Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1

  Dołączył
  Dec 2018

  Domyślnie 0-ATPL - Warszawa


  Polecamy

  Cześć,
  Na początku od razu napiszę, że czytałem wątki na forum na temat wyboru szkoły, ale nie o to konkretnie mi chodzi.

  Mam 31 lat, mniej więcej zebrane fundusze na drogę od 0 do ATPL. Latać chciałem od dzieciństwa, mam za sobą pierwsze szkolenie w ventum air (pierwsze szkolenie - 2h symulator i godzina lotu). Utwierdziłem się w przekonaniu, że mentalnie bliżej mi do chmur niż ziemi i że chcę zmienić swoje życie zawodowe łącząc je tym samym z pasją. Z nowym rokiem wybieram się na teorię PPL(a). Po skończonej teorii trzeba będzię tę szkołe wybrać.
  Na większości stron internetowych podane są koszty takiego szkolenia. Na Smart aviation koszt to koło 140k z nalotem po PPLa. Ventum Air 170k, ale już nie ma określonego nalotu.
  Czy ktoś orientuje się jak to jest z LFA ? Na ich stronie nie ma podanego kosztu, godzin nalotu itp. nie przeszkadza mi dojazd do Piotrkowa na praktykę.

  Zastanawiam się po prostu czy nie warto na przykład szkolić się w Smart aviation za 140k, czy np w ventum lub LFA. Chętnie poznałbym wstępne koszty w LFA, ale tam nie podają ich telefonicznie ani mailowo. Opcja Smart wydaje się najciekawsza ale nie widzi mi się dojeżdżanie z Warszawy do Poznania.

  Czy jest tu ktoś kto robił 0-ATPL w ventum lub LFA ?
  Czy ja dobrze widzę, że w Smart liczą łączny koszt ze 105 godzinami budowy nalotu po PPLa?
  Czy np w LFA będę musiał się martwić o zrobienie dodatkowego nalotu, czy tam też wszystko w kosztach będzie zazębione, aby nalot się zgadzał?

 2. #2

  Dołączył
  May 2013

  Domyślnie

  Cześć,

  Dołączam się do pytania. Aktualnie posiadam licencję ppl i stoję przed wyborem szkoły w której zrobił bym teorię do atpl i kolejno uprawnienia praktyczne.

  Pod uwagę biorę unitedsky/ibex, jest to szkoła w której robiłem licencję turytyczną. Szkolenia są prowadzone bardzo profesjonalnie. Nie miałem nigdy jakiś większych uwag odnośnie szkolenia u nich. Jednak opcji jest wiele a taka decyzja wymaga rozeznania.

  Druga opcja to ventumair lub goldwings, informacje które o nich mam pochodzą głównie ze strony i facebooka. Jedna i druga szkoła prowadzą profil na facebooku z którego można się dowiedzieć że absolwenci dostają pracę w liniach i szkolenia odbywają się dosyć szybko.

  Bardzo chciał bym poznać opinie na temat LFA. W Internecie nic nie znalazłem, sama szkoła też nie przedstawia na swojej stronie szczegółowych informacji. W ostatnim przeglądzie lotniczym jest o nich artykuł jednak nie ma tam zbyt wielu przydatnych informacji, przynajmniej dla mnie.

  Ostanią, bardzo atrakcyjną opcją wydaje się być ACC slovenia. Koszt programu 0-atpl to 49k € z ppl spada do 39k €. Większych różnic nie ma jednak obycie z angielską frazeologią i czas szkolenia są tutaj głównym argumentem w stosunku do warszawskich organizacji. Był bym wdzięczny za informację odnośnie szkoleń za granicą jak i w Polsce.

 3. #3

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie


  Polecamy

  W Ibex robiłem szkolenie IR CPL MEP - gorąco polecam. Bardzo profesjonalnie, sprzęt fajny, instruktorzy super (szczególnie Pan Waldek jeśli chodzi o MEP i CPL). Cena do najniższych nie należy, ale i tak warto. Co do ATPL teorii - w Unitedsky ponoć robią to żetelnie (zjazdy) + w cenie masz dostęp do AE, który i tak będziesz musiał kupić. Ja to robiłęm w Ventum i poziom merytoryczny szkolenia był żaden, ale za to było szybko i z wyjątkiem 2 tygodniowego zjazdu zaocznie (a o to mi chodziło). Co do szkoleń, ja robilem w Goldwings PPL i uciekłem potem z tamtąd. Oba ośrodki mają super marketing, szkolenia zależą od instruktorów na których się trafi, ale podejście do kleinta (jak już się zapłaci kasę) to MASAKRA (no chyba że coś się przez te 2 lata zmieniło). Co do chwalienia się absolwentami w liniach... prawda jest taka, że obecnie na rynku jest takie ssanie, że jeśli się dobrze przygotujesz na screening i dobrze cię wyszkolą, to po każdym ośrodku pracę w liniach znajdziesz.

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •