Kilka słów na temat ośrodka:


FTO PROAVIATION jest certyfikowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego. Oferujemy szeroki zakres usług w zakresie teoretycznych szkoleń lotniczych, od prostych lekcji i ćwiczeń, po intensywne kursy PPL(A), PL(G), PL(FB), UAP.
Ponadto oferujemy również szereg szkoleń indywidualnych, przygotowanie do egzaminów radiowych i wiele więcej.
FTO PROAVIATION organizuje także korepetycje dla pilotów posiadających już licencje.
Zajęcia prowadzimy w nowocześnie wyposażonej sali wykładowej w naszej siedzibie w Krośnie oraz Rzeszowie. Ponieważ prowadzimy wyłącznie szkolenia teoretyczne, dlatego możemy je zorganizować w dowolnym miejscu.
Ośrodek prowadzi kursy w języku polskim i angielskim. Szkolenia prowadzone przez ośrodek są respektowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, wszystkie ośrodki w Polsce, a także przez inne państwa europejskie.
Posiadamy symulator lotu, który w znacznie przystępniejszy sposób pozwala studentom poznawać tajniki latania.
Zapraszamy do przeglądania naszej strony internetowej, a jeżeli masz jakieś pytania lub komentarze to napisz, bo chcielibyśmy je usłyszeć od Ciebie!

Strona domowa ośrodka: http://www.proaviation.com.pl


DZETA SOARING SYMULATOR.Szkolenie lotnicze jest procesem wymagającym od ucznia pilota solidnej wiedzy, którą można przekazać nie tylko za pomocą wykładów, ale również używając symulatora lotu DZETA SOARING SYMULATOR. Za jego pomocą uczeń praktycznie może przetrenować sytuacje, jakie mogą go spotkać w realnym locie, co stanowi doskonałe przygotowanie do szkolenia praktycznego.
Ponadto, symulator może stanowić wspaniałe narzędzie dydaktyczne do zobrazowania praw aerodynamiki, mechaniki lotu i zasad lotu.
Podstawowe założenia budowy symulatora to nieskomplikowany kokpit i układ sterowania szybowca, który jest zarazem niezawodny. Do zobrazowania symulacji lotu można wykorzystać jeden duży monitor 42 calowy lub dwa mniejsze (jeden na przyrządy, drugi na teren poza kabiną). Symulator jest łatwy w transporcie, może być rozszerzony o drugi układ sterowania w układzie tandem, system dźwiękowy stereo.Dobrą stroną treningu na symulatorze jest przycisk pauzy – umożliwiający przerwanie treningu i omówienie np. błędów. Prezentacje wykonane przez instruktora połączone z interaktywnymi briefingami znacząco podnoszą jakość zrozumienia problemu przez uczniów w minimalnym czasie. Uwzględniając różne typy pogody możemy trenować różne sytuacje włącznie z sytuacjami niebezpiecznymi.
Szkolenia na symulatorze są bardzo ekonomiczne.


Choć symulator szybowcowy jest młodym wynalazkiem, to symulatory lotów samolotowych i śmigłowcowych mają ogromne znaczenie w profesjonalnym lotnictwie cywilnym i wojskowym już od 80 lat.

Ponadto symulator może z powodzeniem służyć również jako rozrywka firmowa i narzędzie promocji.

  • Symulator lotu szybowca jest urządzeniem, w którym można trenować większość zagadnień dotyczących szkolenia podstawowego i zaawansowanego przed przystąpieniem do praktycznego latania.
  • Urządzenie to pozwala na demonstrowanie i ćwiczenie poszczególnych elementów lotu. Trening taki stwarza doskonałe możliwości przygotowania do lotów.
  • Jeden rysunek wart jest 1000 słów. Więc ile słów warta jest symulacja, jeśli człowiek przyswaja 75% informacji za pomocą wzroku?

DZETA SOARING SYMULATOR jest dostępny w:
- wersji podstawowej, zawiera ona: kabinę symulatora, oprzyrządowanie wraz z programem, komputer.
- wersji plus, zestaw zawiera: kabinę symulatora, oprzyrządowanie wraz z oprogramowaniem, komputer, monitor.


Zobacz jak działa symulator (film nakręcony przez Krosno24.pl)

Kontakt:

Andrzej Skowron - kom. 500 724 922
e-mail: info@proaviation.com.pl

Tadeusz Wesołowski - kom. 605 286 524
e-mail: ht@proaviation.com.pl

PROAVIATION FTO
ul. Tysiąclecia 5
38-400 Krosno

Zachęcam i zapraszam w imieniu instruktorów ośrodka ProAviation.