Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 104
Like Tree25Likes

Wątek: Politechnika Poznańska

 1. #81

  Dołączył
  Apr 2017

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Krótka Prosta Zobacz posta
  No to przynajmniej setka ludzi będzie wiedziała na co się decyduje...
  Dobrze by było, gdyby się tak naprawdę dowiedzieli na co się decydują. Dostałem się na LiK PP, byłem dzisiaj dokumenty dostarczyć, ale póki co wstrzymałem się z ich oddaniem. Poczekam do jutra na wyniki PRz. Muszę tylko zweryfikować zasłyszane dzisiaj infoplotki... Jeśli to prawda, to grubo będzie trzeba się zastanowić przed podjęciem decyzji co do PP.

 2. #82

  Dołączył
  Dec 2012

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Dobrze by było, gdyby się tak naprawdę dowiedzieli na co się decydują. Dostałem się na LiK PP, byłem dzisiaj dokumenty dostarczyć, ale póki co wstrzymałem się z ich oddaniem. Poczekam do jutra na wyniki PRz. Muszę tylko zweryfikować zasłyszane dzisiaj infoplotki... Jeśli to prawda, to grubo będzie trzeba się zastanowić przed podjęciem decyzji co do PP.
  Co masz na myśli?

 3. #83

  Dołączył
  Dec 2013

  Domyślnie

  Infoplotki?

 4. #84

  Dołączył
  Apr 2017

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Krótka Prosta Zobacz posta
  ogłoszą że biorą 5, 10, 15 najlepszych, a jeśli będzie więcej osób z tą samą ilością pkt. to ich zweryfikują "rozmową kwalifikacyjnej" czy też "opinią instruktora" i ten mało transparentny proces selekcji może być przeszkodą do wyboru tej uczelni
  Infoplotka, termin którego nie znajdziemy w wikipedii
  Krótka Prosta już wcześniej pisał/a o mało transparentnym procesie selekcji na pilotaż i muszę powiedzieć, że chyba proroctwo to było. Takie właśnie posiadam infoplotki z tendencją do potwierdzenia ich prawdziwości. Stąd pytanie: PP wymaga w kwalifikacji na pilotaż posiadania licencji PPL (w sensie otrzymania dodatkowych punktów do kwalifikacji) - jakoś w regulaminie i oficjalnych informacjach na stronach PP nie mogę tego znaleźć... Cytując słowa innych infoplotek: czy aby na pilotaż statków powietrznych dostali się najlepsi studenci LiK PP?

 5. #85

  Dołączył
  Feb 2017
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Pomijając fakt, czy ten kierunek ruszy czy nie, szczerze odradzam wszystkim osobom które nie pochodzą z Poznania bądź bliskich okolic wybieranie się na tamtejszą uczelnię. Musicie być przygotowani na to, że baaardzo faworyzowane przy ocenie kompetencji i umiejętności są osoby z miejscowych kręgów znajomości. Jestem przekonany, że nie do końca jasny regulamin służy temu, by osoby które mają odpowiednie znajomości dostały się na te studia. Skąd u mnie takie przekonanie? Mieszkałem w Poznaniu kilka lat z powodu pracy i spotykałem się z tym na codzień. Miałem styczność z jedną z "dumnych" poznańskich uczelni i na większości zajęć pierwsze pytanie wykładowcy brzmiało kto jest z Poznania? drugie - kto jest z Wielkopolski? trzecie, z ironią - czy jest ktoś z Warszawy? To moja subiektywna opinia, nie chcę obrażać Poznaniaków bo poznałem tam fajne osoby z którymi mam do dziś kontakt ale fakty są jakie są.

 6. #86

  Dołączył
  Apr 2017

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez lucaaa Zobacz posta
  Jestem przekonany, że nie do końca jasny regulamin służy temu, by osoby które mają odpowiednie znajomości dostały się na te studia.
  Infoplotka jest prawdziwa! Na pilotaż statków powietrznych nie zostali przyjęci najlepsi studenci lotnictwa. Szczegółów wszystkich nie znam, wiem tylko, że mieli bardzo wysoką średnią i z językiem angielskim było w porządku. Jakie dokładne są warunki przyjmowania na pilotaż, po co regulamin, po co się uczyć i starać? Takie cyrki na początku kierunku i specjalności w tak poważnej uczelni jak PP... Szok!

 7. #87

  Dołączył
  Jul 2017

  Domyślnie

  Ma ktoś dostęp do planu studiów?
  Czym w ogóle jest "kondycyjno- sprawnościowe przygotowanie do lotu ", nie jest to czasem zwykły W-F?

 8. #88

  Dołączył
  Oct 2015

  Domyślnie

  Kondycyjo sprawnościowe przygotowanie do lotu to wf (na PP dosyć duży wybór). W tym roku na PSP na PP dostało się 12 osób cały regulamin rekrutacji itp. znajdują się na stronie wmritu. Wydział Maszyn Roboczych i Transportu Politechniki Poznańskiej Polecam dokładnie przeczytać bo odbywa się to zupełnie inaczej niż na PRz. Moim zdaniem to uczelnia godna polecania pomimo wielu niejasności (ale wiadomo, pierwszy rocznik) związanych z rekrutacją. Z tego co wiem to w tym roku mieli przyjąć nie 120 a 100 osób.

 9. #89

  Dołączył
  Apr 2017

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez michal2547 Zobacz posta
  Polecam dokładnie przeczytać bo odbywa się to zupełnie inaczej niż na PRz. Moim zdaniem to uczelnia godna polecania pomimo wielu niejasności (ale wiadomo, pierwszy rocznik) związanych z rekrutacją
  Wiele niejasności regulaminowych spowodowało brak transparentności, jawności i obiektywnej oceny kandydatów. Każdy może się pomylić, ale też każdy może pomyłki naprawić. Poza tym nie tylko PRz ma pilotaż statków powietrznych i nie tylko na tej uczelni widać kierunki, którymi podążają uczelnie w wybieraniu studentów tej specjalizacji. Można dowiedzieć się o tym od studentów innych uczelni jak i kadry naukowej oraz instruktorów. Dziwne jest, że PP nie korzysta z doświadczenia PRz, WSOSP i PWSZ - tam wszystko jest jasne, każde słowo regulaminu kwalifikacji przemyślane i stosowane. Stąd bez wahania, mając potwierdzone infoplotki o nieobiektywnym i nepotycznym przeprowadzeniu kwalifikacji na PSP PP, można było podjąć decyzję, by trzymać się od PP z daleka. Jak PP wytłumaczy fakt, że studenci z najlepszymi średnimi, bardzo dobrą znajomością języka angielskiego i pozytywnym wynikiem badań na kat.I zdrowia nie są przyjęci na PSP? Aż tak bardzo PP odbiega od innych uczelni ze specjalizacją PSP?

 10. #90

  Dołączył
  Jul 2017

  Domyślnie

  Wbrew opinii która tutaj panuje wszystko poszło w dobrym kierunku na PP.
  Według informacji które do mnie dotarły pierwsi studenci już latają.

 11. #91

  Dołączył
  Apr 2017

  Domyślnie

  To, że latają to dobry kierunek i tego nikt nie neguje, wątpliwy jest wybór studentów przyjętych na specjalizację PSP. Pozyskane i sprawdzone informacje, były i są jednoznaczne: bez względu na wyniki kwalifikacji nie będą chcieli kogoś przyjąć, to nie przyjmą manipulując przy wynikach kwalifikacji. A tak własnie było w tym roku.
  Ponoć skreślono kogoś z opublikowanej listy zakwalifikowanych na PSP, gdyż okazało się, że ten ktoś nie spełniał warunków określonych w regulaminie. Rodzi się w takim razie pytanie, w jaki sposób ten ktoś na tą listę się dostał? Przypadek? Nie wierzę.

 12. #92

  Dołączył
  Jul 2017

  Domyślnie

  To ta PPL potrzebna do rekrutacji na pilotaż czy nie? Jak to w końcu?

 13. #93

  Dołączył
  Apr 2017

  Domyślnie

  Obawiam się, że na postawione pytanie nie ma odpowiedzi. Regulamin kwalifikacji jest napisany "na sztukę", tak żeby był, a komisja kwalifikacyjna i tak zrobi co chce. Także dobrze by było, gdyby ktokolwiek z komisji kwalifikacyjnej wypowiedział się w tym temacie...
  Polecam przeczytać regulaminy rekrutacji na specjalność PSP innych uczelni i porównać z regulaminem PP. Swoją drogą to też jest dobra lektura dla komisji kwalifikacyjnej na specjalność PSP PP

 14. #94
  Awatar MacGyverq

  Dołączył
  Aug 2017

  Domyślnie

  Jako że jestem jedną z osób, które dostały się na PSP, myślę że mogę rozwiać kilka wątpliwości. Po pierwsze nie uważam, żeby w procesie rekrutacji doszło do jakichś manipulacji. To że "nie dostali się studenci z najlepszymi średnimi i znajomością angielskiego" też brałbym przez pół. Średnia i j. angielski to były dwie z pięciu rzeczy, które były brane pod uwagę podczas rekrutacji. Najważniejsze były testy psychologiczne. Poza tym, można było się wybrać, zobaczyć swój wynik rekrutacji, dowiedzieć się co i jak i dlaczego. Ale lepiej wierzyć plotkom.
  Po drugie licencja PPL(A) nie miała żadnego znaczenia. Ja osobiście jej nie posiadam, aczkolwiek w przyszłym roku a posiadaną licencję PPL(A) albo SPL możne będzie prawdopodobnie uzyskać jakieś dodatkowe punkty (jak na PRz). Z tego co wiem to regulamin rekrutacji na PRz też jest pisany co roku od nowa, podobnie będzie tutaj, dopasowany do ilości pieniędzy w danym roku chociażby. To że licencji nie masz z niczego Cię nie wyklucza.
  Nie jestem z Poznania, nie znam nikogo z uczelni, nie jestem z "miejscowych okręgów znajomości" jak ktoś wyżej napisał, mimo to się dostałem, więc chyba jednak to nie ma żadnego znaczenia.
  Owszem, jedna osoba została skreślona, z tego co wiem wynikało to z rozbieżnego punktu widzenia uczelni i CKL na pojęcie "zaliczonego I roku". Uczelnia dopuszcza utratę 14 ECTS, CKL wymagał wszystkich 60 punktów, stąd to nieporozumienie.
  Latać latamy, nalot rośnie dosyć szybko, więc uważam że jak na pierwszy rok tak poważnego kierunku PP poradziła sobie bardzo dobrze.
  Krótka Prosta, kawc and macmach like this.

 15. #95

  Dołączył
  Apr 2017

  Domyślnie

  Słowa gratulacji dla Pana za dostanie się na PSP PP. Równocześnie słowa podziękowań za odwagę i skromne opisanie procesu rekrutacji na PSP PP oraz za potwierdzenie wszystkich infoplotek, o których była mowa we wcześniejszych postach. I na przekór chyba jednak można wierzyć "plotkom".
  Pana wypowiedź, która miała rozwiać wiele wątpliwości, odniosła raczej odwrotny skutek. Przykład: rozbieżny punkt widzenia uczelni i CKL w ocenie finalnie skreślonego z listy PSP kandydata. Jest w tym odpowiedź, w jaki sposób ta osoba dostała się na PSP. Punkty ECTS powinny być jasnym wyznacznikiem w ustaleniu kandydatów spełniających wymagania, ale jakimś dziwnym trafem tak się nie stało.
  Badania psychologiczne... Tutaj właśnie możliwe były niejasne i budzące wiele kontrowersji decyzje Komisji. Dodajmy rozmowę kwalifikacyjną do kompletu...

  Cytat Zamieszczone przez MacGyverq Zobacz posta
  Poza tym, można było się wybrać, zobaczyć swój wynik rekrutacji, dowiedzieć się co i jak i dlaczego. Ale lepiej wierzyć plotkom.
  Wystarczyło być i chwilę porozmawiać z osobami, które tam przyszły po ogłoszeniu listy przyjętych. Kto chciał to był Pan był?
  Wnioski z moich rozmów były delikatnie mówiąc zatrważające.
  1. Komisja nie posiadała do wglądu napisanych testów z j.angielskiego i testów psychologicznych, w związku z czym odsyłała kandydatów do osób, które te testy przeprowadzały i sprawdzały.
  2. HIT: Komisja nie potrafiła wskazać miejsca, w którym można zapoznać się z wynikami testów psychologicznych i porozmawiać z psychologiem/psychologami, którzy owe badania przeprowadzili.
  3. Co mówił regulamin o ilości osób, które miały wziąć udział w końcowym etapie badań psychologicznych? Dlaczego tych osób było mniej, a wśród nich kandydat, który ze względu na punkty ECTS nie powinien brać udziału w dalszych etapach? Nie zajął on miejsca dla innego kandydata o wiele lepszego od niego?
  Dalsze pytania i wątpliwości: ilu kandydatów dostało się na PSP z licencją PPL, a jakie mieli średnie z całego roku i wyniki innych etapów? Dlaczego wyniki kwalifikacji po każdym jej etapie nie były jawne tak jak to jest na WSOSP i PRz?
  Reasumując kandydaci na PSP PP zostali ocenieni obiektywnie i transparentnie? Pana wypowiedź wyjaśniła wątpliwości? Wszystko było w porządku? Moim skromnym zdaniem NIE . „Biednemu wiatr w oczy wieje” – stare dobre i prawdziwe polskie przysłowie Współczuję tym najlepszym w nauce po I roku LiK, niepotrzebnie chyba byli aż tak dobrzy. Mam nadzieję, że się nie załamali i zrealizują swoje marzenia być może gdzie indziej.
  PS. Mieszkam w lubuskim, od października w podkarpackim i nie liczę na jakiekolwiek protekcje, gdyż ich nie mam i nie chcę mieć. Zainteresowanie tematem PSP PP wiązało się z wyborem między PP i PRz. Trafny wybór z mojej strony, PP pokazała się z nie najlepszej strony delikatnie mówiąc. I to nie jest odosobniona opinia niestety.

 16. #96

  Dołączył
  Jul 2017

  Domyślnie

  Moim zdaniem kolega MacGyverq wcale nie potwierdził żadnych "infoplotek" a wręcz przeciwnie obalił kilka głupot które ludzie tutaj napisali. Jak dla mnie wystarczyło przeczytać raz ZE ZROZUMIENIEM regulamin rekrutacji na Politechnice aby pojąć wszystko. Z regulaminu jasno wynika czemu te "najlepsze" osoby się nie dostały. Po prostu nie były najlepsze.

  Przytaczając regulamin (który już kilkakrotnie się tu pojawił):
  Średnia to tylko 30 punktów ze 100 (z czego mało prawdopodobne aby ktoś miał aż tak dobrą średnią [4,9-5,0] aby mieć te 30). Zakładam że większość osób miała 18 - 24 punktów. Do tego angielski to 25 punktów. Testy psychologiczne to 15, rozmowa z przedstawicielem linii lotniczej 15 i z przedstawicielem PP też 15.

  Badania psychologiczne... Tutaj właśnie możliwe były niejasne i budzące wiele kontrowersji decyzje Komisji. Dodajmy rozmowę kwalifikacyjną do kompletu...
  Rozmowa kwalifikacyjna niejasna? Jakoś w Chełmie także jest rozmowa kwalifikacyjna i nie słyszałem aby ktoś mówił że jest niejasna.
  Badania psychologiczne niejasne? Wiem, że były przeprowadzane przez poradnię psychologiczną więc raczej tam wiedzą co układają i mają w tym na tyle duże doświadczenie aby określić czy psychologia nie przeszkodzi komuś w lataniu. Może należy przypomnieć niedawny wypadek Germanwings? Sądzę że Politechnika przeprowadzając testy psychologiczne właśnie przed tym chce ustrzec siebie i innych ludzi.

  Dalsze pytania i wątpliwości: ilu kandydatów dostało się na PSP z licencją PPL, a jakie mieli średnie z całego roku i wyniki innych etapów?
  Z tego co wiem nie dostali się wszyscy którzy mieli PPL. Poza tym, skąd niby wiadomo jakie mieli średnie i wyniki z innych etapów? Może właśnie należeli do osób które miały wysokie średnie? Może mieli niższe ale nadrobili innymi etapami (patrz: angielski, psychologia, rozmowa)? Nie należy od razu osądzać że jak ktoś miał PPL to z góry był przyjęty. Znów odwołując się do PWSZ Chełm - tam jakoś nikt nie narzeka że PPL oraz inne osiągnięcia lotnicze dają punkty. Z tego co wiem w Rzeszowie też przez długi czas tak było, a w Poznaniu podczas rekrutacji wszyscy byli równi i licencja nic nie dawała, a jednak ludzie narzekają. Jakoś przyjęto także osoby bez tej licencji.

  Może i w Poznaniu nie mają aż takiego doświadczenia jak w Rzeszowie, dopiero zaczynają, ale z tego co pamiętam jak Chełm zaczynał PSP to też było pełno negatywnych opinii. Jak widać teraz jest to dobra uczelnia. Z "infoplotek"(ulubiony termin na tym forum) zasłyszanych od studentów PRz i przeczytanych w internecie, tym bardziej bym się skłaniał właśnie w stronę Poznania a nie Rzeszowa. Jednak każdy wybiera to co chce.
  MacGyverq and macmach like this.

 17. #97
  Awatar MacGyverq

  Dołączył
  Aug 2017

  Domyślnie

  @WantingAIR Generalnie śledząc Pana posty od początku nie mogę zrozumieć nagłej zmiany poglądów o 180 stopni. Początkowo bardzo przychylne wypowiedzi na temat PP, aż nagle stał się Pan największym "hejterem" PSP na PP. Nie wiem z kim Pan rozmawiał po procesie rekrutacji, ale patrząc na Pańskie wypowiedzi mam solidne podstawy żeby się domyślać kto to był (wbrew pozorom wszyscy się znamy, nie było tam aż tak wiele osób).

  Wystarczyło być i chwilę porozmawiać z osobami, które tam przyszły po ogłoszeniu listy przyjętych. Kto chciał to był Pan był?
  Wnioski z moich rozmów były delikatnie mówiąc zatrważające.
  Nie, nie byłem, bo nie miałem takiej potrzeby, skoro wynik w moim wypadku był pozytywny, jednak również rozmawiałem z kilkoma osobami, które się nie dostały i nikt nie zachowywał się jak płaczące dziecko, któremu zabrało się zabawkę, tylko jak normalni dorośli ludzie. Byli, dowiedzieli się co w ich wypadku poszło nie tak i na tym temat się zakończył. Każdy może spróbować jeszcze raz za rok, nikt niczego nie zakazuje.

  Reasumując kandydaci na PSP PP zostali ocenieni obiektywnie i transparentnie?
  Tak, moim zdaniem tak właśnie było. Testy z j. angielskiego poprawiali lektorzy, który na co dzień zajmują się nauką j. angielskiego na PP. Czy gdyby Pański wynik z matury (wnioskuję z Pana wcześniejszych wypowiedzi, że był Pan tegorocznym maturzystą) też odbiegał od Pana oczekiwań to również oskarżałby Pan komisję o brak transparentności i oszustwa w poprawianiu prac? Testy psychologiczne również były poprawiane przez wykwalifikowanych psychologów, uważam więc że nie mi, a tym bardziej Panu, oceniać poprawność oceny tych testów. Rozmowa kwalifikacyjna była przeprowadzana tak, jak każda inna rozmowa o pracę, przez dyrektora CKL oraz Szefa Wyszkolenia, który również jest pilotem liniowym. Niczym nie różniła się od standardowej rozmowy, ja osobiście nie dostrzegłem żadnego subiektywizmu. I tu kolejne moje pytanie: czy gdyby po rozmowie o pracę w dowolnej firmie wybrano na stanowisko kogoś wg. Pana gorszego w sensie wiedzy czy innego czynnika, to czy także składałby Pan zażalenie do kierownika przeprowadzającego rozmowę o brak transparentności.
  Mam po prostu wrażenie, że na podstawie rozmowy z jedną, maksymalnie dwoma osobami, które się nie dostały na PSP wykształcił Pan sobie błędny i subiektywny obraz całej specjalności PSP. Nie brał Pan udziału w samym procesie rekrutacji, więc nie może Pan niczego ocenić z własnego doświadczenia, a tylko z relacji innych. Zawsze z grona, w tym wypadku, ok. 40 osób znajdzie się ktoś, który będzie szukał spisku, bo coś nie poszło po jego myśli.

  Współczuję tym najlepszym w nauce po I roku LiK, niepotrzebnie chyba byli aż tak dobrzy.
  Nie wie Pan, jaka była chociażby moja średnia i znajomość angielskiego, nie wie Pan także nic o pozostałych osobach, które dostały się na PSP. Zna Pan jedynie średnie osób (lub nie), z którymi Pan rozmawiał, co nie oznacza, że nikt z lepszymi wynikami w nauce na PSP się nie dostał. A tego czy te osoby były najlepsze na kierunku, czy nie, niestety Pan się także nie dowie, ponieważ nawet tamte osoby nie znają chociażby średnich innych osób, bo takie dane są danymi niejawnymi, podobnie jak wyniki rekrutacji. Mamy w Polsce coś takiego, jak ochrona danych osobowych i nikt osobie trzeciej bez Pańskiego pozwolenia nie ma prawa przekazać takich informacji, dlatego między innymi wyniki na stronie pojawiły się bez wartości punktowych.

  Zainteresowanie tematem PSP PP wiązało się z wyborem między PP i PRz. Trafny wybór z mojej strony, PP pokazała się z nie najlepszej strony delikatnie mówiąc.
  Takie jest Pana zdanie i prawo do wyboru. Nikt nie zmusza do studiowania na PP. Jeżeli wybrał Pan PRz to nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia.
  kawc and macmach like this.

 18. #98

  Dołączył
  Apr 2017

  Domyślnie

  Nie pogrążajcie się Panowie. Regulamin budzi zastrzeżenia w wielu kwestiach, o ile ktoś czyta ze zrozumieniem. Właśnie etapy: rozmowa kwalifikacyjna i badania psychologiczne nawet z najlepszego zrobić mogą łamagę. I to jest fakt. Zastanawiającym jest to, jak Panowie zaliczyliście testy psycho skoro nie rozumiecie tego co jest zamieszczone w regulaminie. To weźcie jeszcze raz i przeczytajcie np. rozmowa z psychologiem - było coś takiego?
  Nie odpowiedzieliście na żadne z postawionych pytań, stawiacie tezy czy ktoś coś wie czy nie wie i że za żadne skarby się nie dowie i zastawiacie się ustawą o ochronie danych osobowych. Uczelnie już dawno stosują ponoć nr albumów - wilk syty i owca cała.
  Skąd zmiana poglądów? A jaka zmiana? Nie było żadnej zmiany tylko podtrzymanie stanowiska, że jak pisać to o faktach i sprawdzonych informacjach. Infoplotki zostały sprawdzone stąd posty na forum. I wszystkie Panowie cały czas potwierdzacie moim skromnym zdaniem. Poza tym Panowie, o braku transparentności kwalifikacji PSP pisał wcześniej zupełnie kto inny. Pozdrawiam

 19. #99
  Awatar MacGyverq

  Dołączył
  Aug 2017

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Właśnie etapy: rozmowa kwalifikacyjna i badania psychologiczne nawet z najlepszego zrobić mogą łamagę. I to jest fakt.
  Nie rozumiem jak pytania typu: "Dlaczego wybrał Pan pilotaż", "Co chciałby Pan robić po zakończeniu nauki na PSP", "Czego Pan oczekuje od Uczelni w ramach specjalności PSP" itp. mogą zrobić z kogoś łamagę? Jeżeli tak było w wypadku osób, z którymi Pan rozmawiał, to myślę że ma Pan odpowiedź dlaczego te osoby się nie dostały. Z tego co wiem to każdy dostał na rozmowie takie same pytania i dla większości nie było z tego powodu żadnych niejasności, jak widać nie dla wszystkich. Co do testów psychologicznych, również na badaniach lotniczo-lekarskich ma miejsce badanie psychologiczne i jest to jedno z ważniejszych badań. Testy psychologiczne są wykorzystywane przy większości procesów rekrutacyjnych, więc rozumiem, że Pana zdaniem większość firm, zatrudniających ludzi się po prostu myli, tak?

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Co mówił regulamin o ilości osób, które miały wziąć udział w końcowym etapie badań psychologicznych?
  I teraz nie wiem czy czytał Pan regulamin kwalifikacji psychologicznej dla studentów. Jest tam jasno napisane, że do III etapu zostaną zaproszone osoby, które w dwóch pierwszych częściach uzyskały 10 pkt. Może osoby, z którymi Pan rozmawiał po prostu tego wyniku nie uzyskały?

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Nie odpowiedzieliście na żadne z postawionych pytań, stawiacie tezy czy ktoś coś wie czy nie wie i że za żadne skarby się nie dowie i zastawiacie się ustawą o ochronie danych osobowych.
  Nikt nie zasłania się ustawą o ochronie danych osobowych. Po prostu takie jest w Polsce prawo. Podkreślam po raz kolejny, że jeżeli ktoś chciał dowiedzieć się o swój wynik, mógł pójść, a wszystkiego by się dowiedział. A to jakie wyniki miały pozostałe osoby, nie powinno nikogo interesować.

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Uczelnie już dawno stosują ponoć nr albumów - wilk syty i owca cała.
  Owszem, stosują, ale gdyby Pan pobył troszeczkę w realiach studenckich, to wiedziałby Pan, że numer albumu konkretnej osoby nie jest żadną tajemnicą. Bez jakiegokolwiek wysiłku może się Pan doszukać do kogo dany numer należy. A tutaj chodzi o to, aby swój wynik znała osoba, której to dotyczy i jeżeli sobie tego nie życzy, nikt więcej.

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Skąd zmiana poglądów? A jaka zmiana?
  No według mnie zmianę widać wyraźnie, chyba że widzi Pan to zupełnie inaczej niż ja

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Wszystko sprowadza się do tego, że pilotaż będzie na PP. A że dostaną się najlepsi to chyba rzecz normalna. Wymagania jakie trzeba spełniać też zaskoczeniem nie są. Tylko bądź tu na tyle dobrym by się dostać
  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Jestem pewnie niepoprawnym optymistą, ale chyba można stwierdzić, że wszystko idzie w dobrym kierunku
  Aż do postów:

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Takie cyrki na początku kierunku i specjalności w tak poważnej uczelni jak PP... Szok!
  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Stąd bez wahania, mając potwierdzone infoplotki o nieobiektywnym i nepotycznym przeprowadzeniu kwalifikacji na PSP PP, można było podjąć decyzję, by trzymać się od PP z daleka.
  Na moje oko wygląda to na zmianę postawy wobec PP, ale co ja tam mogę wiedzieć.

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Pozyskane i sprawdzone informacje, były i są jednoznaczne: bez względu na wyniki kwalifikacji nie będą chcieli kogoś przyjąć, to nie przyjmą manipulując przy wynikach kwalifikacji. A tak własnie było w tym roku.
  Twierdzi Pan że pisze tylko o faktach, stąd chciałbym poznać to Pana wiarygodne źródło, które tak te plotki potwierdza. Skoro osoba ta jest tak dobrze poinformowana w kwestii PSP, to chyba powinienem ją znać, bo kto jak nie ja i 10 moich znajomych jest bliżej PSP? W takim razie niech Pan zdradzi skąd Pan wie że Uczelnia manipulowała przy wynikach rekrutacji? Czy jedyna informacja jaką Pan posiada to wiedza wyniesiona z rozmowy z jedną lub dwoma osobami, niezadowolonymi z powodu nieprzyjęcia ich na PSP?
  Nie wiem skąd Pan czerpie tą wiedzę, ale gratuluję informatorowi albo Panu osobiście wyobraźni. Czy naprawdę Pan sądzi że w siedzibie CKL na wielkiej tablicy na czerwono były napisane nazwiska osób, które mają się nie dostać na PSP i za wszelką cenę komisja będzie do tego dążyć? Zachowujmy się jak dorośli ludzie i nie szukajmy wszędzie na siłę spisku. Widocznie osoby Panu znane w ostatecznym rozrachunku okazały się gorsze w procesie rekrutacji od przyjętych 11 osób i dlatego nie zostały przyjęte.

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Jak PP wytłumaczy fakt, że studenci z najlepszymi średnimi, bardzo dobrą znajomością języka angielskiego i pozytywnym wynikiem badań na kat.I zdrowia nie są przyjęci na PSP?
  Pozwolę sobie wytłumaczyć za Politechnikę tę wątpliwość specjalnie dla Pana. Otóż to, że ktoś miał najlepszą średnią i bardzo dobrą znajomość j. angielskiego (i to jest punkt widzenia tej osoby, która nie ma wiedzy o średniej i znajomości j. angielskiego u innych) wcale nie oznacza, że jest osobą najlepszą na roku. Chodził Pan do szkoły średniej, stąd powinien Pan wiedzieć, że oceny we współczesnym szkolnictwie nie są żadnym wyznacznikiem. Poza tym jak już wspominałem wcześniej, średnia i j. angielski były tylko częścią całej kwalifikacji na PSP. Może znanym Panu osobom poszło gorzej w pozostałych etapach?

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Panowie, o braku transparentności kwalifikacji PSP pisał wcześniej zupełnie kto inny.
  Czyżby?

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Wiele niejasności regulaminowych spowodowało brak transparentności, jawności i obiektywnej oceny kandydatów.
  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Reasumując kandydaci na PSP PP zostali ocenieni obiektywnie i transparentnie?
  Odnosiłem się do Pana postów, a Pan także o braku transparentności wspominał kilkukrotnie. Naprawdę nie wiem co chce Pan osiągnąć pisząc takie plotki (zauważyłem, że to jeden z Pana ulubionych zwrotów). Naprawdę polecam porozmawiać z osobami które za organizację PSP są odpowiedzialne lub z osobami, które z PSP są związane tak jak ja np. Chyba jest Pan zbyt młodym człowiekiem, żeby rozumieć, że z każdej sytuacji wyjdzie ktoś zadowolony i niezadowolony. Pan niestety miał kontakt tylko z tymi drugimi osobami i przez to Pański pogląd jest jednostronny i subiektywny.

  Cytat Zamieszczone przez WantingAIR Zobacz posta
  Nie pogrążajcie się Panowie.
  Mam nieodparte wrażenie, że jedyną osobą, która tu się pogrąża jest Pan, posiadając informacje od maksymalnie dwóch osób, pisząc o potwierdzonych plotkach i manipulacji wyników. I powtórzę to co napisałem w poprzednim moim poście. Nic Pan nie może powiedzieć z własnej perspektywy, ponieważ nie brał Pan udziału w wydarzeniach, o których Pan pisze. Osobiście znam wszystkie osoby, które przeszły cały proces rekrutacji tak jak ja i Pana zdanie podzielają maksymalnie dwie, no może trzy osoby.
  Naprawdę, proszę się dalej nie kompromitować.

  Pozdrawiam.
  kawc likes this.

 20. #100

  Dołączył
  Apr 2017

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Krótka Prosta Zobacz posta
  Podlinkowany przeze mnie regulamin nie określa minimalnej liczby pkt., czy też maksymalnej liczby miejsc na specjalności.

  Wg mnie nie wiedzą jeszcze ile mogą wydać kasy i dopiero jak im rektor powie to ogłoszą że biorą 5, 10, 15 najlepszych, a jeśli będzie więcej osób z tą samą ilością pkt. to ich zweryfikują "rozmową kwalifikacyjnej" czy też "opinią instruktora" i ten mało transparentny proces selekcji może być przeszkodą do wyboru tej uczelni, tym bardziej że kwalifikacja odbywać się będzie już po terminie przyjęć na studia, więc podejmując decyzję nie będziesz jeszcze wiedzieć ile osób będą szkolić.
  1. Źródła informacji: studenci przede wszystkim LiK PP
  2. Termin zbierania materiałów: 29.06.2017 - 17.07.2017

  I co teraz powie Pan MacGyverq?
  Ponadto nie odniósł się Pan do wszystkich postawionych pytań.
  Chyba jednak kto inny się pogrąża.
  Można zrozumieć obronę PP, tyle że informacje nie są dla PP zbyt korzystne. I to jest fakt niestety.
  Pozdrawiam

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •