczne - Urząd Lotnictwa Cywilnego / The Civil Aviation Authority (CAA)

  A data ważności zaświadczenia o ukończonej teorii jest chyba na tym zaświadczeniu, nie pamiętam już dokładnie. Najlepiej jak zadzwonisz do ulcu, wszystko Ci potwierdzą i będziesz miał czarno na białym.

 5. #5

  Dołączył
  May 2014
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie


  Polecamy

  no i super. thx Irik!

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •