Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: ATPL - IR

 1. #1

  Dołączył
  Sep 2017

  Domyślnie ATPL - IR


  Polecamy

  Drodzy forumowicze

  Jestem po kursie teoretycznym ATPL i w trakcie zdawania egzaminów wewnętrznych ośrodka, co potrwa jeszcze conajmniej 2-3 miesiące. Potem wiadomo egzamin państwowy w ULC czyli wiadmomo że długo.

  ATPLa robiłem głównie z uwagi na IR. Nie planuje latania w linii ale nie wykluczam robienia CPLa. Więc teoria jednym strzałem do obu tych rzeczy wychodziła dobrze kosztowo. Tak też się złożyło że wymagany nalot do praktyki zrobiłem dużo wcześniej niż planowałem w związku z czym mam ponad 150 godzin, ale w obecnej konfiguracji będę mógł startować do robienia IR jak zdam całego ATPLa w ULC. Co zajmie pewnie około roku jak patrze po znajomych.

  Pytanie jest takie - jakie są opcje zrobienia wcześniej IR o ile są a jeżeli są to jak to się ma do ATPLa > CPLa

 2. #2

  Dołączył
  Jul 2012
  Mieszka w
  teraz_na_wsi

  Domyślnie

  Nie umiem tego teraz odszukać, ale kiedyś na stronie ULCu był taki PDF w którym była tabelka w której był zakres jakie przedmioty, w jakim czasie i ilości pytań trzeba zadać na poszczególne poziomy (ATPL, CPL, IR). Wynikało z tego, że zdawanie na samego IRa, czy CPLa zupełnie się nie opłaca. Z tego co pamiętam na IRa było chyba z 2, może 3 przedmioty mniej niż na pełnego ATPLa. Według mnie trzeba cisnąć całość

 3. #3

  Dołączył
  Jul 2012
  Mieszka w
  teraz_na_wsi

  Domyślnie

  a nie, przepraszam. Pomyliłem się. Mała różnica jest z CPLem. Z IRem jednak można się zastanawiać
  http://www.ulc.gov.pl/_download/lke/...pytan_part.pdf

 4. #4

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie

  Ir to chyba 7 przedmiotów ale oddzielny kurs teoretyczny w ATO i oddzielna kasa. Gdzie robiłeś teorie ATPL bo to jakiś absurd abyś kilka miesięcy musiał zdawać egzaminy wewnętrzne przed pójściem do ulc... bo znając życie wewnętrzne to po prostu pytania z bazy ECQB, wiec ucząc się do ulc będziesz w sporej części musiał uczyć się po raz drugi w dużej mierze bezsensownego materiału...

 5. #5

  Dołączył
  Sep 2017

  Domyślnie


  Polecamy

  Dzięki za odpowiedzi. 7 zamiast 14 egzaminów jest do rozważenia. ATPLa robiłem w Mielcu, niestety dopiero pod koniec kursu dowiedziałem się że można zdawać tylko jeden egzamin cząstkowy na dwa dni a egzaminów jest 50. Wiec sporo czasu. Pytanie teraz czy można ze skończonym kursem ATPL zdawać samego IR ?

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •