Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1

  Dołączył
  Jan 2015

  Domyślnie zaliczenie wiedzy teoretycznej


  Polecamy

  Witam,
  niedawno zaliczyłem w ULC egzaminy teoretyczne do licencji szybowcowej SPL, teraz będę składał wniosek o teorię PPL(A). Czy mam prawo ubiegać się o zwolnienie z niektórych przedmiotów? Jeśli tak to z których? Bo we wniosku jest nawet taki punkt chyba pkt 5 "zaliczenie wiedzy teoretycznej"

 2. #2
  pitekman
  Goście

  Domyślnie

  Cześć!
  Tak, w takiej sytuacji masz możliwość nie zdawać ponownie kilku przedmiotów. Jednak nie wiem, czy przywilej ten obowiązuje po zdaniu teorii LKE czy po uzyskaniu całej licencji SPL.

  Kilka dni temu mój znajomy był w takiej właśnie sytuacji (ma SPL) i z automatu był zwolniony z kilku przedmiotów. Choć nawet "Pani z okienka" zdziwiła się i powiedziała że na takie zwolnienie składa się wniosek. Ale nie wiem jaki

  Tak więc - jest taka możliwość, oficjalną informację sugeruję zdobyć np. na infolinii ULC.

 3. #3

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  EPPO

  Domyślnie


  Polecamy

  We wniosku o egzamin teoretyczny jest punkt (chyba 5), w którym można zaznaczyć, że ubiega się o zwolnienie z czegoś ze względu na posiadanie czegoś. W AMC PART-FCL nazywa się to crediting of theoretical knowledge. Nie znam szczegółów odnośnie SPL <-> PPL(A).

  W przypadku ATPL wystarczy zdać egzamin teoretyczny i można zaliczyć w ten sposób teorię do CPL i IR (na odpowiedniej kategorii statku powietrznego), z kolei w przypadku PPL aby zaliczyć część przedmiotów do PPL(H) trzeba mieć licencję PPL(A), nie wystarczy zaświadczenie o zdaniu teorii. Taką przynajmniej informację kiedyś dostałem.
  Pozdrawiam,
  Jordan
  https://skyisthelimit.aero

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •