Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
 1. #1

  Dołączył
  Jun 2016

  Domyślnie Szkoła lotnicza blisko Charzyków


  Polecamy

  Witam!
  Jestem w drugiej klasie gimnazjum i zastanawiam się nad szkołą lotniczą.
  Będę latał dla przyjemności.
  Czy jest jakaś szkoła lotnicza w okolicach Chojnic i Charzyków?
  Na jedno oko mam zeza czy to będzie przeszkodą w zdawaniu na licencję PPL?

 2. #2
  Awatar Reyes

  Dołączył
  Nov 2011
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Jeżeli nie masz widzenia obuocznego (a przy zezie raczej nie masz), to może być ciężko chyba, że wybierzesz ośrodek badań, gdzie nie robią testów na widzenie 3d.

 3. #3

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie

  Reyes, z całym szacunkiem ale teraz to wypisujesz już głupoty i moim zdaniem niepotrzebnie straszysz chłopaka. Pytanie jaki jest to rodzaj zeza to raz, a dwa kolega pisze o drugiej klasie, a na potrzeby drugiej klasy nawet zez nie powinien być dużą przeszkodą. Co więcej, zez wcale nie równa się brak widzenia obuocznego, więcej nie zawsze równa się brak widzenia stereoskopowego a to dwie różne rzeczy. Nie wiem czy są badania, gdzie nie robią testów tego typu - to że, nie pokazują książeczki Langa albo nie robią stereotestu na stereometrze wcale nie oznacza że nie badają obuoczności bo badają - jest wiele innych testów pozwalających wykryć phorię / tropię, brak stereopsji, brak obuoczności, niepełne pole widzenia, itp.
  Piorek

 4. #4

  Dołączył
  Jun 2016

  Domyślnie

  Widzę dobrze na zezowe oko gdy mam okulary.

 5. #5
  Awatar Reyes

  Dołączył
  Nov 2011
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Powiem tak, wedle przepisów z jakimkolwiek zezem (nawet ukrytym, jeżeli występuje brak widzenia obuocznego) nie można mieć nawet prawa jazdy kat. A, nie można mieć pozwolenia na broń itd. itp. Głupota? Z całą pewnością, ale tak już jest. Oczywiście, lekarz może to różnie interpretować i myślę (a nawet z autopsji wiem), że są ośrodki które nawet takich badań na 2 klasę nie przeprowadzają.

  Aby wykryć brak obuoczności jest wiele testów: LANG I/II, MUCHA, TNO, MOTYL, STEREOMETR itd. itp., ale często się tego nie bada. Oczywiście, lekarz może kazać spojrzeć na palec i "zobaczy" czy gałki się nie rozjeżdżają, ale to metody znachorskie, a nie dokładne.

  I Jak pisałem, mam na myśli obuoczność, która składa się z 3 faz. Precepcji, fuzji i stereoskopii. O ile brak stereoskopii jeszcze nie dyskwalifikuje nawet na klasę 1, to brak precepcji może dyskwalifikować i kontrolera ruchu lotniczego czy skoczka spadochronowego. Oczywiście według rozporządzenia.

  A dobrze widzisz w kinie 3d?

 6. #6

  Dołączył
  Sep 2011

  Domyślnie

  W bliskiej okolicy szkoły do PPL nie masz. Z niedługim dojazdem albo do wyboru możliwością nocowania i dobrym wyposażeniem polecam Adrianę w Watorowie niedaleko Chełma. Inne opcje to aeroklub Bydgoski lub GrafProm Aviation. W Pruszczu Gd. masz jeszcze całkiem prężny aeroklub Gdański. Możliwości jest więcej ale już nie nazwę tego "okolicą".
  Zrób sobie wcześniej badania II klasy - okulista obowiązkowy - i będziesz wszystko wiedział. Wot cała filozofia. Powodzenia.

 7. #7

  Dołączył
  Jun 2016

  Domyślnie

  A od ilu lat można szkolić się na PPL?
  Teraz w Styczniu będę miał 15lat.

 8. #8

  Dołączył
  Jun 2016

  Domyślnie

  Nigdy nie byłem w kinie 3d.

 9. #9

  Dołączył
  Sep 2011

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Reyes Zobacz posta
  A dobrze widzisz w kinie 3d?
  Jakby okazało się, że rewelacyjnie widzi w kinie 3D bez okularów to z jednej strony nic tylko się cieszyć z drugiej warto odwiedzić specjalistę i to takiego z dorobkiem naukowym
  SaintAn1
  Sprawdź sobie sam w przepisach i popytaj w ośrodkach szkoleniowych. To hartuje i dodaje pewności siebie.
  Hasło: licencjonowanie.

 10. #10

  Dołączył
  Jun 2016

  Domyślnie

  Sprawdzę jakiegoś dobrego specjalistę w Chojnicach lub gdzieś dalej.
  Jeśli się okaże że to koniec to się na żyrandolu chyba powieszę

 11. #11

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie

  2 klasę nawet z tropią (zezem jawnym - takim występującym cały czas) i bez obuoczności też powinieneś dostać, więc latanie turystyczne myślę że w najgorszym scenariuszu będziesz mógł uskuteczniać. Wg. CAA na 2 klasę można dopuścić nawet kandydata z tylko jednym okiem, nie wiem jak na to patrzą polscy znachorzy... Ale zawsze można pojechać zrobić badania w Londynie Tylko to już trochę większy koszt.

 12. #12

  Dołączył
  Jun 2016

  Domyślnie


  Polecamy

  Latanie to całe moje życie od samego początku pasjonowały mnie samoloty i nie chciałbym tego stracić.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •