Na wstępie, jako iż jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym się powitać z szanownym gronem lotników i użytkowników forum!

Mam na imię Marcin i odkąd pamiętam, chciałem zostać pilotem statku powietrznego, ale obiegowe mity oraz brak środków skutecznie hamowały mój zapał.

W ostatnim czasie moja sytuacja nieco uległa zmianie i postanowiłem podjąć próbę realizacji tego marzenia, które kiedyś wydawało mi się zupełnie niemożliwe!


Ponieważ pochodzę z południa małopolski, najwygodniejsze miejsca dla mnie do rozpoczęcia lotniczej przygody to Aeroklub Podhalański w Łososinie Dolnej bądź Aeroklub w Nowym Targu.

Pytanie do szanownych użytkowników forum, czy ma ktoś większe bądź mniejsze doświadczenia z wyżej wymienionymi aeroklubami? Jak wygląda sytuacja z dostępnością instruktorów? Licencję PPL(A) chciałbym zdobyć w możliwie jak najkrótszym czasie, gdyż w okresie Kwiecień - Lipiec dysponować będę nieograniczoną ilością czasu, który chcę przeznaczyć na szkolenie. Szkolenie teoretyczne chciałbym odbyć w formie e-learningowej w miesiącach Luty - Marzec, czy w tej kwestii również mogę liczyć na jakąś podpowiedź? Na stronie aeroklubu podhalańskiego doczytałem, że prowadzą oni współpracę z platformą e-learningową szkoły GrafAviation i szczerze mówiąc skłaniam się bardziej w tą stronę, ale rozważę każdą inną, lepszą opcję!

Zdaję sobie sprawę, że wszystko wymaga czasu i cierpliwości, ale daczego chcę zrobić PPL(A) tak szybko? Dlatego, że w roku 2019 czas na latanie będę mieć tylko właśnie w tym przedziale czasu ze względu na charakter wykonywanego zawodu, jednakże z całą pewnością będę mieć bardzo dużo czasu na naukę teorii ATPL w pracy, po pomyślnym zdaniu egzaminu PPL

Dzięki!

Marcin