Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: C150 a C150

 1. #1

  Dołączył
  Jan 2013

  Domyślnie C150 a C150


  Polecamy

  Drodzy,
  Czy jest jakaś większa różnica w pilotowaniu C150 a 152?
  Czy warto dopłacać kilkadziesiąt pln na godzinie aby polatać na nieco nowszym sprzęcie? Niby różnica niewielka ale w kontekście licencji zawodowej robi się już większa suma.
  Z tego co słyszałem 152 ma mocniejszy silnik. Szybciej sie wznosi itp. Jeżeli dzięki temu można skrócić minimalnie śr czas kręgu to myśle ze warto. Pytanie czy tak faktycznie jest.

 2. #2

  Dołączył
  May 2012

  Domyślnie

  Różnica jest mikroskopijna. Główna to taka, że w C152 klapy mają predefiniowane ustawienia, a C150 regulujesz je płynnie. Różna w prędkości, jeśli jest, to minimalna. Jeśli myślisz pod kątem CPL, to głównie liczy się nalot, a nie pokonana odległość więc nie ma to większego znaczenia. Zresztą prędkość przelotowa będzie w większym stopniu zależała od zamontowanego śmigła, niż od tych paru 40-letnich koni różnicy.

  W praktyce to te samoloty można swobodnie zmieniać. Lata się tym tak samo. Podejrzewam, że w trakcie szkolenie będziesz latał raz jednym, raz drugim, w zależności o dostępności.

 3. #3

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  Masz już licencję?

  Różnice są, ale niewielkie.

  Lepsza zadbana 150 po remoncie niż zajechana 152 i sugeruję bardziej stanem technicznym niż typem sugerować się przy wydawaniu pieniędzy.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •