Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1

  Dołączył
  Oct 2015

  Domyślnie Zawód konstruktor


  Polecamy

  Witajcie,jestem aktualnie w LO na profilu mat-fiz, w tym roku zdaję maturę, moim aktualnym celem jest lotnictwo na PW i tu rodzi się moje pierwsze pytanie, może wy znacie szkoły godne polecenia w tym zakresie za granicą? Rozważałam również studiowanie mechaniki w Danii?
  co o tym sądzicie? A drugie, to co mogę robić obecnie, aby w przyszłości móc spełnić swoje marzenie i zostać konstruktorem? Jakie dodatkowe inicjatywy mogę podjąć?
  przejrzałam forum i nie znalazłam satysfakcjonujących mnie odpowiedzi
  z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

 2. #2

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Jeśli myślisz o studiowaniu na MELu, to polecam przyłożenie się do matematyki i fizyki. To będzie coś co najbardziej przyda Ci się przede wszystkim na pierwszym roku studiów.
  "Jeśli latanie byłoby językiem, szybownictwo byłoby poezją"

 3. #3
  M.B
  M.B jest nieaktywny

  Dołączył
  May 2014

  Domyślnie

  Tak jak pisał kolega powyżej - na pewno trzeba pracować nad matematyką i fizyką. Rozmaite rozwinięcia tych przedmiotów to rzeczy, z którymi będziesz zmagać się przez pierwsze dwa lata studiów. Na pewno warto też rozwijać angielski - współczesne podręczniki z dziedziny lotnictwa po polsku praktycznie nie istnieją. A w ogóle akademickie podręczniki amerykańskie i brytyjskie są zazwyczaj dużo przystępniejsze, niż nasze krajowe. Poza szkołą na pewno warto rozwijać wiedzę o lotnictwie - nie tylko stricte o technice, ale również o historii, sytuacji i trendach na rynku. Mając te wiedzę dużo łatwiej zrozumieć wiele spraw, które dzieje się w branży.
  Jeśli twoim marzeniem jest praca konstruktora w lotnictwie, moim zdaniem lepiej wybrać lotniczy kierunek studiów (czyli MEL na PW, PRz, a za granicą kierunki typu Aeronautical/Aerospace Engineering), a nie ogólną mechanikę. Poza oczywistą sprawą, że program studiów jest skierowany na lotnictwo, umieści Cię to w kręgu ludzi zainteresowanych tym właśnie tematem tematem.
  Jeśli chodzi o szkoły za granicą - w UK za uczelnię z najlepszym kierunkiem lotniczym uchodzi Cranfield. Ja mogę też polecić Loughborough (byłem tam na Erasmusie). Wydaje mi się też, że decydując się na studia na lotniczym kierunku za granicą, najlepiej iść na nie w kraju, który posiada rozwinięty przemysł lotniczy - tam, gdzie uczelnie mają żywy kontakt z przemysłem, program jest lepiej dostosowany do późniejszych potrzeb na rynku.

 4. #4

  Dołączył
  Oct 2015

  Domyślnie

  Dziękuję bardzo za odpowiedzi! przykładam się i jeszcze bardziej cisnę matematykę, fizykę i j.angielski, a także rozwijam wiedzę o lotnictwie. Przemyślę również to, żeby wybrać kierunek stricte lotniczy.

 5. #5

  Dołączył
  Jan 2016
  Mieszka w
  Ruda Śląska

  Domyślnie


  Polecamy

  A propos: czy jeśli pójdę na mechanikę i budowę maszyn ze specjalizacją inżynieria lotnicza to mam realną szansę zostać konstruktorką?

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •