Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
 1. #1

  Dołączył
  Aug 2014

  Domyślnie Wniosek o egzamin teoretyczny.


  Polecamy

  Witam,
  Mam pytanie dotyczące wniosku o egzamin teoretyczny:
  1. Ten wniosek wypełnia się i wysyła się pocztą, czy nie ma innego sposobu ?
  2. Czy tą stronę z "Wypełnia ULC (CAA only)" też trzeba im wysłać ?
  3. Dajmy na to, że chcę zdawać w danym dniu tylko 5 przedmiotów, gdzie mam zamieścić informację o tym ?
  4. Czy za następny dzień egzaminacyjny znowu muszę płacić ?
  5. Ze względu na posiadanie licencji / zaliczenie egzaminów teoretycznych do licencji* ………………** wnioskuję o zaliczenie wiedzy teoretycznej w zakresie wskazanym w Part FCL.035 b) oraz w Dodatku 1 do Part FCL. - Wystarczy tutaj wpisać nazwę licencji której egzamin chcemy zdawać ?
  6. Czy te pytania opublikowane przez ULC jako "przykładowe" są mniej więcej podobne do tych co będą na egzaminie ? Chodzi mi tutaj o licencję PPL(A) http://www.ulc.gov.pl/_download/pers...-pl_171012.pdf

  Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 2. #2

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  EPPO

  Domyślnie

  1. Polecam wysłać kurierem, jest znacznie szybciej. Ja korzystam z DHL. Poczta Polska potrafi doręczać przesyłkę do ULC listem poleconym prioryttem za zwrotnym potwierdzeniem odbioru przez 2 tygodnie.
  2. Ja wysyłam aby mogli sporządzać adnotację na już przygotowanym dokumencie. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale szybciej jest to wydrukować niż ustalać czy jest to potrzebne.
  3. Nic nie zaznaczasz. Poprostu wchodzisz do sali egzaminacyjnej i zdajesz na komputerze 5 przedmiotów, a resztę zostawiasz.
  4. Nie, płacisz za cały egzamin niezależnie od tego ile dni/sesji/czasu Ci to zajmie.
  5. Nie. To jest jeśli np. wnioskujesz o wpisanie uprawnienia IR(A), a zatem egzamin praktyczny do IR(A), a zdałeś egzaminy teoretyczne do ATPL(A). Wówczas zakres podstawy programowej do ATPL(A) pokrywa podstawę programową szkolenia do IR(A), a zatem nie ma sensu zdawania ponownego egzaminu. To samo dotyczy wydania licencji CPL osobie, która posiada licencję PPL oraz zdane egzaminy teoretyczne do ATPL na odpowiedniej kategorii statków powietrznych (śmigłowce/samoloty). Również gdy posiadasz np. licencję PPL(A) i chcesz uzyskać PPL(H) część przedmiotów można pominąć na egzaminie teoretycznym do PPL(H).
  6. Z przykrością stwierdzam, że w Internecie znajduje się kilka baz (... i to jeszcze darmowych) w 100% odzwierciedlających bazę pytań do licencji turystycznej, co powoduje że wiele osób nawet nie otwiera książki tylko wkłuwa testy. Efekty można zobaczyć rozmawiając z jednym czy drugim tak zrobionym "pilotem".
  Pozdrawiam,
  Jordan
  https://skyisthelimit.aero

 3. #3

  Dołączył
  Aug 2014

  Domyślnie

  Dzięki
  Jeszcze jedno pytanko : jako dokument potwierdzający prawo do zniżki mam im wysłać legitymację szkolną ?

 4. #4

  Dołączył
  Apr 2012
  Mieszka w
  Świdnik

  Domyślnie

  Tak. Ważna legitymacja szkolna wystarczy.
  Ja na teorię szybowcową wysyłałem potwierdzony z oryginałem skan legitymacji szkolnej.

 5. #5

  Dołączył
  Aug 2014

  Domyślnie

  Wiecie ile orientacyjnie przychodzi odpowiedź od ULC o spełnieniu warunków do przystąpienia do egz. teoretycznego ?

 6. #6

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  EPPO

  Domyślnie

  Nie dłużej niż 30 dni (standardowo jak decyzja administracyjna, porównaj kpa), a jeśli zmolestujesz przez telefon to tydzień. Tylko nie nadużywaj molestowania telefonicznego, jeśli naprawdę to nie jest istotne. Zamiast tego wyślij wniosek kurierem, zyskasz na czasie względem poczty.
  Pozdrawiam,
  Jordan
  https://skyisthelimit.aero

 7. #7

  Dołączył
  Aug 2014

  Domyślnie

  Minęło właśnie 10 dni odkąd dostałem sms-a od kuriera potwierdzającego dostarczenie przesyłki do ULC. Tak więc się trochę martwię dlaczego tak długo im to schodzi

 8. #8

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  EPPO

  Domyślnie

  Do 23.01 była sesja egzaminacyjna i te same osoby, które rozpatrują wnioski są też zazwyczaj w Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej. Spokojnie, do następnej sesji się wyrobią. Normą jest, że wszystkie wnioski otrzymane przed sesją starają się rozpatrywać tak aby kandydat mógł wziąć udział w najbliższej sesji, te w trakcie są niejako odkładane do rozpatrzenia przed kolejną sesją. Tak przynajmniej dowiedziałem się od znajomego ULCownika i w moich przypadkach zawsze działało.
  Ostatnio edytowane przez jordanj ; 28-01-2015 o 20:46 Powód: poprawki edytorskie
  Pozdrawiam,
  Jordan
  https://skyisthelimit.aero

 9. #9

  Dołączył
  Aug 2014

  Domyślnie

  W końcu dostałem odpowiedź z ULC mógłby mi ktoś teraz podpowiedzieć jak zarezerwować ten egzamin ? Z tego co widzę, prawie wszystkie dni w lutym zajęte :/

 10. #10

  Dołączył
  Jul 2013

  Domyślnie


  Polecamy

  Możesz zawsze poczekać, bo czasem niektórzy anulują swoje rezerwacje lub dokonać rezerwacji na marzec, jak ostatnio patrzyłem (tydzień temu) to sporo wolnych miejsc tam było.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •