Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
Like Tree1Likes
 • 1 Post By Avat

Wątek: Wymagania do utrzymania świadectwa kwalifikacji na ultralighty UAP(L)

 1. #1

  Dołączył
  Feb 2012

  Domyślnie Wymagania do utrzymania świadectwa kwalifikacji na ultralighty UAP(L)


  Polecamy

  Dzień dobry,

  Zastanawiam się nad wyszkoleniem się na ultralighty, ale interesuje mnie kwestia utrzymania uprawnień. Czy wymagane są regularne loty z instruktorem i minimalny nalot w określonym czasie?

  Posiadam licencję pilota balonu i głównie taką maszyną poruszam się w powietrzu, więc badania lotnicze II klasy będę miał zawsze aktualne.

  Chciałbym od czasu do czasu polatać sobie też samolotem w towarzystwie instruktora, ale wolałbym uniknąć sytuacji w której muszę koniecznie zrobić X lotów/godzin w danym czasie, bo inaczej wszystko przepadnie.
  supermajku likes this.

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2012

  Domyślnie

  W internecie znalazłem, że ważność uprawnienia UAP(L) wynosi 5 lat: https://www.ulc.gov.pl/_download/per...alifikacji.pdf

  Przedłużenie uprawnień wg Dz.U.17.288, paragraf 13:

  1. Ważność uprawnienia podstawowego przedłuża się na podstawie sprawdzenia wiedzy i umiejętności przeprowadzonego przez instruktora uprawnionego do prowadzenia szkolenia lotniczego w zakresie przedłużanego uprawnienia. Ważność uprawnienia dodatkowego przedłuża się na podstawie sprawdzenia wiedzy i umiejętności przeprowadzonego przez egzaminatora praktycznego.
  2. Przedłużenie ważności uprawnienia następuje nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed dniem upływu ważności danego uprawnienia i nie później niż w dniu upływu jego ważności.
  3. Wpisu przedłużenia ważności uprawnienia dokonuje instruktor lub egzaminator praktyczny, o których mowa w ust. 1, na podstawie sprawdzenia wiedzy i umiejętności. Okresy przedłużonej ważności uprawnienia są liczone od dnia upływu poprzedniego okresu jego ważności.


  Wpisu przedłużenia ważności uprawnienia dokonuje instruktor lub egzaminator praktyczny, o których mowa w ust. 1, na podstawie sprawdzenia wiedzy i umiejętności.
  Czym dokładnie jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności? Czy to po prostu lot z instruktorem, który jest zakończony odpowiednią adnotacją w książce pilota?

 3. #3

  Dołączył
  Jun 2016

  Domyślnie


  Polecamy

  Rozporządzenie mówi tylko, lub aż, tyle:

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •