Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: samolot do IFR

 1. #1
  PMM
  PMM jest nieaktywny

  Dołączył
  Aug 2012

  Domyślnie samolot do IFR


  Polecamy

  Mam pytanie dotyczące statków powietrznych którymi można wykonać lot wg przepisów IFR.
  Na stronie Timebros napotkałem się na C152 (CESSNA 152 SP-KBH - samolot na wynajem. Rezerwacja samolotu online. | Timebros) którymi można wykonać taki lot. Jak mniemam taki samolot musi być certyfikowany do lotów wg IFR i stąd pytanie jakie wyposażenie powinien mieć taki samolot (znalazłem takie informację Loty IFR - Lotnicza Polska - - czy wystarczy aby samolot posiadał wyposażenie tzw podstawowe - ujęte w tych 5 głównych punktach wymienionych na tej stronie, czy też z musi mieć wyposażenie wymienione w tych dodatkowych 8 punktach. Jest tam zapis aby samolot posiadał 2 wysokościomierz, natomiast na zdjęciu samolotu z timebros nie widzę w kokpicie 2 wysokościomierza, zatem czy jest on nieobowiązkowy).
  Zatem reasumując, czy ktoś w Polsce przerabiał latanie wg IFR na C152.

 2. #2
  PiotrekR
  Goście

  Domyślnie

  Latałem KBH, co prawda nie zastanawialem się nad IFRem w niej ale nie sądzę żeby dała rade Chyba tylko VOR był ale nie pamiętam. Kiedyś słyszałem jakąś plotę, że jest gdzieś w Polsce mała cessna przystosowana realnie do IFRa - ciekawe, też bym się chętnie dowiedział i polatał.

 3. #3

  Dołączył
  Jan 2012
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie


  Polecamy

  2 radia musi mieć z tego co pamiętam, z tego co w internatach mądrz piszą:
  14 CFR 125.205 - Equipment requirements: Airplanes under IFR. | LII / Legal Information Institute

  "In the United States, instruments required for IFR flight in addition to those that are required for VFR flight are: heading indicator, sensitive altimeter adjustable for barometric pressure, clock with a sweep-second pointer or digital equivalent, attitude indicator, radios and suitable avionics for the route to be flown, alternator or generator, gyroscopic rate-of-turn indicator that is either a turn coordinator or the turn and bank indicator."

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •