Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Sep 2019

  Domyślnie Licencja Mechanika Lotniczego


  Polecamy

  Witam serdecznie mam kilka pytań odnośnie licencji mechanika lotniczego, otóż ukończyłem liceum ogólnokształcące, z zawodu jestem operatorem CNC (zdany egzamin czeladniczy + kurs 120 godzinny) jednak interesuje mnie praca mechanika lotniczego bo wiem że to przyszłościowy zawód. Co powinienem zrobić żeby taką licencje uzyskać? wiem tylko tyle że muszę mieć 5 lat praktyki w firmie która ma uprawnienia szkoleniowe Part-147, oraz zdać odpowiednie moduły.

  Myślałem o tym żeby uzyskać licencję B1.1 na obsługę samolotów z silnikiem turbinowym bo to chyba jest przyszłość (samoloty pasażerskie) Najpierw będę musiał zdać A1.

  Czy żeby starać się o prace jako pomocnik mechanika lotniczego muszę zdać i posiadać licencję A1? czy mogę po prostu pracować jako pomocnik mechanika lotniczego i po (chyba roku doświadczenia jako pomocnik) starać się o licencję A1, a po 4 kolejnych latach o B1.1

  Czy muszę gdzieś zgłaszać że staram się o licencje mechanika lotniczego? czy po prostu wystarczy że zakupie sobie książeczkę mechanika gdzie główny mechanik będzie mi "podbijał" to co robiłem z nim na zmianie i przy czym pracowałem? a następnie uczyć się od modułów na kategorię A1->B1.1 i podchodzić bezpośrednio do egzaminów a po zdaniu wszystkich modułów oraz przedstawieniu książeczki mechanika oraz poświadczenia z pracy że pracowałem na takim stanowisku starać się o wyrobienie licencji mechanika lotniczego, tak to działa ?

  Czy zdanie modułów na kategorię B1.1 jest bardzo ciężkie ? jest to temat do wyuczenia dla osoby bez szkoły lotniczej? gdzie znajdować materiały do nauki ? znacie jakieś książki/strony ?

  Dziękuje bardzo i liczę że ktoś mi odpisze, szukałem informacji trochę po stronach i cięzko jest tam uzyskać dokładną informację.

 2. #2

  Dołączył
  Sep 2019

  Domyślnie


  Polecamy

  I jeszcze chciałbym dopytać, jak to jest z tą licencją B1.1 czy posiadając tą licencje muszę jeszcze robić szkolenia/uprawnienia na naprawy danego modelu samolotu z silnikiem turbinowym?

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •