Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Sep 2018

  Domyślnie Dęblin czy Rzeszów?


  Polecamy

  Witam wszystkich

  W przyszłym roku czeka mnie rekrutacja na studia i chciałbym kandydować do Dęblina na LiK i Rzeszowa też na LiK. Konkretnie interesuje mnie pilotaż.

  Chciałbym się dowiedzieć (zakładając, że zostałem wstępnie przyjęty do obydwu szkół i muszę zdecydować pomiędzy nimi) którą z nich bardziej się opłaca (którą bardziej warto)wybrać.

  Czy po którejś z nich kończy się studia z czymś więcej w stosunku do drugiej?

  Jak z kwalifikacją na pilotaż? Gdzie będzie łatwiej się na niego dostać?
  Patrząc na listy z zeszłego roku z Dęblina dostało się tam sporo osób z niewielką ilością pkt. co może się przekładać na łatwiejszą konkurencję w walce o średnią na pilotaż. (natomiast próg do PRz który widziałem w tym wątku już nie jest taki niski) Czy to ma jakieś odniesienie?

  Czy w Dęblinie jest tak jak w Rzeszowie, że jest dostępna określona liczba miejsc na pilotaż i dostaje się te pierwsze ileś osób z najlepszymi średnimi?

  Na stronie wydziału budowy maszyn PRz można znaleźć syllabusy wszystkich przedmiotów, na stronie WSOSP nie znalazłem czegoś takiego, czy przedmioty są podobne/takie same? Czy ciężkie przedmioty jak fizyka, mechanika czy programowanie także są w Dęblinie?

  Do Dęblina mam dużo bliżej z domu (obie szkoły=wynajem mieszkania) ale jeśli PRz ma więcej do zaoferowania lub jest na niej trochę łatwej to odległość od domu nie będzie miała znaczenia.

  Bardzo proszę wszystkich którzy znają odpowiedź na te pytania (lub niektóre) o pomoc w podjęciu decyzji.

 2. #2

  Dołączył
  May 2013

  Domyślnie


  Polecamy

  W ostatnich dwóch latach na PRz na pilotaż dostają się wszyscy, a nawet więcej. Ale trzeba liczyć się ze zrobieniem PPLki na własną rękę.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •