Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Jan 2019

  Exclamation Badanie lekarskie kandydatów na KRL a różne dysfunkcje zdrowotne


  Polecamy

  Witam koleżanki i kolegów. Gratuluję pasji!

  Moje pytanie:

  Czy KRL może posiadać jakieś dysfunkcje zdrowotne, które mogą spowodować, że nie uzyska pozytywnego wyniku badania lekarskiego lub wręcz odwrotnie, nie będą one rzutowały na wynik końcowy egzaminu, ponieważ są akceptowane w klasie III. W moim wypadku posiadam lekkie upośledzanie w rozróżnianiu kolorów (odcienie czerwonego i zielonego), ale przy stosowaniu okularów / szkieł kontaktowych ze specjalnymi filtrami, moja przypadłość znika.

 2. #2

  Dołączył
  Jan 2019

  Domyślnie

  https://www.easa.europa.eu/sites/def...0ATCO.MED).pdf
  Nie jestem pewna, czy ten dokument jest najnowszy, ale zapisy dotyczące postrzegania kolorów są powtarzalne przez lata.

  Na stronie 33 masz stosowne zapisy. Jak w przypadku wielu innych schorzeń korekcja jest dopuszczalna (np. okulary korygujące wadę wzroku), tak w przypadku postrzegania kolorów o korekcji nie ma ani słowa. To sugeruje, że, o ile przejdziesz pozytywnie rekrutację, raczej nie zostaniesz w ogóle dopuszczony do kursu, który ma miejsce po badaniach. Oczywiście jeśli nie mieścisz się w przewidzianym w przepisach zakresie.

 3. #3

  Dołączył
  Jan 2019

  Domyślnie

  Dziękuję za informację. Odpowiedź jest dość krótka, ale bardzo jasna. Poniżej "CAD test" na badanie color vision blindness. Jeśli test można zdawać w okularach korekcyjnych, nie ma problemu, natomiast w innych wypadkach zaliczenie testów może być problematyczne.

  https://youtu.be/Jgq6Qhy2FQk

 4. #4

  Dołączył
  May 2013
  Mieszka w
  Gdansk, Poland, Poland

  Domyślnie

  Podczas ostatniej rekrutacji podczas badań wzroku, nakazane było zdjęcie soczewek kontaktowych i odbycie badań bez korekcji okularów bądź soczewek kontaktowych. Test na rozróżniane barw był przeprowadzony właśnie w ten sposób. Więc zgaduję, że jeśli Twoja przypadłość ma miejsce bez korekcji okularów to nie przejdziesz pozytywnie badań.

 5. #5

  Dołączył
  Jan 2019

  Domyślnie


  Polecamy

  Dziękuję za odpowiedź. Niestety, w moim przypadku marzenia się nie spełnią tak szybko...

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •