Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: KSEJ VS ELPAC

 1. #1

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie KSEJ VS ELPAC


  Polecamy

  Cześć, zamierzam uzyskać wpis ICAO do licencji. Na stronie ULC widzę, że jako pilot mogę wybrać egzamin w formie ELPAC albo KSEJ. Który egzamin jest waszym zdaniem bardziej obiektywny?

  Nie mam zamiaru zdawać egzaminu przed czeską komisją, jeździć gdzieś i płacić za kursy od czapki.

  Z angielskim mam styczność na co dzień w mojej pracy (zarówno mowa jak i pismo), więc o poziom raczej się nie martwię, a słownictwo obecnie sobie powtarzam w oparciu o MCMILLANA (VATSIM jednak czyni cuda.

  Moje pytanie, który z ww. egzaminów wybrać? O elpac słyszałem, że jest oceniany przez Australijczyków i czasami czepiają się do bardzo dziwnych rzeczy. O KSEJ nie słyszałem nic, oprócz informacji na stronie ULC. Nie ukrywam, że zależało by mi na 6 żeby mieć sprawę raz na zawsze z głowy.

  Piotrek

 2. #2

  Dołączył
  Dec 2012

  Domyślnie


  Polecamy

  Zdawałem w zeszłym roku ELPACa i uważam że ten test był raczej przyjemny. Z tego co wiem, oceniają go ludzie EUROCONTROL (australijczycy oceniają inny test - RELTA), przy czym ich robota ogranicza się to sprawdzenia tego co w trakcie egzaminu wpisujesz w części komputerowej (rozumienie korespondencji radiowej). Część ustną, w której np. opisujesz obrazek lub dyskutujesz jakaś sytuację ocenia bezpośrednio egzaminator siedzący przed Tobą. Przyjemny i dość prosty test, choć nie mam porównania do KSEJ

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •