Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Jun 2013
  Mieszka w
  Kroczyce, Poland

  Domyślnie Szkoła średnia i studia


  Polecamy

  Witam.
  Jestem tutaj nowy, więc na wstępie chciałbym się z wami przywitać. Mam 13 lat i moim marzeniem jest, aby zostać pilotem liniowym. Marzę o tym, aby pewnego, pięknego dnia zasiąść za sterami Boeing'a, bądź Airbusa. Proszę, nie wyśmiejcie mnie i nie myślcie "O, kolejny gimbus, który chce sobie polatać"... Ja na prawdę wiążę sobie moją przyszłość z lotnictwem. Przede mną jeszcze 2 lata gimnazjum, ale już się zastanawiam nad wyborem szkoły średniej, która pomogłaby mi osiągnąć mój cel. Już teraz przykładam się do matematyki, fizyki, jak i angielskiego. Oceny z tych przedmiotów to: 4,5,6. Chciałbym się zapytać o szkołę średnią, a następnie studia. Od razu powiem, iż nie jestem orłem z wychowania fizycznego. Czy trzeba być niesamowicie wysportowanym? Czy skolioza mi przeszkodzi w jakiś sposób z lataniem? Czy alergie są jakąś przeszkodą? Chciałbym dodać, iż mieszkam w województwie śląskim więc dobrze by było gdyby szkoła miała internat. Kiedy osiągnie wiek 16 lat chciałbym zdawać PPL(A), możecie mi polecić jakąś szkołę? Gdy skończę już szkołę średnią chciałbym iść na studia, które dofinansowują zrobienie kolejnych licencji, na ATPL(A) kończąc.

  Z góry dzięki,
  pozdrawiam

 2. #2

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Siema, jak masz 13 lat, to na obecną chwilę jedynie co to możesz się przykładać do matmy, fizyki i przede wszystkim angielskiego. Ja PPL zacząłem robić w 1 klasie LO, ale egzamin możesz zdawać i tak dopiero po ukończeniu 17 roku życia ( chyba, że się coś zmieniło w przepisach ostatnio ). Odnośnie liceum, ja zawszę obstaję przy swoim, czyli dobry ogólniak z mocnym mat - fizem + dodatkowe kursy angielskiego ( najlepiej jakbyś jeszcze w LO CAE zdał ). Uważam, że technikum nie jest dobrym wyborem, bo nie są to już takie technika jak kiedyś, tylko zbiory osób które się po prostu do ogólniaka nie dostały ( w większości przypadków, wiadomo są też wyjątki ). Później, jeśli chcesz iść na pilotaż, to masz w Polsce do wyboru trzy uczelnie: Politechnika Rzeszowska, PWSZ w Chełmie i cywilny Dęblin. Ale wybór uczelni to dopiero za 5 lat i wszystko może się jeszcze zmienić. Co do szkoły lotniczej do robienia PPL. Jest ich tyle w Polsce, że raczej nikt Ci nie napisze jednej konkretnej, która będzie złotym środkiem. Poszukaj w Internecie, poczytaj opinie o szkołach na różnych forach i sam zadecyduj, bilansując koszty, jakość szkolenia, odległość od domu.

 3. #3

  Dołączył
  Jun 2013
  Mieszka w
  Kroczyce, Poland

  Domyślnie

  Oo wielkie dzięki za odpowiedź :-) A myślicie, że gdzie jest największe prawdopodobieństwo dostania się na pilotaż? Wiele słyszałem o LO w Dęblinie. Problem jednak tkwi w tym, że mam skoliozę, co mnie dyskwalifikuje już na starcie. Rodzice mówią też, że najlepiej iść do liceum lotniczego, bo na studiach będę miał "pierwszeństwo". Czy to prawda, czy mit? Co sądzicie o technikum lotniczym w Katowicach? Kolega Kaczorra powiedział, że są wyjątki co do technikum.

 4. #4

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Nie wiem jak na innych uczelniach, ale w Chełmie nie ma znaczenia po jakim liceum/technikum jesteś. Liczy się to co wiesz, jak zdasz egzaminy i jaki masz nalot.

 5. #5

  Dołączył
  May 2013

  Domyślnie


  Polecamy

  Przede wszystkim musisz przykladac sie do nauki, jak ktoś wpsomniał, matmy, fizyki, a najlepiej do wszystkiego. Musisz po części być bystrym mechanikiem (chociaż w teorii). Poza tym dbaj o zdrowie (oczy!) i nie obrośnij w oponkę. Do tego wytrwałości i będziesz latał.


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •