Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Nov 2012

  Domyślnie Technikum Lotnicze im. Bohaterów Narwiku w Warszawie


  Polecamy

  Witam
  Mam świadomość tego, że na forum była już masa tematów o tym technikum, ale informacje są stosunkowo przestarzałe. Jako, że zmieniła się formuła sprawdzianu w roczniku 2011/2012 to także próg punktowy uległ zmianie. I teraz miejsce na moje pytanie: czy mógłby ktoś napisać mi jaki jest obecnie próg punktowy do technikum?
  Plus pytanie ogólne:
  Przejrzałem chyba każdy wątek na każdym forum odnośnie tej szkoły i nikt nie pisał o atmosferze (był tylko jeden czy dwa posty z których ciężko było cokolwiek wywnioskować). Więc jak jest z tą atmosferą? Jacy są tam uczniowie?
  Być może są gdzieś na forum odpowiedzi na moje pytania, ale ja takowych się nie doszukałem. Jeżeli tak, to proszę o link i wtedy temat do zamknięcia.
  Pozdrawiam

 2. #2

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  Witaj
  Do szkoły nie jest trudno się dostać, progu ustalonego nie ma dostaje się 28 najlepszych osób, jeżeli na koniec roku będziesz miał kilka dostatecznych i egzaminy zdane na 50 % raczej na pewno dostaniesz się . Atmosfera w szkole jest dobra ludzie są przyjaźnie nastawieni, znajdziesz swoje towarzystwo.
  Pozdrawiam

 3. #3

  Dołączył
  Nov 2012

  Domyślnie

  Szczerze mówiąc myślałem, że jest tam trochę wyższy poziom. Oczywiście nie chcę ubliżać ani ujmować nikomu. Mam tylko pytanie czy są tam uczniowie którzy po gimnazjum przychodzą z lepszymi ocenami? Chodzi mi o to czy przychodzi tam tzw. margines społeczeństwa (powtarzam: nie chcę obrazić nikogo ) czy jednak ludzie z większymi ambicjami? Czy uczniowie przychodzą tam żeby "odbębnić" 4 lata czy jednak po to, żeby dalej rozwijać się w tym zawodzie?

 4. #4

  Dołączył
  Jan 2011

  Domyślnie

  Poprzeczka mimo niskich progów pkt jest zawieszona wysoko, czasu wolnego za wiele nie znajdziesz w tygodniu. Tak jak w każdej szkole znajdzie się margines jak to nazwałeś i ludzie z ambicjami tych 2 jest więcej . Jeżeli liczysz na zawód bezpośrednio po tej szkole to muszę cię rozczarować masz małe szanse dlatego że trzeba mieć co najmniej 4 z wszystkich przedmiotów podlegających partowi co jest nie lada wyczynem nawet dla kogoś uzdolnionego. Jeśli Ci się nie uda zdobyć 4 pozostaje egzamin w ULCu który trzeba zdać na 75 %

 5. #5

  Dołączył
  Nov 2012

  Domyślnie


  Polecamy

  Rozwiałeś moje wątpliwości i wiele wyjaśniłeś za co Ci serdecznie dziękuję . Orientujesz się jeszcze może jak to jest z licencjami? Doczytałem się, że mechanik lotniczy ma w swojej karierze do zdobycia licencję A, B1 i C i moje pytanie jest takie czy awionik też ma odpowiednik takich licencji w swojej karierze? Czytałem wiele, ale o tym niestety nie wiem. Pytanie być może banalne, ale muszę się upewnić . Do tego szkoła kształci według certyfikatu Part 147 co o ile dobrze się doczytałem stanowi podstawę do zdobycia certyfikatu part 66. I moje pytanie jest takie, czy po skończeniu technikum i zdaniu egzaminów zawodowych mam już zaliczony part 147? Temat certyfikatów i licencji jest dla mnie stosunkowo nowy i nie zdziwię się jeżeli coś kręcę, dlatego potrzebuję obeznanej osoby, która mi to wyjaśni. Wiesz coś może na ten temat?


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •