Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1

  Dołączył
  Jun 2015

  Domyślnie Studia, praca na lotnisku


  Polecamy

  Witam,

  Mieszkam w pobliżu lotniska Katowice-Pyrzowice Airport. Z racji tego, że port się rozwija i rozbudowuje uważam, że warto byłoby to w pewnym stopniu wykorzystać. Jestem po maturze, po technikum o profilu eksploatacji portów lotniczych i terminali. Na lotnisku odbywałem już praktyki oraz staże związane przede wszystkim z obsługą pasażera, czyli kontrola bagażu, kontrola bezpieczeństwa, rejestracja bagażu, stanowiska check-in, obsługa na gate'ach. Nie ukrywam, że mam kilka koncepcji na swoją przyszłość, aczkolwiek chciałbym (jeśli nadarzy się okazja) wiązać ją z tą właśnie branżą. I tutaj pojawia się kilka myśli:

  - praca typowo w terminalu, obsługa pasażera itp - wiadomo, że od razu nikt stanowiska nie da... I chcąc gdziekolwiek dojść trzeba przez pewien czas zapieprzać, a pieniądze też średniawe w tej kwestii
  - dyspozytor ruchu lotniczego i kurs w PAŻP
  - aplikacja na rekrutację dla personelu pokładowego tj. steward - przygoda może i ciekawa, ale pytanie czy jest sens tracić nerwy w WizzAir lub Ryanair (no chyba, że są u nas też inne możliwości o których nie wiem, jakieś czartery itp)

  Stoję przed wyborem kierunku studiów zaocznych i tutaj prawdopodobnie zdecyduję się na Dąbrowę Górniczą z kierunkiem Logistyka o specjalności Zarządzanie Portami Lotniczymi. Nie chcę w żaden sposób zamykać swojej przyszłości jeżeli moje plany się nie powiodą. Tutaj pozwolę sobie zapytać:

  - czy uważacie, że taki kierunek studiów ma sens i zabezpieczy mnie w razie niepowodzenia na lotnisku, a jednocześnie w pewnym stopniu ułatwi mi staranie się o pracę w tej branży?
  - czy da się połączyć latanie jako steward ze studiami chociażby zaocznymi i czy jest to gra warta świeczki? Czy będzie to (jeżeli nie zostanę tam na dłużej) fajna przygoda dla młodej osoby za godziwe pieniądze?
  - czy istnieją przeszkody, aby iść na szkolenie do PAŻP już po ukończonych studiach w wieku 24-25 lat i ubiegać się o licencję dyspozytorską? Czy ciężko jest przez to przebrnąć?

  Z góry dziękuję za wypowiedzi!

 2. #2

  Dołączył
  May 2013

  Domyślnie

  Mówiąc o szkoleniu w PAŻP-ie na pewno chodziło Ci o dyspozytora? Czy może o kontrolera ruchu lotniczego?
  Jeśli chodziło Ci o kontrolera, to wiek 24-25 lat nie jest przeszkodą. Dostać się na kurs nie jest łatwo (dostaje się ok. 25 osób z 1000 chętnych), a z licencją Kontrolera Ruchu Lotniczego kończy niecała połowa z kursantów (zależy od kursu oczywiście i od samych kursantów. PAŻP zapewne chciałby zatrudnić wszystkich kursantów).

  Co do studiowania i latania, to Ryanair raczej nie pomoże, a Wizzair nie wiem. W Polsce jest kilka czarterów (Enter Air, Travel Service, Small Planet), można próbować.

 3. #3
  Awatar Luteres

  Dołączył
  Dec 2014
  Mieszka w
  Dąbrowa Górnicza

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Cromiell Zobacz posta
  Stoję przed wyborem kierunku studiów zaocznych i tutaj prawdopodobnie zdecyduję się na Dąbrowę Górniczą z kierunkiem Logistyka o specjalności Zarządzanie Portami Lotniczymi. Nie chcę w żaden sposób zamykać swojej przyszłości jeżeli moje plany się nie powiodą.
  Brzmi to dla mnie jak Wyższa Szkoła Biznesu, jesteś pewien że chcesz tam iść? Mieszkam tu od urodzenia i jeszcze nigdy nie słyszałem pochlebnej opinii o tej uczelni. Znajomy student (nie WSB) nawet się śmieje, że w dąbrowskim McDonald'sie wystawiają ogłoszenia "Zatrudnimy kasjera/sprzedawcę. Nie dotyczy studentów WSB." Z tego co słyszałem od nauczyciela, w tej szkole raczej płaci się za papierek, a jeśli o to Ci chodzi..

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •