Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Jul 2015

  Domyślnie Rzeszów, Chełm czy Dęblin ?


  Polecamy

  Witam !

  Mam pytanie odnośnie wyboru uczelni dla cywila kształcącej przyszłych pilotów. Z tych trzech wymienionych w temacie, która oferuje najlepsze warunki ? Chodzi mi o porównanie szans na dostanie się na pilotaż, wymagań wstępnych czy uprawnień i nalotu, jakie się zdobywa. Wiem, że w Dęblinie wymagana jest licencja pilota prywatnego, jednak w pozostałych uczelniach pewnie i tak bez niej są marne szanse na dostanie się. Najbliżej mam do Rzeszowa. Do Dęblina na liście jestem w pierwszych dziesięciu procentach kandydatów, tylko nie wiem ile jest miejsc na pilotaż. Bardzo proszę o odpowiedzi i dziękuję za pomoc.
   

 2. #2

  Dołączył
  Jul 2009
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Sam chciałem założyć taki temat tylko z pominięciem Rzeszowa. Z tego co czytam na forum to Rzeszów daje największe możliwości, ale jest też ciężko się utrzymać oraz dostać na pilotaż. Czy Chełm bardzo odbiega od Rzeszowa? O Dęblin raczej nie pytam bo mam rozumieć, że jest on na ostatnim miejscu z tych trzech, tak?
  Pozdrawiam
  Dawid =)
   

 3. #3

  Dołączył
  Jul 2015

  Domyślnie

  Do Chełma i Dęblina mam tyle samo drogi praktycznie, więc dla mnie to obojętne. Głównie chodzi o to, czy trudno jest dostać się na pilotaż, i jakie uprawnienia i nalot otrzymuje po jego ukończeniu. Po przeczytaniu informacji na stronach uczelni wydaje mi się, że po wszystkich szkołach uprawnienia są te same, nalot chyba też podobny. W Dęblinie chyba będzie najłatwiej się dostać, bo przynajmniej średnia 3.25, ale trzeba mieć PPL. Gdybym miał PPL np. w Chełmie gdzie teoretycznie nie jest wymagany, startowałbym z wyższego poziomu podczas kwalifikacji, tylko tam pilotaż zaczyna się już po drugim semestrze, a ja najwcześniej robiłbym tę licencję w następne wakacje. Dęblin to też szkoła wojskowa i martwię się trochę o to, czy od cywilów nie będą więcej wymagać względem innych uczelni, jeśli chodzi o sprawność (WF) i czy będą przestrzegać rygorystycznych zasad względem zachowania, tak jak to jest w wojsku. Gdyby ktoś mógł odpowiedzieć tutaj w jednym temacie, bo na forum jest pełno, tylko żadnego, w którym porównuje się te trzy uczelnie. Czy w praktyce trudno jest się dostać na pilotaż jeśli będzie się miało PPL i czy trudno jest zdobyć jakąś dobrą średnią, jeśli w liceum było się nawet dobrym uczniem ( świadectwa z paskiem i dobre wyniki z matur, zwłaszcza angielski). Chodziłem na profil biologiczno-chemiczny, więc musiałbym podciągnąć się z matematyki i z fizyki, ale podobno na pierwszym roku powtarzane są informacje z wymaganych działów. Czy któraś z tych szkół oferuje też pracę po studiach w zawodzie, jakieś podpisane umowy czy coś w tym rodzaju ? Gdybym np. okazał się dobry w pilotażu, to w Chełmie startują w zawodach na lot precyzyjny, czy to gwarantuje mi zdobycie większej liczby godzin nalotu względem zwykłych studentów i czy inne uczelnie też startują w jakiś zawodach ?
   

 4. #4

  Dołączył
  Feb 2013
  Mieszka w
  RZE

  Domyślnie

  Top wings, Odcinek 3 online Sezon 3 | Oglądaj TVN Turbo w Player.pl! taki ciekawy materiał odnośnie PRz Top Wings
   

 5. #5
  Moderator
  Awatar hawky

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie


  Polecamy

  Widzę, że już zaczyna się tutaj robić bałagan.
  Każda uczelnia ma swój wątek na forum. Uważne ich przestudiowanie powinno pomóc Wam w podjęciu odpowiedzialnej decyzji.
  Tam też jest miejsce na zadawanie konkretnych pytań odnośnie każdej z uczelni.

  Ten temat zamykam.
   

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •