Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
Like Tree2Likes
 • 2 Post By Roman Kata

Wątek: Wiek na rozpoczęcie szkolenia UACP

 1. #1

  Dołączył
  Apr 2015

  Domyślnie Wiek na rozpoczęcie szkolenia UACP


  Polecamy

  Witam, jaki jest minimalny wiek na rozpoczęcie szkolenia UACP z podstawowym wpisem UAP(L) ? Wiem, że żeby zaliczyć na świadectwo kwalifikacji trzeba mieć 16 lat. Dodatkowo, czy zna ktoś jakiś ośrodek na terenie woj. lubuskiego który szkoli na ultralighty? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 2. #2
  Awatar b182

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  Gorlice

  Domyślnie

  Chyba 16.

 3. #3

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Żywiec

  Domyślnie


  Polecamy

  Witam,
  Nie ma minimalnej granicy wieku, żeby rozpocząć szkolenie lotnicze (obojętnie jakie) i nie też wymogu posiadania wykształcenia a nawet nie musisz mieć pozytywnie zaliczonych badań lotniczo-lekarskich, konieczne jest natomiast posiadanie uwierzytelnionego zezwolenia rodziców lub prawnych opiekunów na odbycie wybranego szkolenia lotniczego, jeżeli nie ukończyłeś 18 lat.
  Dopiero przed pierwszym lotem samodzielnym na samolocie ultralekkim jest wymóg okazania ważnych badań lotniczo-lekarskich i ukończenia 16 lat (z tym minimalnym wiekiem nie jest to wyraźnie napisane w szkoleniu do świadectwa kwalifikacji pilota UACP).
  Ja sugeruję kandydatom na szklenie rozpocząć od zaliczenia badań lotniczo-lekarskich, żeby później nie było przykrej niespodzianki (chociaż obecne wymagania zdrowotne dla kandydatów na pilotów są już bardzo liberalne a szczególnie dla świadectw kwalifikacji).
  Co do ośrodków szkolenia, to na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego masz wykaz Rejestr Podmiotów Szkolących z kompletnymi danymi (zakres, miejsce, kontakt), link bezpośredni:
  http://www.ulc.gov.pl/_download/pers...20-03-2015.pdf

  Potwierdzam, że do otrzymania świadectwa kwalifikacji pilota UACP jest wymóg ukończenia 16 lat.

  Pozdrawiam i życzę Zdrowych i Wiosennych Świąt Wielkanocnych
  PiotrekR and b182 like this.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •