Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Sep 2014

  Domyślnie Politechnika Śląska Wydział Transportu "Mechanik Lotniczy"


  Polecamy

  Witam

  Panowie i Panie, mam takie pytanie, ponieważ temat dotyczy studiów, chciałbym się dowidzieć czy ktoś studiuje na PŚ na wydziale Transportu Mechanika Lotniczego. Założyłem temat, bo chcę się dowiedzieć konkretnych informacji. Rok temu ukończyłem szkołę średnią mechanika lotniczego i chcę kontynuować. Jak jest z przyjęciem, wszyscy się dostają czy jest jakiś próg z matury. O utrzymanie na studiach się nie pytam, bo wiadomo, że łatwo nie jest i jeśli ktoś bardzo chce to ukończy jak nie chce to wyleci. Odnośnie modułów to czytałem na stronie Strona główna - Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo - Wschodniej że moduły (przedmioty) zaliczane są podczas studiów z ocen 4 i wyżej. Po skończeniu studiów zostaje jeszcze kilkuletnia praca na lotnisku by zaliczyć praktykę. Jak to wygląda ? Od początku studiów ile lat potrzeba do pełnej licencji. Bardzo proszę o konkretne informację. Dziękuję za odpowiedzi.

 2. #2

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  WAW/RDO

  Domyślnie

  Wszystko masz na stronie ULC, ale oszczędzę Ci tego trudu i podpowiem. ULC zalicza Ci moduły po skończonych studiach (idziesz do ULC i wnioskujesz o raport uznania wiedzy). Te moduły, które są uznane ważne są przez 10 lat. W tym czasie musisz pozaliczać pozostałe moduły i wyrobić praktykę, która w zależności od licencji mieści się w granicach 1-5 lat.

  PS. Jeżeli zakładasz wątek na forum to niech on będzie Twoją ostatnią deską ratunku, gdy już wyczerpiesz inne źródła informacji.

 3. #3

  Dołączył
  Sep 2014

  Domyślnie

  Co do raportu uznania wiedzy, to przecież jeśli mamy studia skończone o takim profilu, zaliczone moduły na 4 i wyżej to w ULCu raport uznania wiedzy to chyba formalność. ? Nie wiem więc pytam. ?

 4. #4
  Awatar Proes

  Dołączył
  Apr 2013
  Mieszka w
  Katowice

  Domyślnie

  Witam, tak ja aktualnie studiuję na Politechnice Śląskiej na wydziale transport, kierunek transport, specjalność Mechanika i eksploatacja lotnicza czyli potocznie zwany Mechanika lotnicza. Jestem już na 9 semestrze, czyli na 5 roku. 3,5 roku to studia inżynierskie, a potem 1,5 magisterskie. Tutaj jest to ważne gdyż po inżynierskich jest zaliczane tylko 5 modułów, natomiast po ukończenie obu jest zaliczane tak jak jest w Raporcie Uznania Wiedzy. Na sam transport raczej łatwo się dostać, próg punktowy nie jest jakiś powalający. Wiadomo, że jest lista rankingowa ale raczej Ci co chcą, dostają się normalnie. Specjalność wybiera się na 4 semestrze, a od 5 semestru prowadzone są specjalnościowe przedmioty.

  Z tą oceną 4 i wyżej to nie do końca tak jest. Dla absolwentów szkoły średniej moduł będzie zaliczony, gdy oceny z przedmiotów wymaganych do zaliczenia danego modułu dla kategorii A będą na poziomie co najmniej 3 a dla kategorii B na poziomie co najmniej 4. Natomiast dla absolwentów uczelni wyższych zaliczenie modułu zostanie przyznane, gdy w suplemencie znajdą się potwierdzenia zaliczenia przedmiotów wymaganych do zaliczenia modułów. Czyli na PŚ należy tylko zdać te przedmioty, nie trzeba martwić się o ocenę.

  A co do praktyki to po studiach potrzeba 2 lat potwierdzonej praktyki w organizacji obsługowej dla licencji A, B1.2, B1.4. Natomiast dla licencji B2, B1.1, B1.3 potrzeba 3 lat potwierdzonej praktyku w organizacji obsługowej. Wtedy gdy mamy zaliczone moduły potrzebne do licencji B1.1 oraz 3 lata potwierdzonej praktyki składamy podanie o wydanie gołej licencji. Czyli bez żadnego typu SP. Zaliczenie modułów to formalność gdyż w RUW, wszystko jest podane na tacy. Mamy uczelnie, wykaz modułów, które są zaliczone a które nie. Wysyłamy list do ULC o uznanie wiedzy, oni odsyłają decyzje z zaliczeniem modułów.


  Pozdrawiam!

 5. #5

  Dołączył
  Sep 2014

  Domyślnie


  Polecamy

  Bardzo dziękuję za odpowiedz kolego Proes Wiele mi pomogła Twoja odpowiedż. Mam jeszcze pytanie: czy orientujesz się może, czy są uznawane te przedmioty które były w szkole średniej. Bo w szkole miałem aerodynamikę, budowę samolotów oraz silników itp. Ale przypuszczam że raczej materiał nie będzie uznawany, lecz tylko wiadomości mogą się przydać

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •